Робота у Франції для українців у 2019 році

Франція – це один з економічних і політичних локомотивів не тільки Європи, а й світу. Країна має величезний вплив і є активним учасником багатьох міжнародних організацій, починаючи від співпраці в торгівлі і закінчуючи військовою сферою.

Робота у Франції для українців  в 2019 році – це не тільки гідна зарплата і спосіб імміграції в Європу, але і можливість стикнутися з найдавнішою культурою і традиціями Старого Світу. За статистикою, французькі землі щорічно відвідує понад 80 млн іноземців з різних країн і доходи держави від сфери туризму одні з найвищих в світі.

Однак знайти роботу у Франції зовсім непросто. Рівень безробіття в країні перевищує 9%. В середньому на кожну вакансію претендує 2,5 людини. Найбільші шанси знайти робоче місце в таких містах, як Париж, Бордо, Ліон і Страсбург. Найважче з роботою в Монпельє, Ліллі та Нансі.

Крім того, ситуацію ускладнює міграційна криза останніх років, у вигляді напливу біженців з Близького Сходу. Сьогодні кожен десятий житель Франції – це іммігрант. У 2019 році цей показник буде тільки рости. Також потрібно враховувати, що працевлаштування у Франції приваблює не тільки громадян далекого зарубіжжя, але і жителів Європейського союзу.

Франція має стабільну економіку, ефективну податкову систему та високі соціальні стандарти. В країні надається безкоштовна вища освіта і створені прозорі умови для ведення бізнесу. Про те як знайти роботу у Франції українцю у 2019 році, а також про рівень французьких зарплат і доступних вакансіях, поговоримо далі в статті.

Як виїхати на роботу до Франції

У Франції існує цілий ряд процедур і вимог до іноземців, які хочуть жити і працювати на французькій території. В основному умови досить жорсткі. Для деяких видів професій знадобиться підтвердити кваліфікацію. Зробити це можна на спеціальному сайті.

Іноді вимоги, навпаки, спрощуються. Наприклад, члени сім’ї висококваліфікованого фахівця, який має дозвіл на роботу у Франції, можуть працевлаштуватися без будь-яких обмежень.

Процес прийняття на роботу іноземців у Франції залежить від наступних факторів:

 • Ситуація на ринку праці.
 • Кваліфікація і освіта спеціаліста.
 • Рівень заробітної плати.
 • Тривалість роботи.

Перераховані вище категорії матимуть вирішальне значення при отриманні дозволу на роботу у Франції, що є обов’язковою умовою для трудових мігрантів з країн, що не входять в Європейський Союз. Тобто, громадяни України та інших країн СНД, в першу чергу, повинні знайти підходящу вакансію і підписати трудовий договір з французькою компанією.

Після цього роботодавець направляє інформацію (контракт) про працевлаштування іноземця на затвердження в місцеве Міністерство праці та французьке управління з питань імміграції та інтеграції OFII. Якщо трудовий договір схвалений, документи відправляють в Консульство Франції у країні працівника для оформлення робочої візи.

Після переїзду іноземець реєструється в OFII і в разі працевлаштування на строк понад 3 місяців отримує посвідку на проживання. Однією з умов є підписання так званого договору прийому та інтеграції CAI.

Це означає проходження спеціальних курсів з вивчення французької мови та основних цінностей Франції. З 1 січня 2007 року процедура носить обов’язковий характер для всіх мігрантів, які бажають постійно жити в цій країні.

Варіанти працевлаштування та види дозволів на роботу у Франції

Постійні і тимчасові працівники. Звичайна для європейських країн, і в той же час одна з найскладніших для здобувачів, процедура. Роботодавець повинен довести місцевій владі, що серед французів і європейців не знайшлося відповідної кандидатури на вакансію. Іноземцю потрібно мати високу кваліфікацію, досвід і унікальни навички.

Блакитна карта ЄС (Blue Card ЄС). Дозвіл на роботу у Франції для висококваліфікованих іноземців з мінімум 3-річною вищою освітою або досвідом професійної діяльності більше 5 років.

Обов’язковою умовою є наявність трудового контракту на строк не менше 1 року і зарплата, яка як мінімум в 1,5 рази перевищує середні показники по країні. У 2019 році ця не менше 4,5 тисяч євро на місяць до вирахування податків.

Протягом перших двох років необхідно працювати строго в тій сфері, яка вказана в контракті. Після цього область діяльності можна поміняти. Карта видається на 1-3 роки з правом продовження до 5 років і подальшим отриманням постійного проживання у Франції. Надалі можна претендувати на оформлення французького громадянства.

Дефіцитні працівники. Окремі регіони Франції відчувають брак фахівців конкретних професій. Цей вакуум частково заповнюється за допомогою іноземних працівників. Список не змінюється з 2008 року і складається з 30 найменувань. В основному це технічні професії.

Вчені і дослідники. Фахівці, які мають наукову ступінь не нижче магістра, можуть отримати тимчасову посвідку на проживання у Франції на термін до одного року, з правом продовження до 4 років. Для цього необхідно укласти угоду про навчання або проведення наукових досліджень з одним з французьких вузів або акредитованих інститутів.

Сезонна робота у Франції. Це варіант короткострокового працевлаштування, як правило, в сільському господарстві, на термін від 3 до 12 місяців. Посвідка на тимчасове проживання видається на три роки з правом подальшого продовження на аналогічний період. При цьому працювати у Франції дозволяється не більше 6 місяців протягом одного року.

Au pair. Молоді люди у віці від 17 до 30 років можуть укласти контракт з однією з французьких сімей. Робота полягає в догляді за дітьми та допомоги по господарству. Обов’язковою умовою є відвідування мовних курсів не менше 10 годин на тиждень.

Це були найбільш популярні способи отримати дозвіл на роботу у Франції. Також непогані шанси на працевлаштування мають талановиті фахівці в галузі спорту, культури і науки, іноземні студенти французьких вузів, співробітники міжнародних компаній.

Як знайти роботу у Франції. Пошук вакансії без посередників

Для успішного пошуку роботи у Франції, тим більше самостійного, велике значення має використання широкого арсеналу джерел. В першу чергу – це інтернет. Позначимо найбільш ефективні ресурси.

Національні агентства зайнятості Франції:

www.pole-emploi.fr. Агентство зайнятості пропонує понад півмільйона вакансій в різних регіонах Франції. Можна підібрати постійне або тимчасове робоче місце, а також в якості некваліфікованого або сезонного працівника.

www.apec.fr. Агентство зайнятості з вакансіями для висококваліфікованих фахівців і керівників вищої ланки.

Популярні сайти з пошуку роботу у Франції:

 • www.qapa.fr
 • www.adzuna.fr
 • www.monster.fr
 • www.indeed.fr

Спеціалізовані ресурси:

 • www.letudiant.fr – для студентів і випускників.
 • www.anefa-emploi.org – сфера сільського господарства і виноградарства.
 • www.lhotellerie-restauration.fr – область готелів та ресторанів.
 • www.technojobs.co.uk – IT-сектор.

Наступний крок в пошуку роботи у Франції – це перегляд оголошень у відомих французьких газетах. Ось деякі з них:

 • Le Monde
 • Le Point
 • Liberation

Як варіант, можна скористатися допомогою кадрових агентств або звернутися в компанію безпосередньо. У пошуку установи допоможе ресурс pagesjaunes.fr.

Поради іноземцям для пошуку роботи у Франції

 1. Мовні навички. Робота у Франції без знання мови з малою часткою ймовірності принесе задоволення іммігранту. В основному це буде некваліфікована і низькооплачувана праця, на який досить бажаючих з інших європейських країн. Володіння англійською може принести результат при працевлаштуванні в іноземну компанію у Франції. Однак за статистикою на французькому ринку таких робочих місць не більше 4-5%.
 2. Грамотно складене і лаконічне резюме (CV). Обсяг тексту не більше 1-2 сторінок, фотографія повинна бути якісною, без яскравого макіяжу і сторонніх предметів. Під час співбесіди не варто переходити до неформального спілкування, відпускати недоречні жарти або плескати роботодавця по плечу.
 3. Гнучкість і терпіння. Дуже важливо використовувати якомога більшу кількість інформації одночасно. Крім основних способів пошуку роботи, бажано відвідати Францію за туристичною візою і спробувати вступити в контакт з місцевими жителями і трудовими мігрантами. Дуже часто п’ятихвилинне спілкування у французькому кафе або барі може замінити багатомісячний безрезультатний пошук вакансії через інтернет.

Вакансії і зарплата у Франції в 2019 році

Офіційна мінімальна заробітна плата у Франції з 1 січня 2019 року становить – 1498 євро на місяць. Середня зарплата трохи понад 2900 євро до вирахування податків. Близько 2200 євро чистими. Це один з найвищих показників в Європейському союзі.

Рівень оплати праці іноземних працівників, як правило, встановлюється на рік і фіксується в трудовому контракті. Крім того, у Франції прийнято здійснювати додаткові виплати, так звані 13 зарплати, причому не тільки напередодні Нового року, а й влітку.

Цікавий факт, що на відміну від багатьох країн, французькі роботодавці не платять прибутковий податок за своїх співробітників. Робити це потрібно самостійно шляхом подання податкової декларації. Офіційно робочий тиждень у Франції складається з 35 годин, але на практиці робота в приватних компаніях продовжується до стандартних 40 годин.

Середні зарплати у Франції в 2019 році за професіями (євро / міс):

 • Практикуючі лікарі – 6000-7000
 • Інженери і будівельники – 3300-3500
 • Сфера IT – 3000-3300
 • Економісти, менеджери – 2000-2500
 • Офіціанти, продавці, бармени – 1600-1800

Популярні вакансії у Франції для українців в 2019 році – це, перш за все, сезонне працевлаштування і сфера туризму.

Сезонна робота у Франції. Найбільш затребуваний серед трудових мігрантів вид заробітку, який не вимагає особливої кваліфікації і глибоких знань французької мови. Як правило, це важка виснажлива робота по збору винограду і сільськогосподарських культур.

За статистикою, щорічно понад 100 тисяч іноземців відвідують Францію для участі в сезонних роботах. Багато з них потрапляють в країну нелегально. Виноград збирають у вересні – жовтні, інші види плодів з травня по листопад. Заробити можна до 2000 євро на місяць.

Робота у Франції в сфері туризму. У цій галузі французькі роботодавці пропонують досить велику кількість робочих місць для іноземців, причому як в літній, так і в зимовий період. Це робота в барах, кафе, ресторанах, готелях, кемпінгах, гірськолижних курортах і так далі.

Вакансії в основному – офіціант, прибиральник, вантажник, покоївка, помічник кухаря, касир. Тут, звичайно, знання мови важливіше, ніж в сезонному працевлаштуванні. Зарплата від 1500 до 3000 євро на місяць.

Робоча віза до Франції

Для переїзду до Франції з метою працевлаштування українцям необхідно отримати робочу візу. Оформляється документ у французькому консульстві, після підтвердження рішення про видачу дозволу на роботу. Документи подаються заявником особисто.

Документи на робочу візу до Франції

  1. Дві заповнені англійською або французькою анкети на візу.
  2. Три кольорові фотографії встановленого Консульством Франції зразка.
  3. Заповнений бланк з офіційного сайту OFII.
  4. Закордонний і цивільний паспорт, плюс копії.
  5. Консульський збір (99 євро).

Термін видачі робочої візи до Франції коливається від декількох днів до двох місяців. У разі необхідності співробітники Консульства можуть зажадати додаткову інформацію.

3.5 - Оцінок: 4
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *