Робота в Іспанії для росіян, українців і білорусів у 2019 році

Після входження в 1986 році до складу Європейського Союзу, економіка Іспанії стала однією з найдинамічніших і швидкозростаючих у світі. У країні розвинене суднобудування, виробництво медичного обладнання, одягу, харчова промисловість і туризм. Крім того, Іспанія займає лідируючі позиції в сфері дотримання свобод і прав людини.

Однак світова фінансова криза 2008 року суттєво знизив темпи економічного зростання Іспанії. Протягом 2014-2019 років, за рахунок заходів жорсткої бюджетної економії і підтримки ЄС, країні вдалося повернути позитивні тенденції розвитку і довіру як зарубіжних, так і іспанських інвесторів.

Робота в Іспанії для росіян, українців і білорусів у 2019 році, в першу чергу, доступна для фахівців у сфері IT та працівників будівельної галузі. Рівень безробіття в країні, який хоч і почав знижуватися в останні роки, але все ж становить близько 17%, а серед молоді сягає 38%. Це один з найгірших показників в Європі і основна проблема для успішного розвитку держави.

У зв’язку з цим уряд Іспанії вживає всіх необхідних заходів в плані проведення трудових, пенсійних та податкових реформ, і до 2019 року ситуація поступово покращилась. Іспанія має багату культуру, комфортний клімат, вдале географічне розташування і сприятливі умови для життя. Все це сприяє притоку туристів і трудових мігрантів з усього світу. У цій статті поговоримо про те, як знайти роботу в Іспанії без посередників в 2019 році, а також дізнаємося які вакансії і зарплати доступні іноземцям на іспанському ринку праці.

Особливості працевлаштування іноземців в Іспанії

За прикладом інших європейських країн, робота в Іспанії для іноземців – це конкуренція з місцевими жителями і громадянами ЄС, для яких створені більш доступні механізми працевлаштування. Наприклад, відсутність необхідності оформлення дозволу на роботу в Іспанії, як це передбачено для представників третіх країн, наприклад, російських або українців.

Знайти підходящу вакансію в Іспанії можна висококваліфікованим фахівцям, за умови дефіциту іспанських працівників на місцевому ринку праці. В основному це сфера IT, промисловість, медицина, будівництво, туризм. У більшості випадків, для успішного працевлаштування буде потрібно володіння іспанською мовою на хорошому рівні, іноді досить буде англійського. Робота в Іспанії без знання мови практично недоступна.

Для укладення трудового договору з іноземцем іспанському роботодавцю необхідно переконати місцеву владу у відсутності необхідного фахівця серед місцевих жителів. З переліком дефіцитних вакансій в різних регіонах Іспанії можна ознайомитися на сайті Державної служби зайнятості – sepe.es. Досвід роботи, кваліфікація і професійні навички іноземного працівника повинні відповідати доступною вакансії. Ідеальний варіант – це отримати вищу освіту в одному з іспанських вузів.

Після схвалення міграційним відділом та службою зайнятості Іспанії на заняття робочого місця іноземцем, підписується трудова угода і роботодавець оформляє в місцевому відділенні Міністерства праці новому співробітнику дозвіл на роботу. Від працівника потрібно вислати список необхідних документів – заява встановленої форми, копії паспорта, дипломів про освіту та сертифікатів, що підтверджують кваліфікацію.

Зазвичай дозвіл на роботу в Іспанії видається протягом 90 днів і терміном на один рік, з можливістю подальшого продовження. Після цього іноземець не пізніше 30-денного періоду повинен оформити робочу візу в Консульстві Іспанії в своїй країні.

Робота в Іспанії. Варіанти пошуку вакансії без посередників.

Самостійний пошук роботи в Іспанії без посередників найбільш надійний і доступний спосіб працевлаштування в сучасних реаліях. Іноземці мають більше шансів знайти робоче місце в великих іспанських містах, наприклад, Мадриді чи Барселоні. Дуже часто, вакансії в Іспанії для росіян і українців в 2019 році пропонують великі іспанські компанії – Gas Natural FenosaBanco, Repsol YPF, Telefonica, BBVA, Iberdrola, Grupo ACS.

Пошукові системи Іспанії з пошуку роботи

expansionyempleo.com

infojobs.net

oficinaempleo.com

Міжнародні ресурси з працевлаштування в Іспанії

indeed.es

learn4good.com

monster.es

Знайти роботу в Іспанії можна за допомогою більш вузьких спеціалізованих ресурсів

www.eurograduate.com – сайт з пошуку роботи в різних країнах спеціально для випускників вузів, в Іспанії в тому числі.

Професійна соціальна мережа linkedin.com. Дуже затребуваний і надійний спосіб працевлаштування в сучасному світі. Не відстають у цій сфері та іспанські роботодавці.

Государственна служба зайнятості Іспанії – більше підходить для місцевих жителів, але іноземці знайдуть для себе корисну інформацію.

Іспанські сайти з вакансіями для фахівців у сфері IT – www.tecnoempleo.com і www.ticjob.es.

Крім сайтів з працевлаштування, знайти роботу в Іспанії можна за допомогою читання місцевих газет і журналів (El Pais, El Mundo), перегляду оголошень по телебаченню і радіо, використовуючи особисті контакти, поради друзів і знайомих. Особливу увагу варто приділити правильності заповнення резюме і супровідного листа. Необхідно дотримуватися порад і рекомендацій по правилам поведінки на співбесіді, виставлені іспанськими фахівцями.

Вакансії і зарплата в Іспанії в 2019 році

За рівнем заробітних плат Іспанія займає середні позиції серед країн – членів ЄС. Офіційна мінімальна оплата праці іспанських працівників з 1 січня 2019 року становить 825,65 євро щомісяця.

Середня зарплата в Іспанії в 2019 році знаходилася на рівні  1829 євро в місяць. Нижче ніж в Німеччині або Франції, але вище в порівнянні з Польщею або Чехією. Чоловіки в Іспанії в середньому заробляють на 20% більше жінок.

Доступні вакансії і зарплати в Іспанії для росіян, українців, білорусів та інших громадян з країн СНД в 2019 році, в залежності від поставлених цілей, навичок, досвіду роботи, освіти і знання мови, що дозволить конкурувати з іспанцями і європейцями, такі (після сплати податків):

 • Лікарі – 2500-3000 євро
 • Інженери – 2000-2500 євро
 • Сфера IT – 1500-2000 євро
 • Менеджери – до 1800 євро
 • Будівельники – 1200-1500 євро

Інший варіант працевлаштування – це некваліфікована робота в Іспанії без знання мови або мінімальними навичками розмовної мови. Наприклад, доглядальниці, прибиральниці, вантажники, складальники врожаю, підсобні робітники і так далі. Тут можна заробити близько 500-700 євро в місяць, максимум 1000 євро.

Продавці-консультанти, технічні фахівці в автомобільній сфері, співробітники ресторанної галузі, готельного бізнесу зі знанням хоча б англійської мови отримують 1200-1500 євро в місяць.

Робоча віза в Іспанію в 2019 році

Для того щоб переїхати в Іспанію з метою працевлаштування необхідно оформити довгострокову робочу візу, що дозволяє перебувати на іспанській території більше 90 днів. Робиться це в Консульському відділі Посольства Іспанії в своїй країні.

Документи на робочу візу в Іспанію в 2019 році

 1. Заповнена анкета на візу до Іспанії.
 2. Закордонний паспорт (копії всіх сторінок).
 3. Дві кольорові фотографії (3,5? 4,5 см).
 4. Страховий поліс.
 5. Довідка про відсутність судимості.
 6. Медична довідка.
 7. Запрошення на роботу і трудовий контракт.

Це типовий перелік документів для отримання робочої візи в Іспанію. В кожному окремому випадку співробітники іспанського Консульства можуть зажадати додаткові відомості. Термін видачі робочої візи в Іспанію – 1 місяць. Після прибуття в країну протягом 30 днів необхідно звернутися в місцеве відділення поліції за дозволом на проживання в Іспанії та номером іноземця (NIE).

Оцініть статтю
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *