Робота та вакансії в Амстердамі для росіян і українців в 2019 році

Найгарніший європейське місто і столиця Нідерландів – Амстердам відомий на весь світ своїми дивовижними каналами, доглянутими парками і ліберальними законами, які щорічно приваблює мільйони туристів. Величезна кількість іноземців мріють знайти роботу в Амстердамі і залишитися жити в цьому незвичайному місці назавжди. Це культурний, фінансовий і економічний центр країни, який має один з найвищих відсоткових показників по залученню кваліфікованих кадрів з-за кордону серед усіх міст Європейського союзу.

Робота в Амстердамі для росіян, українців, білорусів та інших іноземців у 2019 році доступна в абсолютно різних сферах діяльності – від інформаційних технологій, до сільського господарства. Крім працевлаштування, багато підприємців з Росії або України відкривають успішний бізнес в Голландії, а студенти навчаються в престижних нідерландських вузах. Наприклад, особливою популярністю серед іноземців користується знаменитий Університет Амстердама. В цілому столиця Нідерландів – це справжнє «вікно можливостей» для трудових мігрантів.

Специфіка трудової міграції в Амстердам

Амстердам – ??це мультикультурне місто з багатою історією і традиціями. Одне з провідних туристичних напрямків у світі. Населення Амстердама в 2019 році становить близько 814 тисяч осіб. Найбільший місто в Нідерландах. За деякими підрахунками, не менше половини жителів Амстердама іноземного походження. Особливо багато вихідців з Туреччини і Марокко. Росіян і українців також достатньо. Загальний етнічний склад представлений громадянами близько 180 національностей.

Порівняно невелика площа робить Королівство Нідерландів однією з найбільш густонаселених країн в Європі. Столиця держави не є винятком. В якійсь мірі це створює проблеми при пошуку комфортних умов для проживання і підвищує ціни на нерухомість в Амстердамі. У місті безліч красивих вулиць, відомих музеїв і пам’ятників архітектури. Бурхливе нічне життя не потребує додаткового представлення. Цей факт відомий у всьому світі.

Для іноземців з третіх країн офіційна робота в Нідерландах, в тому числі в Амстердамі, вимагає виконання низки попередніх умов. Зокрема:

  • Пошук вакансії в Амстердамі ще до переїзду.

  • Підписання трудового контракту.

  • Отримання дозволу на роботу.

  • Відкриття робочої візи.

  • оформлення посвідки на проживання в Нідерландах.

Практично будь-які питання, пов’язані з законним переїздом в Амстердам для здійснення професійної діяльності, курирує Служба імміграції та натуралізації Голландії – IND. На офіційному сайті відомства можна знайти докладну інформацію про всі аспекти проживання на голландській території. Відзначимо, що в разі тривалого працевлаштування (понад 90 днів) іноземцю видається єдиний документ GVVA, який дозволяє жити і працювати в Амстердамі.

Певною мірою спрощена і прискорена процедура працевлаштування в Амстердамі передбачена для випускників голландських вузів, власників Блакитної карти ЄС і висококваліфікованих фахівців, навички яких становлять особливу цінність для місцевої влади і економіки країни. Щоб отримати Блакитну карту необхідно укласти контракт з рівнем заробітної плати не менше 5 тисяч євро на місяць. Постійне проживання в Амстердамі більше 5 років дозволить отримати громадянство Нідерландів.

Як знайти роботу в Амстердамі

Безробіття в Нідерландах в 2019 році тримається на рівні 4-5%. Це хороший показник для ЄС. Правда, безпосередньо в столиці ситуація із зайнятістю трохи складніше. Рясний потік трудових мігрантів створює додаткову конкуренцію на ринку праці і підвищує рівень безробіття.

Для успішного пошуку вакансії в Амстердамі в 2019 році важливо володіти великим досвідом і мати дефіцитну професію. Адже пріоритетне право на заняття робочого місця мають голландці і європейці. Особливу увагу приділіть вивченню англійської мови. Навички нідерландського та інших мов (французька, німецька) тільки плюс. Визнання диплома в Голландії можна перевірити тут.

У ділових районах Амстердама розташовані головні офіси і філіали безлічі великих міжнародних і голландських компаній. Наприклад, Philips, ABN Amro, Royal Dutch Shell, Canon, KPMG, Unilever і багато інших. Саме тут працює найбільша кількість іноземних фахівців, включаючи росіян і українців.

Постарайтеся скласти грамотне лаконічне резюме і супровідний лист як англійською, так і на нідерландською мовою. Вкажіть переваги, хобі та захоплення. Надсилайте пропозиції про працевлаштування голландським роботодавцям безпосередньо через офіційні сайти.

Обов’язково поїдьте в Амстердам по туристичній візі. Крім незабутніх вражень від перебування в цьому колоритному місті, це може стати хорошим способом пошуку роботи. У місті часто проводяться ярмарки вакансій та спеціальні зустрічі російськомовних іммігрантів.

Не пропустіть можливість відвідати подібні заходи і налагодити ділові зв’язки. Шукайте інформацію про працевлаштування в Амстердамі на форумах, групах в соціальних мережах і спеціалізованих сайтах з вакансіями в інтернеті.

Пошук вакансії в Амстердамі

Державна служба зайнятості Нідерландів – werk.nl

Професійна соціальна мережа – linkedin.com

Великі роботодавці в Амстердамі – glassdoor.com

Вакансії в Амстердамі для росіян – togetherabroad.nl

Популярні сайти з пошуку роботи в Амстердамі

jobinamsterdam.com

nationalevacaturebank.nl

monsterboard.nl

Відомі газети Амстердама

Dutch News.nl

De Telegraaf

De Volkskrant

Як правило, знайти роботу в Амстердамі без посередників досить складно. Тому по всьому місту функціонують професійні кадрові агентства (Uitzendbureaus), які можуть допомогти іноземцям в пошуку як тимчасового, так і постійного робочого місця.

Правда, претендентам з третіх країн без дозволу на проживання і при слабких мовних навичках такі послуги надаються дуже рідко. Одне з найвідоміших міжнародних кадрових агентств для пошуку вакансії в Голландії і Амстердамі – adecco.nl.

Вакансії і зарплата в Амстердамі в 2019 році

В Амстердамі дуже сильна різнопланова економіка, а оплата праці порівнянна з великими європейськими містами таких розвинених країн, як Німеччина і Франція. Звичайно, багато що залежить від професії і досвіду іноземця, а також самого роботодавця. В основному робочі місця пропонуються в наступних галузях – туризм, сільське господарство, роздрібна торгівля, фінансові послуги, транспорт, харчова і нафтогазова промисловість. Гідні вакансії в Амстердамі для росіян і українців в 2019 році доступні технічним фахівцям, зокрема, потрібні інженери та програмісти.

Якщо розглядати офіційний рівень щомісячних заробітних плат в Амстердамі в 2019 році, то згідно з інформацією голландських відомств, кваліфіковані працівники в середньому отримують близько 2,8 тисячі євро, а некваліфіковані в районі 1,3 тисячі євро. Більш того, згідно із законом кваліфіковані іноземці в залежності від віку не можуть мати щомісячний оклад нижче 3,2 тисячі євро (До 30 років) і 4,4 тисячі євро (Після 30 років). Мінімальна заробітна плата в Нідерландах для осіб від 22 років і старше в 2019 році встановлена ??на рівні 1578 євро в місяць.

Особливою популярністю в іноземців, включаючи росіян і українців, користується некваліфікована робота в Амстердамі. Це пов’язано з тим, що голландці і європейці не горять бажанням виконувати важку фізичну працю, наприклад, зі збору врожаю (овочів, фруктів) на плантаціях або упаковки квітів на численних фабриках. Зазвичай укладається контракт на строк до півроку з заробітною платою близько 1,5-2 тисяч євро на місяць.

Крім того, жінки можуть працювати в Амстердамі доглядальницями, нянями, покоївками, хатніми робітницями, прибиральницями і так далі. Чоловіки знаходять роботу помічниками кухаря, водіями, вантажниками, офіціантами, барменами, різноробочими. В незалежності від статі в професіях, які не вимагають високої кваліфікації, іноземці отримують не вище 1,3-1,5 тисяч євро на місяць. На більш високі оклади (від 2 тисяч євро) в Амстердамі можуть розраховувати власники будівельних (робочих) спеціальностей – зварювальники, електрики, каменярі, арматурники, токарі.

Оцініть статтю
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *