Робота та вакансії в Нью-Йорку для українців у 2019 році

Нью-Йорк вважається одним з найбільших, захоплюючих і привабливих міст не тільки в Північній Америці, а й в усьому світі. Потік щорічної імміграції в США б’є світові рекорди, але далеко не кожному іноземцю вдається знайти комфортне місце під американським сонцем, особливо в серці країни, так званому Великому яблуці.

Трудова сфера і ритм життя в Нью-Йорку «б’є ключем». Місто, яке «ніколи не спить», притягує десятки тисяч трудових мігрантів з усієї планети, що представляють абсолютно різні професії і національності. Багато з них згодом все-таки стають повноцінними громадянами США.

Робота в Нью-Йорку в 2019 році для українців та інших іноземців – це хороша можливість стати частиною самого цікавого і густонаселеного міста Сполучених штатів Америки, кількість постійних жителів якого перевищує 8,5 млн осіб. Шукати роботу в Нью-Йорку краще в таких районах, як Бруклін, де проживає багато російськомовних і Манхеттен, в економічному і фінансовому центрі міста.

Разом з тим деякі іммігранти після переїзду в США залишаються вельми розчарованими. Потрібно заздалегідь розуміти, що конкуренція на місцевому ринку праці зашкалює, можливо, доведеться випробувати важкі навантаження і в принципі дуже багато працювати. Високооплачувані вакансії в Нью-Йорку, доступні іноземним фахівцям, буквально на «вагу золота». Далі, розглянемо особливості трудової міграції, варіанти пошуку робочого місця, вакансії і зарплати в Нью-Йорку в 2019 році.

Особливості працевлаштування в Нью-Йорку

Ні для кого не секрет, що економіка США протягом багатьох років залишається найбільшою в світі. Найрозвиненіше і успішне місто країни – це Нью-Йорк. Середній річний дохід однієї нью-йоркської сім’ї перевищує 50 тисяч доларів. Правда, жити тут також дуже дорого. Особливо це стосується покупки або оренди нерухомості.

У місті розташовані штаб-квартири найбільших міжнародних організацій і компаній. Найбільший дохід приносять такі сектори, як фінанси, страхові послуги, інформаційні технології, медицина, туризм, культура і багато інших напрямків. До речі, власний бізнес в США або істотні інвестиції – це відмінний спосіб іммігрувати в Нью-Йорк.

Незважаючи на певну самостійність кожного американського штату в рішенні безлічі регіональних питань, в цілому офіційне працевлаштування в США базується на загальних федеративних засадах і законодавчих нормах. Відразу відзначимо, що популярна у громадян пострадянського простору ідея нелегальної трудової міграції не принесе нічого хорошого.

У країні дуже суворі закони на цей рахунок і такий вид зайнятості загрожує в кращому випадку депортацією, а то і зовсім тюремним ув’язненням. Причому це відноситься не тільки до Нью-Йорку, а й іншим штатам, наприклад, працювати на Алясці або у Флориді теж потрібно виключно легально.

Зрозуміло, тим, хто вже проживає на американській території, особливо при наявності заповітної для мільйонів жителів планети Грін-карти США, з пошуком роботи в Нью-Йорку буде набагато легше. В інших випадках за місцевими законами іноземець зобов’язаний попередньо знайти американського роботодавця, підписати контракт і отримати робочу візу.

Система оформлення робочих віз в США вважається досить складною, але разом з тим і гнучкою. Тобто в країні передбачено значну кількість типів віз для різних категорій іноземних фахівців, включаючи працівників сільського господарства (H-2A), моделей (H-1B3), дипломованих медсестер (H-1C) і так далі. Найчастіше громадяни України працюють в Нью-Йорку за робочими візами для кваліфікованих фахівців (H-1B) Або сезонних працівників (H-2B).

Оформлення конкретного типу робочої візи для працевлаштування в Нью-Йорку залежить від багатьох факторів, включаючи професію, тривалість контракту, рівня освіти, кваліфікації та інше. Головне завдання полягає в пошуку американської компанії, яка погодиться прийняти на роботу іноземця. Адже саме роботодавець клопочеться про видачу візи закордонному претендентові, а для цього потрібно виконати ряд умов. Зокрема, переконати місцеву владу в тому, що право на пріоритетну зайнятість американських громадян в результаті найму такого працівника ущемлене не буде.

Як знайти роботу в Нью-Йорку. Пошук вакансії

«Боротьба» за вакансії в Нью-Йорку в 2019 році дуже жорстка. Нещодавні політичні зміни в країні, пов’язані з обранням нового президента США, і якась економічна невизначеність, цьому сприяють. Часто навіть співробітники однієї компанії влаштовують конкурентні змагання за більш високі оклади і посади, хоча і роблять вигляд, що працюють на загальний результат. Особливо у великих корпораціях, де існує специфічна атмосфера трудової діяльності.

Для успішного пошуку гідної роботи в Нью-Йорку вкрай важливо володіти набором певних навичок, один з яких – це добре володіння англійською мовою. Так, в цьому найбільшому місті проживає величезна кількість іноземців і в мовному розмаїтті «Великому яблуку» немає рівних у всьому світі. За деякими оцінками, тут говорять на більш ніж 800 мовах і діалектах. Але все ж доступні вакансії в Нью-Йорку без знання англійської мови вельми обмежені. Дуже рідко претендентам вдається знайти офіційну роботу, володіючи виключно російською чи українською.

Наступний аспект благополучного працевлаштування в Нью-Йорку пов’язаний з кваліфікацією, досвідом і навичками цінного фахівця. Безробіття в штаті в 2019 році тримається на рівні 4-5%. Трохи більше середнього показника по країні, але конкуренція на ринку праці Нью-Йорка вище в порівнянні з іншими американськими регіонами. Особливу увагу варто приділити освіті. Навчання в університеті США – це ідеальний варіант. Ще можна спробувати пройти стажування в одній з американських компаній. Для цього передбачена робоча віза – H-3 і спеціальні програми, наприклад, Internship USA.

Уважно вивчіть географічні особливості, інфраструктуру і територіально-адміністративний поділ міста. У Нью-Йорку всього 5 районів – Манхеттен, Бруклін, Квінс, Бронкс і Стейтен-Айленд, кожен з яких має свою специфіку, включаючи доступ до робочих місць. Постарайтеся відвідати США по туристичній візі. Озирніться на місці, поговоріть з людьми, заведіть потрібні знайомства і зв’язки. Можливо, вийде зустрітися з потенційним роботодавцем.

Звертайтеся у великі компанії Нью-Йорка безпосередньо, пропонуйте свої послуги. Наводити конкретні приклади сенсу не має, таких там дуже багато – від IBM до Bloomberg. Відвідуйте тематичні форуми, групи в соціальних мережах, шукайте російськомовних іммігрантів, які проживають в США, і збирайте інформацію. Будьте обережні з різними рекрутинговими агентствами і сумнівними посередниками. Користуйтеся послугами перевірених компаній, краще зарубіжних.

Пошук вакансії в Нью-Йорку без посередників

  • Офіційний сайт Департаменту праці Нью-Йорка – labor.ny.gov
  • Професійна соціальна мережа – linkedin.com

Популярні сайти з пошуку роботи в Нью-Йорку

  • newyorkjobs.com
  • indeed.com
  • monster.com

Сайти відомих газет Нью-Йорка

  • New York Times
  • Daily News
  • New York Post

Для пошуку офіційного кадрового агентства в США і Нью-Йорку використовуйте сайт – staffingtoday.net.

Вакансії і зарплата в Нью-Йорку в 2019 році

За офіційною інформацією Департаменту праці Нью-Йорка, в 2019 році найбільша кількість вакансій в місті спостерігається в сфері освіти, медицини, туризму, торгівлі, транспорту, гірничодобувної промисловості і будівництві. Кілька скоротилися пропозиції зайнятості в фінансовому, виробничому і інформаційному секторі. В цілому знайти роботу в Нью-Йорку реально в самих різних галузях економіки. Це насправді місце зосередження глобального бізнесу.

Офіційна мінімальна зарплата в Нью-Йорку в 2019 році вище середнього по країні – 10,4 доларів за годину. При цьому в приватному секторі для компаній з кількістю співробітників понад 10 осіб ставка становить – 13 доларів, а з менш 10 працівниками – 12 доларів. Мінімальна зарплата в США 7,25 доларів на годину, середня – 21,73 долара, тобто близько 3,8 тисяч доларів на місяць. У Нью-Йорку середня заробітна плата в 2019 році становить близько 3,5-4,5 тисяч доларів щомісяця. Все залежить від сфери діяльності та вакансії.

До половини нью-йоркських фахівців, що працюють за наймом, є іноземцями. Природно, більше можливостей для працевлаштування пропонують великі корпорації, особливо якщо мова йде про висококваліфікованих працівників. Вакансії в Нью-Йорку для українців в 2019 році доступні в сфері IT, фінансів, туризму, індустрії моди, реклами і архітектури.

Часто потрібні технічні фахівці, медичний персонал, будівельники, науковці та викладачі до вузів. У сфері некваліфікованої праці є робота в Нью-Йорку для жінок нянями, офіціантками, хатніми робітницями. Чоловіки можуть працювати водіями і в деяких інших професіях, пов’язаних з важкими фізичними навантаженнями. В основному такий варіант працевлаштування пропонується на нелегальній основі.

На закінчення відзначимо, що Нью-Йорк – це місце контрастів і втілення американської мрії. Незважаючи на глобальні світові проблеми, місто розвивається і залишається одним з найпопулярніших напрямків для туристів і трудових мігрантів. Шанс на успішне працевлаштування і світле майбутнє є у всіх.

5 - Оцінок: 1
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *