Робота та вакансії в Женеві для росіян і українців в 2019 році

Женева – це другий за величиною місто Швейцарії після Цюріха, розташований на південному заході країни. Дуже красиве місце з безліччю парків, музеїв, пам’яток архітектури та чудовим видом на Альпи. Робота в Женеві для росіян і українців в 2019 році відкриває широкі можливості для кар’єрного зростання та істотного збільшення доходу. Багато кваліфікованих іноземні фахівці, зайняті в місцевих компаніях, заробляють понад 10 тисяч євро на місяць.

Перш ніж будувати плани про працевлаштування в Женеві необхідно враховувати, що це один з найдорожчих міст не тільки Швейцарії, але і світу. Тисячі місцевих працівників вважають за краще орендувати квартири в сусідній Франції і кожен день перетинають швейцарський кордон з метою виконання професійних обов’язків. З іншого боку, якість життя в Женеві одне з найвищих в Європі. Далі, дізнаємося як знайти роботу в Женеві, виділимо актуальні вакансії і зарплати в 2019 році.

Працевлаштування в Женеві

Населення Женеви в 2019 році становить близько 200 тисяч осіб, а безпосередньо кантон налічує близько 495 тисяч. До 40% місцевих жителів – це іноземці. В основному вихідці з Португалії, Франції та Італії. Місцевий ринок праці забезпечує робочими місцями майже 300 тисяч фахівців, 27% з яких проживають на французькій території. Безробіття в Женеві в районі 5,5%, що в середньому на 2% більше, ніж по країні в цілому.

У Женеві комфортний клімат, ідеальна інфраструктура, якісне медичне обслуговування і мінімальний рівень злочинності. Любителі активного відпочинку у вільний від роботи час можуть насолодитися гірськолижними курортами або відвідати Женевське озеро. Тут розташований найстаріший вуз Швейцарії – університет Женеви, заснований в 1559 році. Зарубіжні підприємці часто вибирають це місто для покупки нерухомості або реєстрації власного бізнесу в Швейцарії.

Благополуччя Швейцарії багато в чому обумовлено наявністю висококваліфікованої і працьовитою робочої сили. Конкуренція за вакансії в Женеві величезна. Навіть власники паспортів Євросоюзу з досвідом роботи, хорошою освітою і мовними навичками зазнають труднощів із зайнятістю. Іноземцям з третіх країн, включаючи росіян і українців, знайти роботу в Женеві набагато складніше. Для таких працівників швейцарський уряд встановлює щоквартальні квоти – 7-8 тисяч на всю країну.

Більш того, робота в Женеві для здобувачів з країн СНД стає доступною тільки в разі відсутності кандидатів на вакансію серед громадян Швейцарії і європейців. Спочатку потрібно знайти роботодавця, який отримає дозвіл на працевлаштування іноземця від кантональних влади і Державного секретаріату з питань міграції. Потім відкривається швейцарська робоча віза, а після переїзду оформлюється посвідка на проживання в Швейцарії.

Більш докладно про аспекти імміграції та умови працевлаштування в Швейцарії читайте тут.

Як знайти роботу в Женеві

Економіка Женеви орієнтована на фінансовий і банківський сектор, високі технології, туризм і сферу послуг. Саме в цих напрямках задіяна значна кількість трудових мігрантів. Крім того, близько 30 тисяч осіб працюють в міжнародних організаціях, що функціонують в Женеві. Включаючи Організацію Об’єднаних Націй, Всесвітню організацію охорони здоров’я і Світової організації торгівлі. У подібні структури часто потрібні іноземні фахівці.

Гідна робота в Женеві для російських залишиться тільки мрією без доброго володіння іноземними мовами. У Швейцарії на законодавчому рівні встановлені три офіційні мови – французька, німецька та італійська. Безпосередньо в Женеві переважає французький. Крім того, не менше 25% місцевого населення володіють англійською. Далі, варто звернути увагу на рівень кваліфікації, досвід роботи і визнання освіти. Деякі професії в Швейцарії регулюються, наприклад, медичні.

Знайти роботу в Женеві можуть виключно дефіцитні для місцевого ринку праці фахівці, наймання яких матиме позитивний вплив на економіку міста. Складіть грамотне резюме та супровідний лист відповідно до місцевих стандартів, перекладене на французьку та англійську мови. Приділіть увагу найдрібніших деталей. Пишіть пропозиції про працевлаштування в великі компанії Женеви безпосередньо. Відвідайте Швейцарію як турист і активно шукайте вакансії в інтернеті.

Пошук вакансії в Женеві

Великі роботодавці в Женеві – glassdoor.com

Професійна соціальна мережа – linkedin.com

Інформація про швейцарських компаніях – swissfirms.ch

Популярні сайти з пошуку роботи в Женеві

jobsingeneva.com

jobs.ch

jobup.ch

Пошук роботи в Женеві може бути дуже довгим і складним, тому необхідно докласти чимало зусиль. Використовуйте максимальну кількість джерел інформації, де можна зустріти потенційні вакансії для іноземців. У тому числі місцеві газети, спеціалізовані сайти і групи в соціальних мережах.

Вакансії і зарплата в Женеві в 2019 році

Актуальні вакансії в Женеві в 2019 році для росіян, українців та інших іноземців з пострадянського простору – це досвідчені фахівці в області фінансів і банківської справи, програмісти і менеджери вищої ланки, які прибувають до Швейцарії з перекладу в представництва зарубіжних компаній. На першому місці за кількістю доступних робочих місць стоять міжнародні організації. Шанси знайти роботу в Женеві в сфері обслуговування і туристичних послуг.

Відомий факт, що зарплати в Швейцарії одні з найвищих в світі. Мінімальних ставок на офіційному рівні в країні не встановлюють, але навіть працівники без кваліфікації і досвіду роботи отримують не менше 18,9 франків на годину. Середня зарплата в Женеві в 2019 році становить близько 7 000 франків на місяць до сплати податків, що еквівалентно 6 100 євро. Згідно федеральним законам Швейцарії, іноземні працівники зобов’язані мати оклади не нижче, ніж місцеві фахівці.

Оцініть статтю
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *