Робота та вакансії в Шанхаї для російських в 2019 році

Шанхай – це глобальний фінансовий центр і один з найважливіших транспортних вузлів, в якому розташований найбільший завантажений контейнерний порт на планеті. Місто знаходиться в східній частині Китаю в дельті річки Янцзи. Крім матеріальної вигоди, робота в Шанхаї для російських та інших іноземців у 2019 році дозволить не тільки отримати безцінний досвід професійної діяльності в країні з найпотужнішою економікою, а й дасть можливість ознайомитися з історією та культурою цього древнього азіатського держави.

Сучасний Шанхай дивним чином поєднує західний спосіб життя і специфіку східних традицій. Як тільки не називають місцеві жителі і іммігранти це красиве місто – «Перлина Сходу», «Ворота в світ», «Голова дракона», «Париж Сходу». Активне залучення іноземних інвестицій, розвиток міжнародного бізнесу і торгових зв’язків значно розширили шанхайський ринок праці. Далі, позначимо специфіку трудової міграції, варіанти пошуку робочого місця, доступні вакансії і зарплати в Шанхаї в 2019 році.

Трудова міграція в Шанхай

Населення Шанхая в 2019 році становить 24,2 млн осіб. За деякими оцінками, це найбільшою місто не тільки в Китаї, але і в світі. Як і на переважній території країни, левова частка місцевих жителів – це китайці (98,8%). Крім того, офіційно в місті проживає близько 150 тисяч іноземців, в основному громадяни США, Японії і Південної Кореї. В реальності цифри можуть бути набагато вище.

Протягом двох останніх десятиліть економічний розвиток Шанхаю відбувається буквально ударними темпами. Зокрема, фіксується зростання промислового виробництва, сприятлива ситуація на ринку фінансових і банківських послуг, активно застосовуються високі технології та інновації. Все це викликає жвавий інтерес у претендентів з різних куточків планети, які прагнуть знайти роботу в Шанхаї.

До проблем мегаполіса, з якими можуть зіткнутися трудові мігранти, можна віднести забруднення води і повітря, надлишок населення, масштабні пробки і високий попит на нерухомість. Але в цілому жити і працювати в Шанхаї цілком безпечно і комфортно. У місті відмінна інфраструктура, низький рівень злочинності, маса історичних пам’яток і місць для цікавого проведення дозвілля.

Працевлаштування в Шанхаї привабливо не тільки для іноземців, але і для громадян Китаю, які проживають в менш розвинених містах чи сільських районах. Крім того, сьогодні місцева молодь здобуває вищу освіту в престижних європейських чи
китайських вузах і є вельми кваліфікованої. Тому конкуренція за робочі місця, особливо з високим окладом, тут величезна.

Процедура оформлення документів для офіційної роботи в Китаї дуже складна. Головне завдання полягає в попередньому пошуку роботодавця, на плечі якого і лягати основна частка відповідальності за наймання іноземно співробітника. За аналогією з європейськими країнами, саме китайська компанія клопочеться перед місцевими органами влади про видачу здобувачеві дозволу на працевлаштування та робочої візи (тип Z).

Розібратися в китайському трудовому законодавстві самостійно вдається далеко не всім, тому необхідно сконцентруватися на пошуку вакансії в Шанхаї, активно співпрацювати з роботодавцем і представниками китайського дипломатичного відомства в свій країні. Можливо, будуть потрібні додаткові консультації у профільних експертів. Одне з важливих умов стосується проходження медичного обстеження.

Як знайти роботу в Шанхаї

Найбільша кількість трудових мігрантів зосереджено в діловому центрі Шанхая – районі Пудун. У місті функціонує до 800 фінансових установ, близько 170 з яких мають іноземні інвестиції. За обсягом торгів Шанхайська фондова біржа займає третє місце в світі. У багатьох великих китайських фірмах більше половини керівників найняті з-за кордону. Для прикладу в країнах Північної Америки і Європи подібних співробітників не більше 25-30%.

Престижна і високооплачувана робота в Шанхаї для російських в 2019 році на позиції керівника або фахівця в області промисловості, інформаційних технологій, медицини і так далі, вимагає наявності високого рівня кваліфікації, професійного досвіду і навичок. Крім того, місцеві компанії все менше набирають на роботу іноземців без знання китайської мови. Для міжнародних компаній мінімум англійську повинен бути на високому рівні.

Для того щоб знайти роботу в Шанхаї необхідно бути справжнім професіоналом у своєму ремеслі, а також враховувати особливості культури і менталітет місцевих жителів. В першу чергу, зверніть увагу на великі китайські і міжнародні компанії, розташовані в цьому місті. Наприклад, Baosteel Group, Jiangnan і Шанхайську автомобільну корпорацію SAIC Motor, яка співпрацює з Volkswagen і General Motors. Пишіть пропозиції про працевлаштування роботодавцям безпосередньо.

Пошук вакансії в Шанхаї

Список великих компаній в Китаї (Шанхаї) – sse.com.cn

Відома газета в Шанхаї – shanghaidaily.com

Професійна соціальна мережа – linkedin.com

Популярні сайти з пошуку роботи в Шанхаї

jobsinshanghai.com

jobs.echinacities.com

jobs.goabroad.com

Проявляйте активність в інтернеті, заходите на тематичні форуми, групи в соціальних мережах і аналізуйте інформацію на спеціалізованих сайтах. Якщо самостійно знайти роботу в Шанхаї не вийде, зверніться в перевірене кадрове агентство. В ідеалі відвідати місто в якості туриста, щоб озирнутися на місці, спробувати налагодити ділові зв’язки та поспілкуватися з російськомовними трудовими мігрантами.

Вакансії і зарплата в Шанхаї в 2019 році

Шанхай – це найбільший комерційний і фінансовий центр Китаю і четвертий за величиною в усьому азійському регіоні після Сінгапуру, Гонконгу і Токіо. Навіть незважаючи на деяке уповільнення зростання китайської економіки в останні роки, в таких областях, як біомедицина, мікроелектроніка, високотехнологічні розробки, IT, освіту, роздрібна торгівля, промисловість і ринок фінансових послуг зустрічаються вакансії в Шанхаї для росіян.

У сфері некваліфікованої праці знайти легальне робоче місце в Шанхаї практично нереально і до того ж дуже ризиковано. Крім того, фінансової вигоди від подібної зайнятості немає. Робота в Шанхаї для студентів доступна в якості волонтерів, стажистів в китайських компаніях або учасників програми Au Pair. Іноді потрібні вчителі та викладачі, в тому числі російської мови. Часто пропонується робота в Шанхаї для дівчат європейської зовнішності, які можуть працевлаштуватися в області модельного, телевізійного та розважального бізнесу.

Істотний стимул для трудової міграції в Шанхай полягає в тому, що зарплати в цьому місті одні з найвищих по країні. На відміну від деяких інших регіонів Китаю, з 1 квітня 2019 року Шанхайське муніципальне уряд підвищив щомісячну мінімальну оплату праці з 2 190 до 2 300 юанів (345 доларів), а погодинні ставки з 19 до 20. Середня зарплата в Шанхаї в 2019 році становить 6 500 юанів (980 доларів). Кваліфіковані працівники в середньому отримують 9 800 юанів (1 480 доларів).

Оцініть статтю
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *