Робота та вакансії в Цюріху для українців в 2019 році

Швейцарський Цюріх займає перші місця в світі серед міст з найбільш комфортними умовами для життя. Тут розташована одна з найбільших в Європі фондових бірж, функціонує безліч фінансових і банківських установ. У Цюріху ідеальна інфраструктура і безпрецедентний рівень безпеки. Створені оптимальні умови для іноземців, щоб відкрити власний бізнес в Швейцарії або вести професійну діяльність в якості найманого працівника.

Робота в Цюріху для українців у 2019 році – це дуже приваблива перспектива з точки зору побудови майбутньої кар’єри і забезпечення стабільно високого доходу. Зарплати в Швейцарії одні з найвищих в світі, а в Цюріху показники трохи вище середнього по країні. Зрозуміло, претендентам з-за кордону знайти роботу в цьому місті дуже складно. Далі, розглянемо специфіку трудової міграції, способи пошуку робочого місця, актуальні вакансії і зарплати в Цюріху в 2019 році.

Трудова міграція в Цюріх

Цюріх розташований в північно-східній частині Швейцарії на березі однойменного озера і простягається вздовж річки Ліммат. Це найбільше місто країни з населенням в 2019 році близько 405 тисяч чоловік. Не менш третини місцевих жителів іноземного походження, які представляють більш ніж 166 країн світу. Найчисленніші етнічні групи – це німці та італійці.

Високооплачувана робота в Цюріху є далеко не єдиним стимулом для трудових мігрантів, щоб переїхати в це красиве місто. Крім річок і озер, зовсім поруч простягаються Швейцарські Альпи. У Цюріху відкрито безліч музеїв, галерей і театрів. Функціонують модні бари, ресторани і нічні клуби. Історичні пам’ятки зосереджені переважно в старій частині міста.

Цюріх складається з 34 кварталів, які об’єднані в 12 районів і одна з головних проблем працівників з-за кордону стосується оренди житла. Нерухомість тут дуже дорога і користується величезним попитом. Понад 200 тисяч осіб, що працюють в Цюріху, проживають за межами населеного пункту. Більш того, багато фахівців кожен день їздять на роботу з сусідніх країн, зокрема, з Німеччини.

За статистикою, кожне дев’яте робоче місце в Швейцарії знаходиться в Цюріху. У місті розташовані близько 40% штаб-квартир всіх банківських установ країни, Цюріх має одну з найсильніших регіональних економік не тільки Європи, а й світу. Місцеві роботодавці пропонують прогресивні умови праці, включаючи справедливу заробітну плату і вигідне соціальне забезпечення.

Багато в чому завдяки ефективній системі вищої освіти Швейцарії, місцева робоча сила вважається однією з найбільш продуктивною і кваліфікованою на планеті. Крім того, досвідчені фахівці з різних країн прагнуть знайти роботу в Женеві, Цюріху, Базелі та інших великих швейцарських містах. На жаль, успіху добиваються лише одиниці. Конкуренція за робочі місця тут величезна.

Робота в Цюріху для українців та інших іноземців з третіх країн, тобто які не входять до складу Європейського союзу і ЄАВТ (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія), передбачає попередній пошук роботодавця, оформлення дозволу на роботу і відкриття швейцарської робочої візи. Процедура досить складна і може розтягнутися на кілька місяців.

Після переїзду в Цюріх іноземець отримує посвідку на проживання в Швейцарії з правом на працевлаштування. Одна з головних особливостей швейцарського ринку праці полягає в системі квотування іноземної робочої сили. В першу чергу, вакансії займають громадяни Швейцарії, а потім власники паспортів країн ЄС і ЄАВТ. Для працівників з інших регіонів світу в більшості випадків встановлюються спеціальні щоквартальні квоти.

Як знайти роботу в Цюріху

Для успішного пошуку роботи в Цюріху іноземець повинен володіти безумовними конкурентними перевагами, які підтверджуються дипломом про вищу освіту, високим рівнем кваліфікації і досвідом роботи. Не менш важливим є володіння офіційною мовою. Для Цюріха – це німецький. Іноді досить просунутої англійської. Менш поширені французька, італійська та іспанська.

Для роботи в Цюріху в основному залучаються іноземні претенденти, які можуть внести реальний внесок у місцеву економіку і благополучно інтегруватися в соціально-культурне життя міста. Складіть грамотне резюме та супровідний лист. Пишіть пропозиції про працевлаштування великим роботодавцям безпосередньо. Наприклад, в Цюріху функціонують такі компанії, як UBS, Credit Suisse, Swiss Life, Swiss Re та ABB.

Не варто забувати про представництвах міжнародних компаній в Цюріху, які часто потребують фахівців з-за кордону – від інтернет-гіганта Google до автомобільних виробників BMW, Ford і Volvo. Аналізуйте ринок праці і шукайте вакансії в Цюріху за допомогою інтернету. Відвідуйте тематичні форуми, спеціалізовані сайти і групи в соціальних мережах.

Пошук вакансії в Цюріху

  • Великі роботодавці в Цюріху – glassdoor.com
  • Професійна соціальна мережа – linkedin.com
  • Відома газета в Цюріху – Tages Anzeiger
  • Відомості про компанії в Швейцарії (Цюріху) – swissfirms.ch

Популярні сайти з пошуку роботи в Цюріху

  • jobsinzurich.com
  • jobscout24.ch
  • jobs.ch

Якщо знайти роботу в Цюріху без посередників не вийде, спробуйте звернутися в кадрове агентство. Неофіційна робота в Цюріху загрожує роботодавцю і здобувачу великими штрафами і навіть позбавленням волі, тому розглядайте виключно легальні варіанти працевлаштування.

Вакансії і зарплата в Цюріху в 2019 році

Робоча сила Цюріха налічує понад 330 тисяч осіб, при цьому близько 90% зайняті в сфері послуг. Більше третини місцевого ВВП і чверть робочих місць генерує фінансовий сектор. Важливе місце в економіці займають інноваційні підприємства як малі, так і великі. Актуальні вакансії в Цюріху для українців в 2019 році зосереджені в сфері банківської справи та страхування, бізнес-послуг, досліджень і розробок.

Вельми успішно в Цюріху розвиваються область туризму, біотехнології, медицина, фармацевтика, логістика, сектор IT, автомобільна та аерокосмічна галузі. Багато професій в Швейцарії регулюються і повинні бути визнані, зокрема, це відноситься до лікарів або медсестер. У сфері некваліфікованої праці робота в Цюріху для українців практично недоступна.

У Цюріху працівники абсолютно різних професій заробляють дуже великі гроші. Наприклад, до сплати податків рядовий водій отримує близько 3,5 тисяч євро на місяць, а досвідчений лікар понад 9 тисяч. Мінімальна погодинна ставка кваліфікованого фахівця з дипломом місцевого вузу не нижче 22,85 швейцарських франків. Середня зарплата в Цюріху в 2019 році становить близько 6 тисяч євро на місяць.

5 - Оцінок: 1
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *