Робота та вакансії на Алясці для росіян і українців в 2019 році

Аляска – це найбільший за площею штат в США, розташований в північно-західній частині Північної Америки і яка отримала офіційний статус лише в 1959 році. Найважливішими джерелами поповнення бюджету регіону і секторами, де зосереджено більшість вакансій, в тому числі для іноземців, вважаються нафтогазова і рибна промисловість.

До слова, на півночі Аляски знаходиться найбільше родовище нафти на континенті. В цілому штат видобуває близько чверті всіх нафтопродуктів США, а компанії в сфері видобутку морепродуктів і рибальства вважаються одними з найбільших роботодавців у країні.

Існує думка, що вакансії на Алясці пов’язані виключно з важкою фізичною працею на рибних заводах. Це далеко не так. Економіка штату досить різноманітна і у трудових мігрантів є маса додаткових можливостей для зайнятості. Наприклад, робота на Алясці для росіян, українців і білорусів у 2019 році доступна в сфері охорони здоров’я, туризму, транспорту, гірничодобувної та лісової промисловості.

Далі, розглянемо особливості трудової міграції та вимоги до іноземців, способи пошуку робочого місця, доступні вакансії і зарплати на Алясці в 2019 році.

Як виїхати працювати на Аляску. Специфіка працевлаштування.

Навколо трудової міграції на Аляску існує багато міфів і промишляє велика кількість шахраїв, що пропонують шалені заробітки, ідеальні умови роботи, повний набір посередницьких послуг, допомога в оформленні документів для переїзду і так далі. Ретельно перевіряйте інформацію і не довіряйте кадровим агентствам, особливо вітчизняним. Користуйтеся послугами подібних компаній тільки за протекцією друзів і знайомих, приймайте рішення виважено, працюйте на Алясці виключно легально і намагайтеся вийти на американські компанії безпосередньо.

Аляска вважається одним з найменш густонаселених штатів, в 2019 році тут проживає трохи більше 746 тисяч чоловік. Значна частина місцевих фахівців мають високу кваліфікацію і здатні заповнити більшість відкритих вакансій. Більш того, щорічно сотні тисяч іноземців, навіть мільйони, прагнуть емігрувати в США будь-яким доступним способом, включаючи працевлаштування, і Аляска займає не останнє місце в списку популярних для пошуку роботи штатів. Отже конкуренція за робочі місця на Алясці досить значна.

Федеративний устрій США передбачає досить широку самостійність окремих штатів, проте питання, пов’язані з наймом іноземної робочої сили, закріплені на загальнодержавному законодавчому рівні і вимагають суворого виконання. Офіційна робота на Алясці передбачає попередній пошук роботодавця, висновок трудового контракту і обов’язкового оформлення робочої візи. Ідеальний варіант для іноземця в перспективі отримати Green Card в США, що дозволяє вільно проживати і працювати в країні.

Переважна більшість претендентів з Росії, України та інших країн СНД мають на меті знайти сезонну роботу на Алясці і в принципі місцевий ринок праці спонукає до такого виду зайнятості. Як правило, в цьому випадку оформляється тимчасова робоча віза H-2B або віза для кваліфікованих фахівців H-1B. У першому випадку документ видається на термін до 1 року з правом продовження до 3 років, а в другому випадку відразу на 3 роки і можливістю пролонгації до 6 років. На візу H-2B встановлюються спеціальні квоти в кількості 66 тисяч щорічно.

Рівень безробіття на Алясці становить 6,7%, що трохи вище середнього показника по країні. Темп економічного зростання не перевищує 1% на рік. Відповідно кількість вільних робочих місць обмежена. Для підвищення шансів на працевлаштування, а не рідко це є і обов’язковою умовою для отримання робочої візи, знадобиться диплом про вищу освіту і достатній досвід роботи за фахом. Навіть для некваліфікованої роботи на Алясці дуже важливо володіння англійською мовою на хорошому рівні.

Особливу увагу зверніть на кліматичні умови і вартість життя на Алясці. Найкомфортніша і тепла погода на південному сході штату (Джуно), помірні умови на півдні (Анкоридж), більш холодний клімат в центральній частині (Фербенкс), на півночі абсолютно сувора погода, де температура рідко піднімається вище нуля. Витрати на харчування, ціни на житло і транспорт на Алясці вище ніж у багатьох інших регіонах США. Під час укладання договору не забудьте це врахувати.

Якщо вирушаєте працювати на Аляску в сферу промислового рибальства, включаючи фабрики по переробці риби (морепродуктів), будьте готові до серйозних фізичних навантажень. Не всі витримують графік роботи по 12-14 годин на добу в важких кліматичних умовах. Наприклад, при наборі екіпажів на риболовецькі судна до працівників висуваються наступні вимоги:

  • Зобов’язання виконати умови контракту і відпрацювати сезон повністю.

  • Хороша фізична форма і готовність працювати безперервно протягом довгого часу.

  • Здатність уживатися з людьми, комунікабельність і позитивний характер.

  • Суворо дотримуватися інструкції і правила техніки безпеки.

В незалежності від сфери діяльності уважно вивчіть офіційні вимоги до іноземців для роботи в США і на Алясці зокрема. Вичерпна інформація представлена ??на американському урядовому порталі – usa.gov.

Як знайти роботу на Алясці. Пошук вакансії без посередників.

Аляска приголомшує великою кількістю красивих пейзажів, різноманітністю тварин, багатством культури і місць для активного відпочинку. Незважаючи на часто важку роботу, жити в цьому штаті дуже приємно. Головне завдання і складність для іноземців, в тому числі, російських або українців, полягає в пошуку відкриту вакансію на Алясці.

Далеко не кожен американський роботодавець готовий витрачати сили і час на бюрократичні процедури, пов’язані з оформленням іноземцю дозволу на роботу. Тим більше для найму здобувача з-за кордону на вакансію не повинні претендувати місцеві громадяни, а рівень заробітної плати бути не нижче середнього по штату.

Насамперед потрібно визначитися з регіоном, де виходячи з попиту на професії на місцевому ринку праці, є шанси знайти роботу на Алясці.

Анкоридж. Найбільше місто на півдні Аляски, де проживає понад 40% громадян всього штату. Тут зосереджена найбільша кількість вакансій для іноземців в різних сферах діяльності.

Фербенкс. Другий за величиною місто в центральній частині Аляски, в якому розташований Аляскинский університет. Робочі місця пропонуються в області науки, освіти і деяких соціальних професіях.

Джуно. Столиця штату Аляска. Основним джерелом вакансій, особливо для сезонної зайнятості, є сфера туризму. Дуже дорогий для життя регіон. Наприклад, оренда житла обійдеться не менше 1000 доларів на місяць.

Кенан. У маленькому містечку з населенням до 8 тисяч осіб пропонується робота, в тому числі для російських, в сфері туризму, обробки морепродуктів і рибної промисловості.

Валдиз. Місто на півдні Аляски. Доступні вакансії для іноземців в нафтовій галузі.

Це неповний перелік міст для працевлаштування на Алясці. У деяких інших регіонах існує нестача кваліфікованих технічних фахівців, будівельників і медичного персоналу. Запасіться терпінням і аналізуйте інформацію в інтернеті. Відвідуйте форуми і тематичні групи в соціальних мережах. Шукайте роботодавця і пропонуйте послуги безпосередньо. Почніть пошук роботи на Алясці без посередників з урядових ресурсів.

Офіційний сайт Департаменту праці та трудових ресурсів Аляски– laborstats.alaska.gov

Відомості про офіційних роботодавців на Алясці– live.laborstats.alaska.gov

Контактна інформація центрів зайнятості на Алясці– jobs.state.ak.us

Увійдіть у професійній соціальній мережі – linkedin.com

alaska-summer-jobs.com – корисний ресурс з пошуку сезонної роботи на Алясці в літній період, включаючи, рибальство, нафтову промисловість, будівництво, круїзні лайнери, упаковку морепродуктів і багато іншого.

Популярні сайти з пошуку роботи на Алясці

indeed.com

monster.com

coolworks.com

governmentjobs.com

Якщо самостійно знайти роботу на Алясці не вийде, зверніться до офіційного кадрове агентство, бажано американське. У пошуку допоможе цей ресурс – staffingtoday.net. Як варіант, вивчіть спеціальні імміграційні програми, наприклад, Work and Travel USA, Career Training USA і Au-Pair. Детальніше тут.

Вакансії і зарплата на Алясці в 2019 році

У більшості випадків робота на Алясці (фізично важка і в непростих кліматичних умовах) оплачується дуже гідно. Офіційна середня
заробітна плата в США в 2019 році становила 21,73 долара за годину, конкретно на Алясці від 14,5 до 19,5 доларів. Мінімальна погодинна оплата праці в цьому штаті дорівнює 9,75 доларам. Найчастіше сезонні закордонні претенденти працюють на Алясці понаднормово по 12-18 годин на добу практично без вихідних і отримують близько 4-5 тисяч доларів на місяць.

Якщо взяти затребувані вакансії на Алясці для росіян і українців в 2019 році, в першу чергу, пропонується сезонне працевлаштування в сфері рибальства. Жінки можуть працювати на заводах по упаковці, сортуванню і обробки риби або морепродуктів. Чоловіки більше задіяні на риболовецьких судах. В основному передбачаються контракти на період з травня по жовтень. Можуть бути обмеження за віком і станом здоров’я.

Дуже часто зустрічаються вакансії на Алясці на нафтових платформах, в основному потрібні кваліфіковані інженери з великим досвідом. Потрібні працівники в сфері туризму – гіди, інструктора, службовці в готелі і готелі. Медична галузь потребує дипломованих лікарів і медсестер. Доступні робочі місця для програмістів і розробників. Трохи рідше потрібні звичайні водії і представники інших некваліфікованих професій. Звичайні працівники можуть заробити на Алясці 2-3 тисячі доларів на місяць і більше.

3.8 - Оцінок: 11
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *