Робота та вакансії в Стамбулі для росіян і українців в 2019 році

Працевлаштування в Стамбулі в 2019 році означає переїзд і здійснення професійної діяльності в одному з найбільших міст світу. Тільки цей важливий факт свідчить про величезну різноманітність напрямків для пошуку вакансії, але разом з тим і величезну конкуренцію на місцевому ринку праці.

Значні розміри і зручне географічне розташування між Чорним і Мармуровим морями на берегах протоки Босфор зробили Стамбул основним економічним, торговим і промисловим центром країни. Більшість трудових мігрантів, які планують знайти роботу в Туреччині, в першу чергу, направляються в турецьку столицю Анкару і місто Стамбул.

Сучасна Туреччина – це динамічно розвивається країна з величезним потенціалом для подальшого зростання. Найважливіший міст, що з’єднує країни Європи і Азії. Навіть політична напруженість на кордонах і всередині держави не завдає істотної шкоди турецькій економіці. Тому робота в Стамбулі для росіян і українців в 2019 році доступна власникам широкого кола професій.

Крім працевлаштування, чимало вихідців з пострадянського простору відкривають в Туреччині бізнес, мільйони людей відвідують країну в туристичних цілях, багато студентів вступають до престижних турецькі університети. Далі, поговоримо докладніше про особливості працевлаштування в Стамбулі, варіантах пошуку робочого місця, актуальні вакансії і зарплатах, на які можна розраховувати в 2019 році.

Специфіка трудової міграції в Стамбул

Населення Стамбула в 2019 році становить понад 14,8 млн осіб. Це найбільше місто в Туреччині і в Європі в цілому. До речі, Москва знаходиться на другому місці з кількістю жителів в районі 12,4 млн. Основна територія Стамбула розташована в європейській частині і менша в азіатській. Ділове та торгівельне «серце» міста зосереджено саме в Європі, де і намагаються знайти роботу більшість іноземців. Не забувайте, що домінуюча релігія в Туреччині – іслам. Традиції і цінності чужої країни потрібно поважати.

Стамбул дуже древній і барвистий місто з величезною кількістю історичних пам’яток, палаців, колоритних ринків, сучасних місць для розваг і проведення дозвілля. У численних нічних клубах та інших розважальних закладах, а також у великих торгових центрах і за прилавками звичайних магазинів нерідко можна зустріти працюючих російськомовних громадян. Безпосередня комунікація зі співвітчизниками – це хороший спосіб пошуку вакансії в Стамбулі.

Вартість життя в Стамбулі перевищує інші турецькі міста, а й заробити тут можна значно більше. Головне, знайти гідне робоче місце, що зробити дуже непросто. Безробіття в Туреччині тримається на рівні 10-11% і тенденції до збільшення зайнятості в 2019 році не є видимим. Стамбул не є винятком, хоча і пропонує досить багато вакансій для іноземців. За високооплачувані робочі місця доведеться конкурувати не тільки з місцевими жителями, а й з вихідцями з різних регіонів світу.

Турецькі компанії не поспішають витрачати час на проходження бюрократичних процедур, пов’язаних з наймом іноземних працівників, особливо низької кваліфікації. Тим більше що вимоги до заробітної плати та інших соціальних гарантій нарівні з турецькими громадянами роблять цей процес ще більш складним. Тому дуже часто росіяни й українці працюють в Стамбулі нелегально. Так надходити категорично не рекомендується.

Місцева влада жорстко борються з незаконною трудовою міграцією та депортація з країни практично гарантована. Не кажучи вже про інші ризики, пов’язаних із забезпеченням безпеки і цивільних прав для осіб, які перебувають в Туреччині на нелегальному становищі. Для офіційного працевлаштування в Стамбулі іноземець повинен попередньо виконати наступні кроки:

  • Знайти роботодавця і підписати трудовий контракт.

  • Оформити дозвіл на роботу і відкрити робочу візу.

  • Приїхати в Стамбул і отримати посвідку на проживання в Туреччині.

Всі дії координуються з турецьким роботодавцем і працівниками дипломатичного відомства Туреччини в країні іноземця. Зазвичай дозвіл на роботу в Стамбулі видається на один рік з правом продовження і строго прив’язана до вакансії. Вид на проживання оформляється в Протягом 30 днів з моменту переїзду.

Більш детальну інформацію про порядок отримання дозволів на проживання в Стамбулі можна отримати на офіційному сайті Генерального управління з імміграційних питань МВС Туреччини – e-ikamet.goc.gov.tr.

Як знайти роботу в Стамбулі

За відгуками багатьох претендентів роботи в Стамбулі з Росії та України, отримати робочу візу в Туреччину з кожним роком стає тільки складніше. Виходячи з рівня кваліфікації, освіти і досвіду спочатку тверезо оцініть свої шанси на працевлаштування, особливо якщо робоче місце передбачає високий оклад.

Робота в Стамбулі без знання мови в 95% випадків має на увазі некваліфіковану працю, часто нелегальний. володіння англійським, а ще краще турецьким – це велика перевага. Безвізовий режим з Туреччиною для туристичних поїздок дозволяє росіянам і українцям приїхати в Стамбул в короткі терміни. Протягом 2-3 місяців можна не тільки відпочити, а й знайти роботодавця або пройти співбесіду.

У Стамбулі функціонує багато міжнародних і транснаціональних компаній, а також великих турецьких фірм і організацій, які використовують найману працю іноземців. Не полінуйтеся скласти якісне резюме та супровідний лист. Лаконічно опишіть свої переваги, досвід, унікальні здібності та навички. Надсилайте листи-пропозиції про працевлаштування безпосередньо через спеціальні розділи на офіційних сайтах роботодавців.

Пошук роботи в Стамбулі

Міністерство праці та соціального забезпечення Туреччини – csgb.gov.tr

Професійна соціальна мережа – linkedin.com

Перелік великих компаній в Стамбулі – glassdoor.com

Популярні сайти з пошуку роботи в Стамбулі

jobsinistanbul.com (англійською)

indeed.com (англійською)

secretcv.com (на турецькому)

Відомі газети Стамбула

Daily Sabah

Hurriyet Daily News

Якщо знайти роботу в Стамбулі самостійно не вийде, зверніться до кадрового агентства. До вітчизняних посередницьким компаніям слід ставитися вкрай обережно. Офіційні турецькі агентства, як і просто відкриті вакансії, можна знайти за допомогою сайту Державної служби зайнятості Туреччини -iskur.gov.tr.

Вакансії і зарплата в Стамбулі в 2019 році

Стамбул дуже контрастний місто в плані працевлаштування. Зарубіжні здобувачі абсолютно різної кваліфікації мають шанс на пошук робочого місця. Зрозуміло, на гідну оплату праці (понад 1500-2000 євро на місяць) можуть розраховувати виключно досвідчені іноземні фахівці.

Наприклад, інженери, програмісти, педагоги, медики, співробітники міжнародних компаній, перекладачі. За аналогією з багатьма іншими містами Туреччини вакансії в Стамбулі в 2019 році для росіян, українців та інших іноземців з країн СНД пропонуються в туристичній галузі, сфері торгівлі, харчової та швейної промисловості.

Велика кількість сучасних торгових центрів і магазинів дозволяють іноземцям працювати в Стамбулі продавцями і консультантами. Іноді навіть з мінімальними навичками турецького та англійської мови. У сфері туризму і розваг потрібні гіди, аніматори, масажистки, танцівниці, хостес. Зарплата в межах 800-1200 євро.

Офіційна щомісячна мінімальна оплата праці в Туреччині, включаючи Стамбул, дорівнює 2029 турецьким лірам (Близько 445 євро). Після вирахування податків в розпорядженні працівника залишається в районі 350 євро. За місцевими законами іноземці мають рівні трудові права з турецькими громадянами. Середня заробітна плата в Стамбулі в 2019 році становить 1200-1500 євро на місяць. Це найвищий показник по країні.

У сфері некваліфікованої праці актуальні вакансії в Стамбулі для чоловіків – це вантажники, прибиральники, різноробочі, водії, помічники кухаря. Дівчата можуть працювати в Стамбулі покоївками, гувернантками, хатніми робітницями, прибиральницями, помічницями по господарству, нянями, доглядальницями по догляду за хворими та людьми похилого віку.

Як правило, це один з найбільш низькооплачуваних варіантів зайнятості. В середньому можна заробити до 500-700 євро на місяць. З іншого боку, досить часто працівникам надається безкоштовне житло і харчування. Ще раз нагадаємо – працюйте в Стамбулі виключно офіційно і уважно читайте трудовий контракт.

Оцініть статтю
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *