Громадянство Бельгії для українців в 2019 році

Бельгія – це невелика держава в західній частині Європи, але тільки по території. У політичному та економічному житті Європейського союзу країна відіграє одну з найважливіших ролей, адже за кількістю представництв різних міжнародних організацій Бельгія займає одне з перших місць в світі. Вихід до моря, вдале географічне розташування між Францією і Нідерландами, сприяє розвитку економіки і припливу іммігрантів з різних куточків планети.

До 2013 року процедура отримання громадянства Бельгії була однією з найдоступніших в ЄС. Багато іноземців оформляли паспорт за програмою натуралізації після 3-річного постійного проживання в країні без будь-яких особливих вимог. Зараз однією з умов цього способу є значні досягнення, що надають інтерес для країни, наприклад, в області науки, спорту чи культури.

Проте сьогодні, як і раніше велика кількість іноземців бажають оформити бельгійський паспорт, в тому числі, громадяни України. Цей документ відкриває шлях до отримання престижної освіти в університетах Бельгії, безперешкодному працевлаштуванню в бельгійських компаніях, ведення бізнесу в одній з найрозвиненіших країн Європи, соціальному забезпеченню і якісного медичного обслуговування, а також дає багато інших переваг.

Як отримати громадянство Бельгії?

У 2019 році існує досить великий перелік варіантів для отримання громадянства Бельгії українцями, всього близько 12 способів. У кожному разі вимоги до кандидата можуть істотно відрізнятися. Найпоширенішим серед іммігрантів вважається процедура отримання бельгійського паспорта по декларації. Тут основною умовою є легальне проживання в Бельгії протягом мінімум 5-10 років.

Крім того, за останні 5 років іноземець не повинен залишати бельгійську територію на безперервний термін більше 6 місяців, а загальний період перебування за межами Бельгії не може перевищувати одного року. Також потрібно підтвердити знання однієї з офіційних мов – нідерландської, французької, німецької та продемонструвати достатню адаптацію в країні в економічному і соціальному плані. Наприклад, офіційного працевлаштування в Бельгії протягом останніх 5 років буде достатньо.

Подача заяви на громадянство Бельгії здійснюється через міську мерію за місцем прописки. У кожному конкретному випадку місцеві чиновники дадуть вичерпну інформацію про основні вимоги та нададуть практичну допомогу. Документи надаються як в оригіналі, так і належним чином завірені копії з перекладом на місцеву мову. Як правило, термін розгляду заявки близько 4 місяців, проте дуже часто процес займає більше часу, в середньому 5-8 місяців. Вартість оформлення – 150 євро.

Документи на громадянство Бельгії по декларації:

 • Свідоцтво про народження і копія закордонного паспорта.
 • Документи, що підтверджують постійне проживання в Бельгії не менше 5 років (виписки адреси проживання).
 • Доказ володіння однією з офіційних мов на рівні не нижче А2 загальноєвропейської класифікації.
 • Підтвердження соціально-економічної інтеграції. Наприклад, наявність постійної роботи, бізнесу, тривале навчання, сплата податків та соціальних внесків в Бельгії.

Способи отримання громадянства Бельгії для українців

 1. за декларацією на основі законного проживання в Бельгії більше 5 років (див. вище).
 2. натуралізація. Видається іноземцям, які постійно проживають на бельгійській території, які досягли видатних результатів у науковій, спортивній або культурній сфері.
 3. за шлюбу. Основна умова – це шлюбні відносини з бельгійським громадянином не менше 3 років. Крім того, буде потрібно постійне проживання в Бельгії більше 5 років, володіння одним з місцевих мов і достатня соціальна інтеграція.
 4. за народженням. Передбачені наступні категорії:
  • діти, народжені в Бельгії, в тому числі усиновлені, якщо один з батьків бельгієць;
  • діти, народжені за кордоном, якщо один з батьків має бельгійський паспорт. Заява подається до досягнення дитиною 5-річного віку. Ця норма поширюється і на усиновлених дітей;
  • діти, народжені і які постійно проживають в Бельгії до 12 років, якщо батьки іноземці, які законно прибувають на бельгійській території не менше 10 років;
  • повнолітні діти (після 18 років), народжені в Бельгії і які постійно проживають в країні;
  • діти, народжені в Бельгії, громадянство яких не встановлено;
  • батьки неповнолітнього громадянина Бельгії, з умовою 5-річного проживання в країні, знання офіційної мови і достатньою інтеграції в бельгійське суспільство.
 5. За тривалістю перебування. Надається іноземцям, які легально проживають в Бельгії на постійній основі не менше 10 років і активно беруть участь в житті місцевої громади. Знання місцевої мови тут також необхідна умова.
 6. По інвалідності або пенсійного віку. Громадянство Бельгії видається особам після 5-річного безперервного проживання в країні, в разі втрати працездатності по інвалідності або виходу на пенсію.

Список документів, вартість і додаткові вимоги до іноземців в залежності від ситуації можуть коригуватися. Одним із значущих переваг Бельгії є можливість мати подвійне громадянство.

5 - Оцінок: 1
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *