Робота на Мальті для росіян і українців в 2019 році

Звільнившись від британського впливу близько півстоліття тому, Республіка Мальта стала повністю незалежною країною. Сьогодні це острівна держава з комфортним кліматом, розташоване в Середземному морі недалеко від Італії, користується великою популярністю у туристів з усього світу. З 2004 року Мальта входить до складу Європейського союзу, а в 2008 роки приєдналася до зони євро.

Робота на Мальті для росіян і українців в 2019 році в основному пов’язана з туристичною галуззю і сферою послуг, іноді є вакансії в галузі інформаційних технологій та фінансовому секторі. Населення країни всього близько 431,5 тисяч людина, рівень безробіття досить низький – 4%. Далі, поговоримо про процедуру працевлаштування на Мальті іноземців, дізнаємося про доступні вакансії та зарплатах в 2019 році, а також про пошук робочого місця без посередників.

Як виїхати на роботу на Мальту

Для законного здійснення професійної діяльності на території Мальти іноземці з країн СНД, зокрема, росіяни й українці, повинні попередньо отримати ліцензію на роботу (Дозвіл), яка розглядає місцевий роботодавець. Відповідно, пошук вакансії і підписання трудового контракту проводиться завчасно. Недотримання цієї вимоги загрожує мальтійської компанії великими штрафами, а здобувачеві депортацією з країни.

З 2014 року законодавство Мальти передбачає видачу іноземним працівникам з третіх країн єдиного документа (Електронна карта), що підтверджує право на роботу і проживання в країні. Ліцензія на працевлаштування видається максимум на один рік з правом продовження і має на увазі працю на конкретного роботодавця в одній сфері діяльності. Для переїзду на Мальту потрібно відкрити робочу візу в мальтійському Консульстві в своїй країні. Більш детальну інформацію про отримання візи нададуть співробітники дипломатичного відомства.

Основною проблемою для прийняття на роботу зарубіжного здобувача є проходження спеціального тесту на місцевому ринку праці, який контролюється Корпорацією зайнятості та професійної підготовки Мальти (ETC). Тобто, в залежності від дефіцитності професії, наявності попиту на вакансію серед місцевих жителів і європейців, кваліфікації, досвіду, навичок іноземного працівника і деяких інших факторів, приймається рішення про доцільність видачі ліцензії на працевлаштування.

В окремих випадках, наприклад, для сезонної роботи на Мальті або за програмою au pairs, дозвіл на працевлаштування не потрібний. З іншого боку, існують переліки професій, на які працівникам з третіх країн, в тому числі, Росії та України, влаштуватися практично неможливо. Зокрема, туди входять деякі інженерні та медичні спеціальності. Більш детально про процес отримання дозволу на проживання та роботи на Мальті читайте на офіційному сайті місцевого Департаменту з питань громадянства та експатріантів – identitymalta.com.

Список документів для дозволу на працевлаштування та проживання на Мальті

 1. Заповнений бланк заяви встановленого зразка.
 2. Закордонний паспорт.
 3. Кольорова фотографія.
 4. Медична страховка.
 5. Коротка біографія, резюме та рекомендаційні листи.
 6. Опис вакансії та посаду.
 7. Копії дипломів і сертифікатів, що підтверджують кваліфікацію.
 8. Супровідний лист роботодавця і доказ про відсутність кандидатів на вакансію серед місцевих жителів і європейців.

Залежно від ситуації може знадобитися додаткова інформація.

Пошук вакансії на Мальті без посередників

Для підвищення шансів на успіх в самостійному пошуку вакансії для росіян і українців на Мальті в 2019 році найкраще відвідати країну по туристичній візі і спробувати вийти на роботодавця безпосередньо. Можливо, вдасться завести потрібні знайомства і на місці прийняти рішення про подальше працевлаштування. Суттєву допомогу можуть надати друзі або родичі, які вже працюють на Мальті або мають подібний досвід.

Зрозуміло, щоб претендувати на престижне і високооплачуване місце необхідно володіти англійською мовою на хорошому рівні, також можуть знадобитися навички мальтійського або італійської мови. Кваліфікація, досвід і навички – все це важливі умови для працевлаштування. Диплом британського або італійського вузу також великий плюс.

В цілому робота на Мальті без посередників має на увазі пошук вакансії в інтернеті з використанням максимально можливих джерел інформації. Почніть з офіційного сайту Корпорації зайнятості та професійної підготовки Мальти – etc.gov.mt, крім безпосередньо вакансій на ресурсі представлені адреси всіх центрів зайнятості країни.

Популярні сайти з пошуку роботи на Мальті

maltapark.com

careerjet.com.mt

learn4good.com

reed.co.uk

Сайти мальтійських газет

Times of Malta

Malta Independent

Malta Today

Використовуйте професійні соціальні мережі, наприклад, Linkedin.com. Якщо звертатися в кадрове агентство, то бажано чинне на території Мальти.

Вакансії і зарплата на Мальті в 2019 році

Середня заробітна плата на Мальті в 2019 році близько 1020 євро на місяць після сплати податків. Серед держав Європейського союзу цей показник можна порівняти, наприклад, з Португалією або Грецією і трохи менше, ніж в Словенії. На жаль, іноземцям знайти високооплачувану роботу в цій країні досить проблематично, перш за все, це пов’язано з дефіцитом подібних вакансій і конкуренцією з місцевими громадянами. Мінімальна заробітна плата на Мальті в залежності від віку становить (євро в тиждень):

 • до 17 років – 160,14
 • 17 років – 162,98
 • 18 років і старше – 169,76

У разі зайнятості у одного роботодавця починаючи з 1 січня 2019 року мінімальні ставки підвищуються на 3 євро. Якщо взяти доступні вакансії на Мальті для росіян, українців та інших іноземців з країн СНД в 2019 році, то можна виділити туризм, фінанси, торгівлю, сферу IT і деякі галузі виробництва, наприклад, фармацевтику, електроніку, суднобудування і судноремонт. Для володарів некваліфікованих професій є вакансії офіціанток, прибиральниць, кур’єрів, нянь, домробітниць, помічників кухарів.

5 - Оцінок: 1
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *