Робота та доступні вакансії в Індії для росіян і українців в 2019 році

Незважаючи на досить широке коло проблем, пов’язаних з перенаселенням, недосконалістю інфраструктури, бідністю і корупцією, кількість трудових мігрантів в Індію стає дедалі більше. З початку 90-х років минулого століття місцеві влади провели ряд реформ, що дозволило залучити велику кількість інвестицій, наростити торгівлю і поставити економіку на ринкові рейки. Сьогодні Індія вважається однією з найбільш динамічно розвиваються країн з величезним потенціалом.

Робота в Індії для росіян і українців в 2019 році, можливо, не принесе такого рівня доходу, як в розвинених європейських країнах, але, з іншого боку, дозволить насолодитися найдавнішою культурою і традиціями цього дивного держави. Близько половини індійської робочої сили зайняті в сфері сільського господарства, до 30% припадає на сферу послуг і лише п’яту частину займає промисловість. Безробіття в Індії в районі 6%. За кількістю працездатного населення, а це близько 500 млн чоловік, Індія поступається тільки Китаю.

Конкуренція на місцевому ринку праці досить значна, тому іноземцям претендувати на вакансію дуже складно. Тим не менш кваліфіковані фахівці з хорошим знанням англійської мови цілком можуть знайти роботу в Індії. Особливу увагу варто приділити сектору інформаційних технологій, туристичного напрямку, галузі фінансів, виробництва фармацевтичних препаратів, будівництва. Далі, поговоримо докладніше про особливості роботи в Індії і варіантах пошуку вакансії в 2019 році.

Працевлаштування в Індії для іноземців. Особливості.

Місцеві компанії зацікавлені в забезпеченні робочими місцями насамперед індійських громадян. З іншого боку, зростання економіки і відкриття безлічі великих компаній сприяють виникненню додаткових вакансій, які не вдається заповнити лише за рахунок місцевої робочої сили. Для офіційного працевлаштування в Індії необхідно заздалегідь знайти роботодавця, підписати контракт і оформити робочу візу, зазвичай відкривається віза тип Е.

Процес отримання робочої візи до Індії може зайняти тривалий час, тому дуже важливо максимально взаємодіяти зі співробітниками індійського Консульства в своїй країні і роботодавцем. Зазвичай документ видається на термін від шести місяців до одного року, з правом продовження аж до 5 років. Якщо планується перебування в Індії більше 180 днів, протягом двох тижнів з моменту в’їзду в країну потрібно пройти реєстрацію і отримати посвідку на проживання.

Умови для отримання робочої візи в Індію

 • Здобувач повинен мати високу кваліфікацію і займати відповідну посаду, з оплатою праці не менше 25 тисяч доларів на рік. Для деяких професій є винятки, наприклад, перекладачів, етнічних кухарів або викладачів іноземних мов, крім англійської.

 • На вакансію претендують місцеві працівники. Крім того, загальна кількість іноземних фахівців в компанії не може перевищувати 1% всього штату.

 • Контракт на роботу підписується із зареєстрованою індійською компанією або зарубіжною фірмою, що здійснює діяльність на території Індії. Причому у візовій наклейці обов’язково прописується найменування роботодавця.

 • Іноземець ретельно перевіряється на дотримання місцевого законодавства, в тому числі щодо повноти сплати податків та адміністративних штрафів.

Крім кваліфікованих іноземних фахівців, визначених чинним контрактом, на робочу візу в Індію можуть претендувати наступні категорії іноземних працівників:

  • Художники.

  • Кухарі.

  • Спортсмени і тренери.

  • Перекладачі та викладачі іноземних мов.

  • Підприємці.

  • Управлінський персонал і менеджери вищої ланки.

  • Технічні фахівці для виконання короткострокових робіт, наприклад, по установці, ремонту і обслуговування устаткування або реалізації комерційних проектів.

Це далеко не повний перелік затребуваних в Індії професій, однак, на інші види робіт знайти вакансію і отримати візу значно складніше.

Як знайти роботу в Індії. Пошук вакансії.

Для успішного пошуку вакансії в Індії громадянам пострадянського простору, в тому числі росіянам і українцям, важливо мати хорошу освіту, в пріоритеті буде диплом одного з європейських вузів, наприклад, британських. Дешевої робочої сили в країні більш ніж достатньо, тому рівень кваліфікації, досвід і навички іноземця – це обов’язкові умови для працевлаштування. Англійська широко поширений в діловій сфері, проте ази основного мови Індії – хінді або інших офіційних мов, в залежності від регіону, можуть знадобитися.

Особливу увагу приділіть складання грамотного резюме і супровідного листа з урахуванням індійських особливостей. Інформація повинна бути лаконічною і ємною. Досвід роботи в таких розвинених західних країнах, як США або Канада – це великий плюс. Звертайте увагу на великі міста, наприклад, Мумбай, Делі і Калькутта. Там зосереджено більшість транснаціональних корпорацій, в які можна звернутися з пропозицією про роботу безпосередньо. Ось кілька великих компаній Індії – Cadila Healthcare, Tata Motors і AIA Engineering.

Якщо є можливість відвідайте Індію в якості туриста. Таким чином, можна поєднати приємне з корисним, тобто виділити якийсь час на налагодження ділових контактів. Більшість робочих місць на індійському ринку праці заповнюється за допомогою зв’язків і знайомств. Відвідуйте тематичні форуми і спілкуйтеся з трудовими мігрантами в соціальних мережах. Наприклад, великою популярністю користується професійна мережа – linkedin.com.

Популярні сайти з пошуку роботи в Індії

placementindia.com

careerjet.co.in

indeed.co.in

learn4good.com

Сайти відомих індійських газет з вакансіями

The Times of India

Hindustan Times

Deccan Chronicle

Якщо самостійно знайти роботу в Індії не виходить, завжди є можливість звернутися в спеціалізоване кадрове агентство – як індійське, так і міжнародне.

Вакансії і зарплата в Індії в 2019 році

Робота і доступні вакансії в Індії для росіян, українців, білорусів та інших громадян країн СНД в 2019 році представлені в багатьох секторах економіки. В першу чергу, мова йде про кваліфікованих фахівцях. Пріоритетні напрямки наступні – сфера інформаційних технологій та розробка програмного забезпечення, охорону здоров’я і виробництво фармацевтичної продукції, туризм, будівництво, біотехнології, автомобільна галузь, фінансовий і банківський сектор.

Середня заробітна плата в Індії в 2019 році становить близько 4 доларів в день. Безумовно, іноземцю не можна орієнтуватися на цей показник, так як багато залежить від регіону і сфери діяльності.

На жаль, величезна кількість місцевого населення живе за межею бідності. Для більшості працівників оплата праці в 100-120 доларів в місяць вважається високою. Зарубіжним фахівцям краще націлитися на вакансії в Індії в представництвах іноземних компаній і великих корпораціях, тут можна заробити від 2 тисяч доларів і вище.

Деякі громадяни пострадянського простору знаходять роботу в Індії в сфері туризму і послуг, наприклад, гідами, перекладачами, фотографами, кухарями, масажистами, аніматорами, танцюристами. Особливо популярним місцем вважається курортний індійський штат Гоа. Для дівчат з привабливою зовнішністю є вакансії в модельному бізнесі. Також існує певний попит на соціальних працівників. Заробітні плати можуть бути абсолютно різними, в середньому від 300 доларів на місяць.

Оцініть статтю
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *