Робота в Чехії для українців, росіян і білорусів у 2019 році

Чеська Республіка – це колишня соціалістична країна, а з 2004 року член Європейського союзу, що має комфортне розташування в центральній частині Європи. Якщо не брати до уваги світову фінансову кризу 2008-2009 років, то можна з упевненістю сказати, що економіка Чехії протягом останнього десятиліття показує стійкі показники розвитку. В країні сприятливий клімат, гарна інфраструктура, прозорі закони, що сприяє притоку не тільки трудових мігрантів, а й іноземних підприємців, які відкривають власний бізнес в Чехії.

Основний упор чеської економіки спрямований на розвиток промисловості, де левову частку займає автомобілебудування. Щорічно в країні випускається більше мільйона автомобілів всесвітньо відомої марки Skoda, близько 80% з яких йдуть на експорт. Також розвинена металургія, електротехніка, електроніка, будівництво, виробництво фармацевтичної продукції та інформаційні технології. У сфері послуг переважають фінансовий сектор і туризм, в Чехії є на що подивитися.

Робота в Чехії для українців, росіян і білорусів у 2019 році доступна для медичних працівників і фахівців в галузі туризму, часто потрібні будівельники, інженери і в принципі власники кваліфікованих професій, дефіцитних для місцевого ринку праці. Рівень безробіття в Чехії нижче 3%, а інфляції практично немає. У країні високі соціальні стандарти, низький рівень злочинності і якісна медицина. 

Ціни на нерухомість в Чехії, в тому числі на оренду, досить прийнятні, а клімат дуже схожий з російським або українським. Чеські міста дуже красиві, з безліччю архітектурних споруд та інших культурних пам’яток, включаючи вишукану кухню. Загалом, умови для імміграції цілком підходящі. Далі, розглянемо особливості трудової міграції в Чехію, вимоги до іноземців, варіанти пошуку роботи без посередників, виділимо доступні вакансії і зарплати на чеському ринку праці в 2019 році.

Особливості працевлаштування в Чехії

Для успішного пошуку вакансії в Чехії в 2019 році необхідно тверезо оцінити свої шанси на працевлаштування. В першу чергу звертаємо увагу на наступні чинники:

 1. Знання мови. Загальновідомий факт, що без володіння чеською мовою на достатньому рівні, про престижну і високооплачувану роботу в Чехії можна забути. Якщо мова йде про неквалифицированном праці, то і тут мінімальні навички розмовної мови просто необхідні. Крім того, це потрібно і для повсякденного життя при вирішенні побутових питань.

  Після переїзду в чужу країну, крім працевлаштування, доведеться вирішувати масу інших проблем, пов’язаних з імміграцією. Тому не варто звертати увагу на розповіді про схожість чеської мови, наприклад, з російським або українським, краще підготуватися заздалегідь. Знання англійської та в меншій мірі німецького також не завадить. Робота в Чехії без знання мови – це свідомо програшний варіант для трудового мігранта.

 2. Освіта. Диплом про вищу освіту, отриманий в країнах СНД, вимагає спеціального підтвердження (нострифікація). Для цього необхідно підібрати чеський вуз, який має акредитацію за потрібною спеціальності і направити на адресу навчального закладу необхідні документи. Перелік уточнюйте в конкретному університеті.

  Для визнання деяких дипломів, наприклад, медичних професій, буде потрібна додаткова здача іспитів. Якщо на руках диплом тільки недержавного вузу, то на підтвердження кваліфікації можна не розраховувати.

 3. Досвід роботи. Поряд зі знанням чеської мови і дипломом про вищу освіту, визнаним в Чехії, для пошуку підходящої вакансії потрібен досвід роботи. На жаль, шанси успішно працевлаштуватися відразу після студентської лави вітчизняного вузу прагнуть до нуля.

 4. Конкуренція. Офіційний рівень безробіття в Чехії близько 3%. Як і в інших європейських країнах, держава, перш за все, піклується про працевлаштування своїх громадян. Це затверджено на законодавчому рівні.

  Щоб претендувати на вакансію в Чехії в 2019 році, потрібно володіти дефіцитної спеціальністю або мати незаперечні професійні переваги. Або ж це буде робота, на яку місцеві жителі або європейці просто не погоджуються з-за поганих умов і низької оплати праці.

Пошук роботи в Чехії без посередників

В даний час існує велика кількість агентств з працевлаштування в Чехії, як зарубіжних, так і чеських. Пошук роботи в такий спосіб може бути ефективним, але в більшості випадків існує величезний ризик нарватися на шахраїв. Користуватися послугами рекрутингових компаній можна лише за протекцією друзів і знайомих, а краще звертатися в офіційні агентства Чехії, у яких є спеціальна ліцензія місцевої влади.

Далі, дізнаємося як знайти роботу в Чехії для українців, росіян, білорусів та інших іноземців у 2019 році самостійно. Найдоступніший і надійний спосіб – це інтернет.

Насамперед відвідайте офіційний сайт Міністерства праці та соціального забезпечення Чехії – portal.mpsv.cz. У базі даних розділу робота для іноземців зібрана інформація про наявність вільних робочих місць з центрів зайнятості по всій території Чехії. На сайті можна зареєструватися і залишити анкету, по якій потенційні роботодавці можуть знайти потрібного працівника з-за кордону. Крім того, докладно розписані правові норми і законодавче регулювання працевлаштування іноземців, порядок отримання блакитної карти ЄС, діючі проекти, програми та багато іншого. 

Популярні сайти з пошуку роботи в Чехії

 • jobs.cz – дуже відомий портал з працевлаштування в Чехії. Система пошуку дозволяє підібрати потрібну вакансію в потрібному місті. На сайті представлені корисні інструменти у вигляді сервісу порівняння зарплат, помічника в створенні резюме, калькулятора визначення чистого доходу та інше.

 • prace.cz – на сайті понад 78 000 вакансій в Чехії, консультації юристів, статті з працевлаштування і різні інструменти.

 • jobdnes.cz – ресурс пропонує понад 75 000 робочих місць по різноманітним спеціальностями. Є розділ рад і підказок для шукачів роботи в Чехії.

Міжнародні ресурси з працевлаштування в Чехії

 • careerjet.cz

 • cz.indeed.com

 • learn4good.com

Сайти чеських газет

 • Mlada Fronta DNES

 • Prague Daily Monitor

Найбільша кількість робочих місць для іноземців зосереджуються у великих чеських містах, особливо в столиці Чехії – Празі. Особливу увагу приділіть великим компаніям, наприклад, Skoda, CEZ group, Agrofert, Zentiva, Pilsner Urquell, Unipetrol. Активно використовуйте соціальні мережі, включаючи професійні – linkedin.com, відвідуйте тематичні форуми і звертайтеся до роботодавців безпосередньо. Рушайте в Чехію в якості туриста і використовуйте цей час для пошуку роботи, велика кількість вакансій на чеському ринку праці відсутні у відкритому доступі.

Вакансії і зарплати в Чехії в 2019 році

За офіційними даними, середня заробітна плата в Чехії в 2019 році становила – 27 899 чеських крон в місяць (близько 1 070 євро). Після сплати податків залишається в районі 840 євро. Це хороший показник для країн Центральної Європи, наприклад, більше ніж в Польщі або Словаччини. Мінімальна оплата праці чеських працівників з 1 січня 2019 року – 410 євро щомісяця. 

Серед затребуваних професій в Чехії на першому місці стоять медичні працівники. Це пов’язано з відтоком місцевих фахівців в країни з більш високою заробітною платою, наприклад, до Німеччини. Тому кваліфікованим претендентам з країн СНД в області медицини дорога до Чехії відкрита. Середня зарплата лікаря близько 1 500 євро в місяць, при цьому хірурги отримують приблизно 2 500 євро, а медсестри і санітари до 500-800 євро.

Вакансії в Чехії для українців, білорусів чи росіян в 2019 році доступні власникам технічних професій. Наприклад, інженерам, металургам, хімікам, різноробочим (монтажникам, сварщикам, електрикам) і так далі. Тут можна заробити від 1 500 до 2 300 євро на місяць.

Далі, розташувалися працівники в сфері інформаційних технологій. Середній показник оплати праці в цьому секторі близько 1 700 євро в місяць. Все залежить від напрямку і компанії. Наприклад, системний адміністратор отримує близько 1 200 євро, а розробники програмного забезпечення і керівники проектів від 2 000 євро.

Що стосується некваліфікованої роботи в Чехії, то середній рівень заробітних плат тут наступний:

 • Офіціант – 350 євро
 • Прибиральник, охоронець, помічник по кухні і обслуговуючий персонал – 420-450 євро
 • Продавці та працівники готельно – ресторанного бізнесу – 460-500 євро
 • Працівники сільського господарства – до 700 євро

У 2019 році перспективними напрямками для роботи в Чехії вважаються сфера телекомунікацій, туризм і будівництво.

Дозвіл на роботу і робоча віза в Чехію

Робота в Чехії для іноземців з країн СНД, включаючи українців і білорусів, передбачає попереднє оформлення дозволу на працевлаштування. Для цього потрібно заздалегідь знайти роботодавця і підписати трудовий контракт. Як правило, клопотанням про видачу дозволу на роботу в Чехії закордонному претендентові займається чеська компанія.

Ця процедура досить складна, тому іноземцю потрібно добре постаратися, щоб переконати наймача в своїх конкурентних перевагах. Крім звичайного дозволу на роботу, іноземці можуть трудитися в Чехії на підставі блакитної карти ЄС (для кваліфікованих фахівців) або карти працівника (не вимагає особливої ??кваліфікації).

Для оформлення дозволу на роботу іноземцю роботодавець зобов’язаний повідомити чеське територіальне відділення департаменту з працевлаштування про наявність вакантного робочого місця і його основні характеристики. Само собою, інформація повинна бути достовірною і відповідати умовам, запропонованим закордонному претендентові.

Якщо протягом місяця серед місцевих жителів або європейців не знайдеться бажаючих зайняти робоче місце, департамент приймає рішення про видачу дозволу на працевлаштування. Термін дії документа зазвичай не перевищує 2 років з правом продовження.

Після отримання дозволу на роботу іноземцю необхідно оформити робочу візу в Чехію. Як правило, подається заява на довгострокову візу (тип D), що дозволяє здійснювати професійну діяльність. Для отримання візи потрібно звернутися до Консульського відділу Посольства Чеської Республіки в своїй країні, попередньо зареєструвавшись в системі Visapoint. 

Список документів для отримання робочої візи в Чехію

 1. Заповнена анкета на візу в Чехію.
 2. Оригінал і копія закордонного паспорта (не старше 10 років).
 3. Дві однакові фотографії (3,5 х 4,5 см), на розвороті написати ім’я і прізвище.
 4. Документ про фінансове забезпечення.
 5. Підтвердження мети поїздки (копія дозволу на роботу).
 6. Документ про наявність місця для проживання на території Чехії.
 7. Довідка про відсутність судимості.
 8. Візовий збір.
 9. Медична страховка.

Термін розгляду заяв на робочу візу в Чехію зазвичай не перевищує 3 місяців. Протягом 60 днів після переїзду іноземцю видається карта посвідки на проживання в Чехії. При бажанні, через 5 років можна оформити ПМЖ, а згодом отримати чеське громадянство.

Оцініть статтю
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *