Робоча віза в Ізраїль для українців у 2019 році

Робота в Ізраїлі за робочою візою В-1 – це єдиний законний спосіб працевлаштування на «землі обітованої» для українців та інших іноземців в 2019 році. Звичайно, якщо не брати до уваги наявність єврейського коріння, що дозволяють отримати ізраїльське громадянство, або шлюб з володарем паспорта Ізраїлю і переїзд в країну на цій підставі. Все це також дає право на легальне працевлаштування.

Питання, пов’язані з оформленням робочої візи в Ізраїль, сьогодні як ніколи актуальні. Протягом останніх кількох років кількість бажаючих знайти вакансію в ізраїльських компаніях помітно зросла. Це не дивно. Рівень життя в багатьох пострадянських країнах погіршується, а Ізраїль демонструє стійкі показники економічного розвитку і стабільність.

Для загального розуміння привабливості працевлаштування в Ізраїлі наведемо кілька прикладів. Мінімальна щомісячна оплата праці місцевих працівників дорівнює 5300 шекелів (1515 доларів). Середня заробітна плата в Ізраїлі в 2019 році перевищує 2500 доларів на місяць. Безробіття в країні в районі 4,3%. Правда, ціни на оренду житла теж вельми значні.

В Ізраїлі дуже розвинений сектор високих технологій і медицина. Найбільші міжнародні компанії активно відкривають в країні представництва. Ізраїльські вузи славляться не лише якісними програмами навчання, а й видатними науковими розробками і дослідженнями. Це створює передумови для залучення в країну кваліфікованих фахівців і вчених.

Оформлення робочої візи в Ізраїль

Для початку зазначимо той факт, що отримати робочу візу в Ізраїль у 2019 році дуже складно, а іноді і зовсім неможливо. Досвідчені претенденти з країн СНД відзначають високу ступінь відмови у видачі віз і величезні труднощі з пошуком вакансій. Хоча, офіційно ізраїльська влада заявляють про готовність надати робочі місця іноземцям в деяких галузях. Наприклад, в соціальній сфері (доглядальниці), будівництві, сільському господарстві та промисловості.

З позитивних сторін процесу трудової міграції в Ізраїль можна виділити практично рівні умови для всіх іноземців. Вимоги до оформлення робочої візи поширюється на будь-якого претендента в незалежності від країни походження. Наприклад, на відміну від Європейського союзу, громадяни якої мають право на вільне працевлаштування в будь-якій країні-учасниці цього об’єднання.

Більш того, українці можуть перебувати в Ізраїлі до 90 днів без попереднього оформлення візи. Це істотний плюс. Якщо проблем з перетином кордону не виникне, то за 3 місяці є хороші шанси знайти роботодавця, пройти співбесіду і врегулювати інші процедурні питання. Одразу попереджаємо – не намагайтеся працювати в Ізраїлі без робочої візи. Іншими словами, нелегально.

Процедура отримання робочої візи в Ізраїль

 • Пошук вакансії в ізраїльській компанії.
 • Проходження співбесіди і укладення трудового контракту.
 • Отримання дозволу на роботу в місцевому і національному офісі Міністерства промисловості, торгівлі та праці Ізраїлю. Останнє відомство приймає рішення і дає письмову рекомендацію МВС Ізраїлю про доцільність видачі візи.
 • Напрямок заяви на робочу візу в ізраїльське відділення МВС (Misrad Hapnim).
 • Подача переліку встановлених документів на робочу візу По-1 в ізраїльське консульство в країні проживання (див. Нижче).

Оформленням дозвільних документів, за активної участі здобувача в частині підготовки документів, займається роботодавець. Остаточне рішення про видачу робочих віз іноземцям приймає місцеве МВС, яке має повну свободу дій в цьому питанні. Процес розгляду заявки може зайняти від 2 до 4 місяців.

Спочатку співробітники дипломатичного відомства Ізраїлю видають тимчасову робочу візу, діючу 30 днів. Після переїзду іноземець отримує постійну візу на 1 рік з правом продовження до 5 років (плюс 3 місяці). Документ строго прив’язаний до робочого місця.

Документи на робочу візу в Ізраїль

 1. Співбесіда і заява на робочу візу.
 2. Оригінал і копія закордонного паспорта, термін дії якого перевищує дату закінчення візи мінімум на 6 місяців.
 3. Дві кольорові фотографії стандартного розміру (5х5 см).
 4. Письмова згода на зняття відбитків пальців.
 5. Довідка про відсутність судимості.
 6. Сертифікат медичного обстеження (аналіз крові, флюорографія, відсутність таких хвороб, як СНІД, туберкульоз і гепатит).
 7. Копія трудового контракту з ізраїльською компанією.

У кожному конкретному випадку співробітники Консульства Ізраїлю можуть зажадати додаткові документи.

Офіційно плата за робочу візу в Ізраїль У-1 c іноземців не стягується. Фінансові витрати несе ізраїльська компанія в момент отримання дозволу на роботу і задоволення заявки на видачу візи.

Причини відмови в робочій візі в Ізраїль

 • Наявність судимості в Ізраїлі або будь-який іншій країні.
 • Незаконне перетинання ізраїльського кордону, проживання і нелегальна праця.
 • Стан здоров’я не дозволяє здійснювати професійну діяльність або в принципі в’їжджати до Ізраїлю.
 • Спроба підробити документи при подачі заяви на робочу візу.
 • Некомпетентність роботодавця, який оформляє дозвіл на роботу для іноземця.

Робота в Ізраїлі без робочої візи

На жаль, величезна кількість іноземців, включаючи українців зловживають можливістю короткострокового безвізового відвідування Ізраїлю і намагаються використовувати цей час для нелегального заробітку. Багато хто навіть примудряються залишитися в країні на тривалий період. Як то кажуть, «поки не накриють».

Більш того, існують і інші «сірі» схеми. Наприклад, ізраїльські «ділки» за певну винагороду (дуже істотне) допомагають іноземцям оформити статус біженця, при цьому надається тимчасова віза, що дозволяє працювати в Ізраїлі. Відзначимо, що нерідко громадяни україни отримують біженство цілком легально.

Працювати в Ізраїлі без робочої візи категорично не рекомендується. У зв’язку з масштабним напливом російськомовних трудових мігрантів, і спробами проникнути на ізраїльську територію з метою незаконного заробітку, працівники місцевого МВС часто проводять рейди і вживають жорстких заходів до порушників.

Ще в аеропорту співробітники спеціальних ізраїльських відомств дуже уважно перевіряють документи і мету в’їзду в країну. Якщо щось не сподобається – «повертають додому». В цілому за нелегальне працевлаштування в Ізраїлі місцевим роботодавцям виписують величезні штрафи або садять у в’язницю, а претендентів депортують і забороняють відвідувати Ізраїль 10 років. Аналогічні заходи по забороні на в’їзд можуть ввести і інші держави.

3.9 - Оцінок: 7
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *