Громадянство Болгарії для українців в 2019 році

Болгарія – це колишня комуністична країна, розташована в південно-східній частині Європи між Румунією і Туреччиною, має вихід до чорного моря. З 2007 року член Європейського Союзу. Однак за рівнем життя і розвитку економіки держава значно відстає від більш успішних сусідів. Проте громадянство Болгарії для українців – це можливість переїхати в Європу і отримати рівні права з європейцями.

У Болгарії комфортний клімат, розвинена туристична сфера і прийнятні ціни. Населення трохи більше 7 млн осіб. Отримання громадянства Болгарії відкриває вільний доступ до працевлаштування, якісної освіти та вільному переміщенню по території більшості країн світу. Бізнесменів приваблюють низькі податкові ставки, дешева робоча сила і європейське кредитування. У цій статті розглянемо законні способи оформлення болгарського паспорта для українців в 2019 році.

Як отримати громадянство Болгарії

Законодавство Болгарії передбачає наступні способи отримання громадянства.

За народженням

Кожна людина, що народилася на болгарській території, має право отримати громадянство. Також ця норма стосується дітей, виявлених в Болгарії, якщо про походження батьків нічого не відомо.

За походженням

Оформити болгарський паспорт можуть особи в незалежності від місця народження, якщо один з батьків є громадянином Болгарії. Крім того, діти до 14 років, усиновлені болгарськими підданими, мають право на громадянство.

За натуралізації

Отримання громадянства Болгарії іноземцями за процедурою натуралізації можливо при дотриманні наступних умов:

 1. Законне проживання в Болгарії не менше 5 років.
 2. Дотримання законів країни, зокрема відсутність судимості та відкритої кримінальної справи.
 3. Наявність постійного джерела доходу, достатнього для життя в Болгарії.
 4. Знання болгарської мови і місцевої культури на законодавчо встановленому рівні.
 5. Готовність відмовитися від громадянства своєї країни.

Обов’язкове 5-річне проживання в Болгарії може бути скорочено до 3 років у разі:

 • перебування в законному шлюбі з болгарським громадянином не менше 3 років;
 • оформлення статусу біженця за 3 роки до подачі заяви.

В особливих випадках болгарське керівництво може надати паспорт без дотримання перерахованих вище вимог. Ця опція доступна особам, які мають особливі заслуги в науковій, спортивній або культурній сферах Болгарії. Термін оформлення документа варіюється від 6 до 18 місяців. Дозволяється зберегти попереднє громадянство.

Громадянство Болгарії через інвестиції

Програма з надання громадянства Болгарії за допомогою вкладень коштів в економіку країни вважається однією з кращих в Європейському Союзі. Є дві процедури інвестування – звичайна і прискорена.

У першому випадку, необхідно вкласти мінімум 512 тисяч євро в державні облігації країни. Вся сума, за винятком відсотків, буде повернута через 5 років. Протягом 6 місяців інвестору нададуть ПМЖ в Болгарії, а по закінченні 5-річного терміну можна подавати заявку на громадянство. Право на болгарський паспорт також отримують члени сім’ї інвестора (подружжя, діти).

Прискорена процедура має на увазі подвоєну суму (1024 тисяч євро) інвестицій в облігації або пріоритетні інвестиційні проекти Болгарії. В цьому випадку болгарський паспорт оформляється через 2 роки, за умови наявності статусу постійного жителя не менше 1 року.

Перевагою громадянства Болгарії через інвестиції є можливість збереження паспорта рідної країни і відсутність необхідності постійного проживання на болгарській території. Кількох обов’язкових поїздок буде досить.

Обов’язкові вимоги до інвестора для отримання громадянства Болгарії:

 • вік не менше 18 років;
 • легальність отримання коштів;
 • відсутність судимостей;
 • статус постійного жителя Болгарії не менше 5 років (1 рік при прискореною процедурою);
 • медичне обстеження в країні проживання.

Список документів для отримання громадянства Болгарії

Залежно від способу оформлення болгарського паспорта перелік необхідної документації може трохи відрізнятися. Розглянемо повний пакет документів для найбільш поширеного варіанту – громадянства Болгарії по натуралізації.

 1. Заява до Міністерства Юстиції Болгарії, із зазначенням особистих даних заявника, адреси проживання та підстав для отримання громадянства.
 2. Детальна біографія.
 3. Фотографія.
 4. Оригінал або нотаріально завірена копія свідоцтва про народження.
 5. Декларація (форма 2). Інформація про претендента, включаючи освіту, сімейний стан, наявність дітей і так далі.
 6. Сертифікат про володіння болгарською мовою.
 7. Довідка про відсутність судимості в Болгарії і в своїй країні.
 8. Підтвердження з МВС Болгарії про наявність ПМЖ в країні (мінімум 5 років).
 9. У разі постійного проживання на болгарській території офіційний документ з місцевої прокуратури про відсутність правопорушень загального характеру.
 10. Довідка з місця роботи або податкової про отримані доходи за останній рік.
 11. Медична довідка про відсутність серйозних захворювань.
 12. Оплата реєстраційного збору.

Документи повинні бути перекладені на болгарську мову і завірені нотаріально. Процедура видачі болгарського паспорта включає відповідний указ президента Болгарії, після чого Міністерство Юстиції вручає кандидату спеціальний сертифікат про присвоєння громадянства.

5 - Оцінок: 1
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *