Робота та вакансії на Шрі-Ланці для українців в 2019 році

Демократична Соціалістична Республіка Шрі-Ланка – це мальовнича острівна держава, розташована в південній частині Азії недалеко від Індії, яка омивається водами Індійського океану і Бенгальської затоки. Повну незалежність країна отримала в 1948 році, а сучасну назву було офіційно встановлено тільки в 1972 році. Раніше цей острів був відомий як Цейлон. Після закінчення тривалих військових конфліктів в 2009 році уряд Шрі-Ланки запустив масштабну програму економічного розвитку і сьогодні країна вважається однією з найбільш динамічною в світі в плані розвитку.

Велика кількість іноземців відвідують Шрі-Ланку в туристичних цілях або в якості співробітників міжнародних волонтерських організацій, а багато хто розглядає варіанти тривалого офіційного працевлаштування в цій країні. Благо місцева економіка розвивається і нові вакансії створюються, причому в самих різних сферах, починаючи від традиційних секторів – сільського господарства і туризму, закінчуючи інформаційними технологіями, страховими, банківськими та фінансовими послугами. Особлива увага приділяється будівельної галузі та вдосконалення інфраструктури в цілому. У кожному з цих напрямків знайдеться робота на Шрі-Ланці для українців в 2019 році.

Особливості трудової міграції на Шрі-Ланку

Офіційний рівень безробіття на Шрі-Ланці в 2019 році становить 4,5%. Серед молоді цей показник досягає 20%. Кількість робочої сили налічує близько 8,9 млн, а всього в країні проживає близько 20,9 млн чоловік. Крім місцевих жителів, конкуренцію трудовим мігрантам з країн СНД, в тому числі з України, складають вихідці з азіатських країн. Уряд Шрі-Ланки ацікавлений в максимальній зайнятості власних громадян, багато з яких отримують хорошу освіту в західних вузах.

Доходи місцевих працівників не настільки великі як в розвинених країнах Західної Європи, але прийнятні ціни на житло, харчування та речі першої необхідності з лишком покривають різницю в зарплатах. Шрі-Ланка цілком демократична країна, де охороняється приватна власність і приймаються ліберальні закони. Офіційна релігія – буддизм, якої дотримується близько 70,2% населення. Порядку 12,6% сповідує індуїзм, 9,7% – іслам. На частку інших релігій, включаючи християнство, припадає не більше 10%.

Офіційні мови на Шрі-Ланці – сингальська (74%) і тамільська (18%), інші діалекти охоплюють не більше 8% жителів. В урядових установах, наукової та ділової сфері широко поширена англійська. В цілому цією мовою вільно володіє до 10% населення. У меншій мірі місцеві громадяни знають португальську і нідерландську. На Шрі-Ланці переважає тропічний мусонний клімат, середня температура повітря в межах 18-33 градусів Цельсія.

Робота на Шрі-Ланці для українців в 2019 році, крім самого заробітку, дасть можливість насолодитися приголомшливою природою, вишуканою кухнею, розкішними пляжами і масою культурних пам’яток. Як правило, в місцевих компаніях передбачена стандартний 5-денний робочий тиждень, в країні 21 державне свято (вихідні дні), прогресивний прибутковий податок варіюється від 4 до 24% в залежності від доходу.

Для більшості іноземців поїздка на Шрі-Ланку вимагає попереднього оформлення візи, причому незважаючи на причину. Не є виключенням і офіційна робота в цій країні. Для довгострокового працевлаштування на Шрі-Ланці (більше 90 днів), крім отримання робочої візи, закордонний здобувач зобов’язаний подати заяву на дозвіл на проживання. Розглядає заяви і приймає рішення Департамент з питань імміграції та еміграції Шрі-Ланки.

Основне завдання іноземця полягає в пошуку роботодавця і підписанні трудового контракту. Тільки після цього оформляється робоча віза і вид на проживання. Зазвичай право на роботу і постійне проживання видається на один рік з наступним продовженням. Офіційні вимоги і умови для отримання робочих віз різним категоріям трудових мігрантів на Шрі-Ланці представлені на сайті Департаменту з питань імміграції та еміграції – immigration.gov.lk.

Як знайти роботу на Шрі-Ланці

Тридцятирічний військовий конфлікт і страшне цунамі 2004 року привели до великих руйнувань інфраструктури Шрі-Ланки і створило ряд економічних проблем. До цього дня країна потребує міжнародної підтримки, включаючи волонтерів для роботи в неурядових організаціях. На перший погляд такий вид зайнятості не виглядає особливо перспективним, але насправді це не зовсім так.

Так, як правило, волонтерська робота на Шрі-Ланці не оплачується, зазвичай покриваються тільки витрати на харчування і проживання. Разом з тим це хороший привід для легального переїзду в країну, ознайомлення з місцевою культурою і природою, а також можливість знайти роботодавця і в майбутньому зайняти робоче місце з гідною заробітною платою.

Перед тим як приступити до пошуку вакансії на Шрі-Ланці тверезо оцініть свої професійні навички і ступінь володіння іноземними мовами. Робота на Шрі-Ланці без знання мови, мінімум англійської на хорошому рівні, практично недоступна. Більше шансів на працевлаштування мають кваліфіковані фахівці з вищою освітою і досвідом.

Максимальна кількість доступних вакансій в Шрі-Ланці для іноземців зосереджено в туристичних центрах (Негомбо, Маунт-Лавінія) і великих містах – офіційної столиці – Шрі-Джаяварденепура-Котте і фактичній столиці – Коломбо. Обов’язково відвідайте Шрі-Ланку в якості туриста. Це не тільки дозволить своїми очима побачити ситуацію на місцевому ринку праці, а й дасть можливість вийти на роботодавця безпосередньо.

Складіть грамотне резюме та супровідний лист. Пишіть пропозиції про працевлаштування в місцеві і міжнародні компанії через офіційні сайти. Ось деякі великі корпорації на Шрі-Ланці – Sri Lanka Telecom, Ceylinko Insurance, KFC, Marks Spencer, Shell, Unilever і Citigroup. Відвідуйте тематичні форуми і групи в соціальних мережах, шукайте можливість налагодити ділові зв’язки.

Популярні сайти з пошуку роботи на Шрі-Ланці

  • topjobs.lk
  • srilankajobs.net
  • jobenvoy.com

Міжнародні ресурси з вакансіями на Шрі-Ланці

  • careerjet.co.uk
  • learn4good.com
  • everjobs.lk

Сайти відомих газет Шрі-Ланки

  • The Sunday Times – Sri Lanka
  • Sunday Observer Sri Lanka

Якщо знайти роботу на Шрі-Ланці без посередників не вийде, зверніться в рекрутингову компанію. Інформація про кадрові агентства країни представлена на офіційному сайті Бюро працевлаштування іноземців Шрі-Ланки – slbfe.lk.

Вакансії і зарплата на Шрі-Ланці в 2019 році

Найбільший роботодавець Шрі-Ланки – це уряд. У державному секторі країни зайнято близько 13% місцевої робочої сили. Іноземці в основному працюють в сфері приватного бізнесу. Близько 28,4% місцевих фахівців займаються сільським господарством, порядку 25,7% припадає на промисловість і 45,9% на сферу послуг. Компанії Шрі-Ланки зацікавлені в залученні досвідчених і кваліфікованих кадрів з-за кордону, які володіють дефіцитними професіями і навичками, які не можуть запропонувати місцеве населення.

Середня заробітна плата на Шрі-Ланці в 2019 році складає 1287061 рупій на рік, що еквівалентно 8310 доларів США, тобто щомісячна оплата праці близько 690 доларів. Зрозуміло, багато що залежить від регіону і професії. Наприклад, менеджери вищої ланки, страховики, фінансисти і банкіри отримують понад 2000 доларів на місяць. Досвідчені програмісти, інженери та інші кваліфіковані технічні фахівці можуть розраховувати на дохід в 900-1000 доларів на місяць і більше. У сфері туризму платять близько 600-700 доларів.

Вакансії на Шрі-Ланці для українців та інших громадян з країн СНД в 2019 році доступні в промисловому секторі, зокрема, машинобудуванні та текстильної галузі, в сфері інформаційних технологій, телекомунікацій, банківської справи та фінансів. До дефіцитних професіях на Шрі-Ланці відносять фахівців в галузі страхування. Однак більшість іноземців зайняті або в будівництві інфраструктурних проектів, або в туристичній сфері та викладанні англійської мови.

5 - Оцінок: 1
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *