Робота в Австрії для українців у 2019 році

Завдяки безлічі гірськолижних курортів і найкрасивіших національних парків, Австрія щорічно привертає велику кількість туристів з різних країн. Однак не тільки любителі активного відпочинку і спортсмени прагнуть відвідати цю країну або зовсім залишитися там жити. Багато іноземців розглядають Австрію як варіант працевлаштування і спосіб імміграції в одне з найстабільніших і благополучних держав ЄС.

Зручне географічне розташування в самому центрі Європи і кордон з 8 європейськими країнами сприяють розвитку австрійської економіки та підвищенню рівня життя місцевого населення. У 2019 році безробіття в Австрії становить близько 8%, а середні заробітні плати порівнянні з німецькими та бельгійськими, трохи більше 2,2 тисяч євро на місяць після сплати податків. Хороші показники навіть для ЄС.

Місцева влада досить лояльно ставиться до трудових мігрантів, за умови, що останні здатні заповнити дефіцитні робочі місця і володіють достатніми кваліфікаційними навичками. Наприклад, робота в Австрії для українців у 2019 році доступна переважно для досвідчених технічних фахівців. У той же час існують і інші варіанти, наприклад, сезонна робота, але про це трохи пізніше.

Позитивний вплив на залучення зарубіжних фахівців в Австрію надає наявність широкого кола програм для робочої імміграції. Наприклад, за аналогією з Великою Британією, при достатній кількості спеціальних балів, можливість знайти роботу і отримати посвідку на проживання значно підвищується. Про способи працевлаштування, самостійному пошуку робочого місця, а також вакансії і зарплатах в Австрії в 2019 році поговоримо в цій статті.

Як виїхати на роботу в Австрію

На відміну від більшості європейців, які мають вільний доступ на австрійський ринок праці, до громадян України, пред’являються певні вимоги. Зокрема, це стосується необхідності оформлення дозволу на роботу та виду на проживання (ВНЖ).

Винятком є хіба що вчені, які відвідують Австрію за угодою з місцевими сертифікованими науково-дослідними інститутами. В інших випадках для переїзду знадобиться знайти австрійського працедавця, який оформить іноземцю дозвіл на роботу, після чого можна звертатися в Консульство Австрії за робочою візою і дозволом на проживання.

Потрібно враховувати, що в більшості випадків знадобиться володіння англійською та німецькою мовою на достатньому для виконання трудових обов’язків рівні, а іноді це буде і зовсім обов’язковою умовою для оформлення дозволу на роботу. Причому знання повинні бути підкріплені сертифікатом. Зазвичай для видачі ВНЖ потрібно рівень не нижче А-2 відповідно до загальноєвропейської класифікації.

Другий момент – це відповідність кваліфікації австрійським вимогам. Для перевірки існує спеціальний сайт berufsanerkennung.at. Також в різних регіонах Австрії діють квоти на фахівців з-за кордону, тобто відсоток прийнятих на роботу іноземців не повинен перевищувати законодавчо встановленого рівня.

Основні види дозволів на роботу в Австрії

Блакитна карта ЄС (Blue Card ЕU)

Карта видається висококваліфікованим іноземним фахівцям з країн за межами ЄС на термін до 2 років. Дозволяє жити і працювати в Австрії, при наявності пропозиції про працевлаштування від місцевого роботодавця, що, в свою чергу, має на увазі відсутність претендентів на вакансію серед австрійців або європейців.

Обов’язкові вимоги:

 • трудовий договор терміном не менше 1 року;
 • вища освіта (курс не менше 3 років);
 • кваліфікація і досвід повинні відповідати вакансії;
 • рівень заробітної плати як мінімум в 1,5 рази вище середніх річних показників в Австрії.

Термін оформлення Блакитної карти ЄС в Австрії не перевищує 2 місяців з моменту подачі заявки.

The Red-White-Red Card (RWR Card)

Карта доступна для наступних категорій іноземних працівників:

 1. Фахівці особливо високої кваліфікації.
 2. Працівники дефіцитних професій.
 3. Випускники австрійських вузів.
 4. Керівні працівники власних компаній.
 5. Керуючі або менеджери вищої ланки.

Особливість цього виду дозволу на роботу в Австрії полягає в спеціальній бальній системі. Тобто, існують певні критерії, при виконанні яких іноземцю нараховується фіксована кількість балів. В основному це стосується віку, освіти, досвіду роботи, мовних навичок, наукових і професійних досягнень.

Ще до подачі заяви на RWR Card необхідно пройти перевірку і визначити підсумкову суму балів, яка повинна бути достатньою для отримання карти. Робиться це на офіційному міграційному порталі Австрії migration.gv.at. Як правило, потрібно набрати 50-70 пунктів в залежності від категорії.

Термін розгляду заявки на RWR Card до 8 тижнів. Зрозуміло, попередньо потрібно знайти роботодавця і підписати трудовий контракт. Спочатку карта видається на 1 рік, після чого дозволяється подати заяву на RWR Card plus, яка відкриває практично необмежений доступ до австрійського ринку праці.

The Jobseeker Visa

Businessman offering for handshake

Самий відповідний спосіб працевлаштування для українців, які не можуть знайти роботу в Австрії за умови знаходження в своїй країні. Дозвіл видається висококваліфікованим фахівцям на півроку, протягом яких необхідно забезпечити собі робоче місце в австрійській компанії. Для отримання візи також потрібно набрати певну кількість балів за аналогією з програмою RWR Card.

Як знайти роботу в Австрії. Пошук вакансії без посередників

Робота в Австрії без посередників передбачає глибоке вивчення місцевого ринку праці та комплексний підхід у пошуку підходящої вакансії. В незалежності від місця знаходження здобувача – у своїй країні або на австрійській території, потрібно максимально комбінувати доступні джерела інформації.

Для цього буде потрібно інтернет і мовні навички, бажано знати і німецький. Якщо чесно, то шанси знайти роботу в Австрії без знання мови, тим більше з пристойною заробітною платою, практично нульові.

Для початку відвідайте офіційний сайт Державної служби зайнятості Австрії Arbeitsmarktservice. Незважаючи на те що реєстрація та пошук вакансій в основному розрахований на австрійців і європейців, там можна отримати загальну інформацію про ситуацію на ринку праці і зробити певні висновки.

Популярні сайти з пошуку роботи в Австрії

 • karriere.at
 • jobpilot.at
 • austria.xpatjobs.com
 • monster.at

Спеціалізовані ресурси

 • jobsinvienna.com – вакансії в Відні
 • itstellen.at – для фахівців сфери IT
 • experteer.at – для керівних працівників.

Переглядайте оголошення і пропозиції про роботу в австрійських газетах:

 • Der Standard
 • Die Presse

Зв’яжіться з роботодавцем безпосередньо або знайдіть австрійське кадрове агентство – herold.at.

Резюме та супровідний лист, як правило, оформляється на німецькій мові, якщо тільки це не міжнародна компанія. Детальніше про це можна дізнатися в спеціальних розділах вищеперелічених ресурсів.

Вакансії і зарплата в Австрії в 2019 році

За рівнем середніх заробітних плат Австрія входить в десятку лідерів Європейського Союзу. У поточному році цей показник становить 2 215 євро на місяць після вирахування податків. Офіційною мінімальної заробітної плати в Австрії немає. Ставки встановлюються в колективних договорах і постановах уряду для окремих галузей.

Середні заробітні плати в Австрії в 2019 році за професіями (євро / місяць)

 • Лікарі – від 3000
 • Архітектори – від 2500
 • Інженери і будівельники – від 2300-2500 і вище, залежно від кваліфікації
 • Менеджери і банківські працівники – від 2000-2200
 • Фахівці сфери IT – від 1800-2200, керівники проектів – 3500-4000
 • Офіціанти, кухарі, бармени, секретарі – від 1200-1300

Успішний пошук вакансії в Австрії багато в чому залежить від міста і кваліфікації іноземця. У першому випадку, варто звернути увагу на великі міста та туристичні центри. Перш за все, це Відень, Зальцбург, Тіроль, Грац і Інсбрук. У другому випадку, потрібно уважно ознайомитися з дефіцитними професіями, на які можуть розраховувати іноземці.

Актуальні дефіцитні професії в Австрії в 2019 році

 1. Інженери з вищою освітою в області машинобудування, металургії та енергетики.
 2. Кваліфіковані будівельники, зокрема, в області покрівельних робіт.
 3. Дипломовані медсестри.
 4. Сертифіковані соціальні працівники по догляду за літніми і хворими людьми.

В принципі це і є найбільш доступні вакансії в Австрії для українців у 2019 році. На інші місця претендентам з країн СНД претендувати досить складно, особливо якщо мова йде про високу заробітну плату. Все ж можна спробувати працевлаштуватися в сфері інформаційних технологій або в туристичній галузі.

Наприклад, великим попитом користується сезонна робота в Австрії на одному з численних гірськолижних курортів або в сільському господарстві зі збору фруктів і винограду. Зазвичай тут діє квотний принцип. Тобто, іноземців з третіх країн набирають тільки при відсутності бажаючих серед європейців. Дозвіл на сезонну роботу видається на термін не більше 6 місяців.

Якщо поставити собі за мету, то знайти гідну роботу в Австрії все-таки можливо. Особливо після введення в 2011 році спеціальної для іноземців з третіх країн програми RWR Card. Незважаючи на жорсткі вимоги, громадяни України ці карти отримують. Поки мова йде про сотні виданих документів, а що буде в майбутньому покаже час.

Оцініть статтю
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *