Робота в Хорватії для росіян і українців в 2019 році

Хорватія – це країна, розташована в південно-східній частині Європи на заході Балканського півострова, омивається Адріатичним морем. В даний час держава є наймолодшим учасником Європейського союзу, вступ до якого відбулося в 2013 році. Населення Хорватії в 2019 році налічує близько 4,2 млн осіб. Офіційна мова – хорватський.

Робота в Хорватії для росіян і українців в 2019 році – це хороша можливість імміграції в благополучну європейську країну з безліччю місць для відпочинку, включаючи чисті морські узбережжя, національні парки і мінеральні джерела. Незважаючи на досить високий рівень безробіття, близько 12%, іноземці цілком можуть розраховувати на заняття вакансії на хорватському ринку праці. Далі, поговоримо докладніше про трудову міграцію в Хорватію і варіантах пошуку робочого місця в 2019 році.

Працевлаштування в Хорватії

Для законного здійснення трудової діяльності в Хорватії, особливо більш 3 місяців, іноземні громадяни з пострадянського розлогий, наприклад, Росії і України, зобов’язані звернутися в хорватське Консульство в своїй країні для відкриття робочої візи та отримання тимчасової посвідки на проживання. Для цього необхідно заздалегідь знайти роботодавця і отримати дозвіл на роботу в Хорватії.

Зазвичай іноземцям оформляють єдиний дозвіл, яке дозволяє працювати і законно проживати в Хорватії певний термін, як правило, до одного року. Документ видається на основі щорічних квот, які публікуються місцевим урядом, або за межами квотування. Деяким категоріям іммігрантів дозвіл на роботу в Хорватії навіть не потрібно, наприклад:

 • Іноземці, які постійно проживають в Хорватії.
 • Особи, які потребують політичного притулку, захисту або прибули в країну по інших гуманітарних причин.
 • Переїзд в Хорватію з метою возз’єднання сім’ї.
 • Зарубіжні бізнесмени.
 • Іноземні студенти або вчені, які здійснюють в Хорватії науково-дослідницьку діяльність на основі спеціальної угоди.

Документи для отримання дозволу на роботу і проживання в Хорватії на основі щорічних квот:

 1. Копія закордонного паспорта і кольорова фотографія (3,5х4,5 см).
 2. Медична страховка.
 3. Копія трудового контракту або інше письмове підтвердження про наявність роботи в Хорватії.
 4. Копії дипломів про освіту та рівень кваліфікації.
 5. Інформація про роботодавця, тобто свідоцтво про реєстрацію компанії.
 6. Оплата консульського збору і доказ наявності достатніх коштів для проживання в Хорватії перший час.

На роботу в Хорватії за межами щорічних квот можуть розраховувати зарубіжні підприємці, професійні спортсмени, художники, керівні працівники, вчені, викладачі та деякі інші іноземні фахівці при дотриманні певних умов. Крім того, в Хорватії видається спеціальний дозвіл (сертифікат) на короткострокове або сезонно працевлаштування на строк від 30 до 90 днів в залежності від виду діяльності.

Безперервне проживання в Хорватії не менше 5 років дозволить оформити постійне проживання, а в подальшому і хорватське громадянство. Вичерпну інформацію про вимоги до іноземців для роботи в Хорватії, переліку документів та інших аспектах трудової міграції можна отримати на офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ країни – mup.hr.

Як знайти роботу в Хорватії. Пошук вакансії.

Високий рівень безробіття, нерівномірне регіональний розвиток і малий приплив інвестицій ускладнюють появу нових робочих місць, в тому числі для іноземців. Проте в деяких галузях економіки робота в Хорватії для росіян, українців та інших громадян країн СНД в 2019 році цілком доступна. Особливо це стосується досвідчених і кваліфікованих іммігрантів з навичками хорватського та англійської мови.

Для пошуку вакансії варто відвідати Хорватію в якості туриста, поспілкуватися з місцевими жителями і російськомовними громадянами, багато робочих місць просто не знаходяться у відкритому доступі. В іншому випадку допоможуть численні ресурси в інтернеті. Головне, використовувати всі доступні варіанти працевлаштування, зрозуміло, законні.

Офіційний сайт державної служби зайнятості Хорватії – hzz.hr

Популярні сайти з пошуку роботи в Хорватії

posao.hr

moj-posao.net

njuskalo.hr

careerjet.com

learn4good.com

Переглядайте оголошення на сайтах місцевих газет, використовуйте соціальні мережі і форуми, звертайтеся в хорватські компанії безпосередньо.

Зарплата і вакансії в Хорватії в 2019 році

Середня заробітна плата в Хорватії в 2019 році після сплати податків близько 795 євро в місяць. Цей рівень можна порівняти з такими країнами, як Польща чи Чехія. Більш високі оклади мають працівники столиці країни Загреба і міст Рієка, Дубровник і Спліт. Мінімальний рівень оплати праці в Хорватії становить 455 євро в місяць.

Вакансії в Хорватії для росіян і українців в 2019 році доступні в секторах сільського господарства, туризму та деяких галузях сфери послуг. Можуть знайти роботу іноземні працівники таких спеціальностей, як архітектори, інженери, IT-фахівці, викладачі та науковці.

4 - Оцінок: 1
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *