Робота в Канаді для росіян, українців і білорусів у 2019 році

Канада є одним з найпопулярніших імміграційних напрямків у світі. Щорічно сотні тисяч мігрантів з усієї планети прагнуть в цю благополучну країну з надією отримати постійне проживання, а в подальшому і канадське громадянство. Найчастіше іноземці переїжджають в Канаду з метою працевлаштування.

Зручне географічне розташування поруч з США, величезна територія, велика кількість природних ресурсів, вихід до трьох океанів і багато інших чинників сприяли розвитку канадської економіки і досягнення високого рівня життя місцевого населення.

Робота в Канаді для росіян, українців, білорусів та інших громадян пострадянського простору в 2019 році – це цілком реальна мета. Канадські імміграційні програми вважаються досить доступними, проте далеко не кожен іноземець може розраховувати на заняття робочого місця.

У більшості випадків передбачені спеціальні переліки дефіцитних професій, які не можуть бути заповнені канадцями і тоді відкривається доступ для зарубіжних фахівців. Далі, поговоримо докладніше про способи працевлаштування на канадському ринку праці, дізнаємося як знайти роботу без посередників, позначимо доступні вакансії і зарплати в Канаді в 2019 році.

Як виїхати на роботу в Канаду

Пошук роботи в Канаді, в першу чергу, пов’язаний з величезною конкуренцією, причому не тільки з місцевими жителями, а й з претендентами з різних країн. До слова, якщо подивитися на етнічний склад населення Канади, то трохи більше 30% жителів – це канадці, близько 20% займають англійці, 15,5% французи, 14,4% шотландці, 13,8% ірландці, 9,8% німці і навіть китайці представлені 4,5%. Всього населення Канади в 2019 році становить 36,7 млн ??осіб. При цьому рівень безробіття в країні близько 6%.

Як і більшість розвинених і благополучних держав канадський уряд зацікавлено в працевлаштуванні насамперед власних громадян. Тому робота в Канаді для іноземців, в тому числі росіян і українців, має на увазі ретельний аналіз місцевого ринку праці та розуміння вимог до зарубіжних працівникам. Головне завдання здобувача полягає в пошуку роботодавця, який погодиться заповнити робоче місце іноземцем. Адже для цього потрібно оформити новому співробітнику дозвіл на роботу в Канаді і пройти інші бюрократичні процедури.

Працевлаштування в Канаді. Поради та особливості.

 1. Звертайте увагу на великі і розвинені канадські міста, наприклад, Торонто, Ванкувер і Монреаль. Безробіття тут набагато нижче, а шансів знайти вакансію більше.

 2. Підтягніть навички англійської мови до високого рівня. У деяких регіонах, таких як провінція Квебек, буде потрібно знання французької. Робота в Канаді без знання мови – це практично нереальне завдання.

 3. Шукайте варіанти виключно законного працевлаштування. Нелегальна робота в Канаді, навіть якщо знання мови не має вирішального значення – це величезний ризик, до того ж депортація з подальшою забороною на в’їзд в країну гарантується.

 4. Тверезо оціните свою кваліфікацію, досвід і навички. В основному в Канаді потрібні фахівці з серйозним багажем знань і умінь.

 5. Рівень освіти має велике значення. Найкраще мати дипломом одного з канадських, американських чи британських вузів.

Ідеальним і одночасно найбільш реальним варіантом працевлаштування в Канаді є спеціальні програми для іноземних працівників. Більш докладно про вимоги до зарубіжних фахівців для участі в програмах можна дізнатися в статті як емігрувати в Канаду. Зокрема, там описані наступні імміграційні програми:

Federal Skilled Worker

Canadian Experience Class

Federal Skilled Trades

Крім очевидних умов для пошуку вакансії в Канаді, пов’язаних з утворенням, кваліфікацією, досвідом та іншими конкурентними перевагами, для отримання дозволу на роботу, як правило, тимчасового, іноземцю потрібно:

 • продемонструвати готовність покинути канадську територію після закінчення терміну дії дозволу на роботу;

 • надати доказ наявності достатніх коштів для проживання в Канаді перший час;

 • взяти довідку про відсутність судимості у своїй країні;

 • не подавати загрози для безпеки Канади;

 • пройти медичне обстеження, тобто не мати серйозних захворювань і в принципі володіти хорошим здоров’ям;

 • в разі необхідності, виконати інші умови і надати додаткові документи на вимогу канадської влади.

Для представників деяких професій дозвіл на роботу в Канаді не потрібно, наприклад:

  • Професійні спортсмени і тренери.
  • Організатори міжнародних заходів в Канаді.
  • Журналісти і репортери.
  • Художники.
  • Дипломатичні працівники.
  • Військовослужбовці інших держав.
  • Бізнесмени.
  • Релігійні діячі.

Вичерпну інформацію про вимоги та умови імміграції в Канаду, включаючи працевлаштування для іноземців, можна отримати на офіційному урядовому порталі – cic.gc.ca.

Робота в Канаді без посередників. Пошук вакансії.

У сучасному світі існує досить багато способів пошуку робочого місця за кордоном. Як правило, найкращий результат приносить використання широкого спектру доступної інформації і старанність здобувача. Дуже багато залежить від регіону, ситуації на ринку праці, професії іноземця, мовних навичок, досвіду і так далі.

При пошуку вакансії в Канаді для росіян і українців в 2019 році, в першу чергу, варто перевірити відповідність кваліфікації місцевим вимогам. Зробити це можна за допомогою сайту cic.gc.ca. Крім того, багато канадські професії регулюються, тобто вимагають отримання спеціальної ліцензії.

Ефективним варіантом працевлаштування вважаються особисті зв’язки і знайомства. До речі українська діаспора в Канаді просто величезна. Спілкування з іммігрантами або людьми з досвідом роботи в канадських компаніях – це відмінний спосіб знайти робоче місце і розібратися з особливостями трудової міграції в Канаду.

Активно використовуйте соціальні мережі, особливо професійні – linkedin.com, відвідуйте тематичні форуми і задавайте питання, що цікавлять. Складіть грамотне резюме та супровідний лист. Іноді варто написати роботодавцю безпосередньо, але тільки в разі дійсної впевненості в своїх конкурентних перевагах. Ось деякі великі канадські компанії – Canadian Natural Resources, The Woodbridge Company, Imperial Oil, Sun Life Financial.

Для пошуку роботи в Канаді без посередників буде потрібно терпіння і вміння знаходити інформацію в інтернеті. Позначимо найбільш підходящі ресурси.

Популярні сайти з пошуку роботи в Канаді

eluta.ca

canadajobs.com

jobbank.gc.ca

workopolis.com

Міжнародні ресурси з працевлаштування, в тому числі в Канаді:

careerjet.ca

ca.indeed.com

monster.ca

Переглядайте сайти відомих канадських газет, наприклад, The Gazette, Vancouver Sun і National Post. В крайньому випадку можна звернутися в канадське кадрове агентство, для пошуку підійде ресурс yellowpages.ca.

Вакансії і зарплата в Канаді в 2019 році

Канадський ринок праці дуже різноманітний, а робоча сила дуже кваліфікована. Основна частина населення зайнята в сфері послуг (70%), далі йде промисловість (29%) і сільське господарство (1,6%). Іноземці можуть претендувати на робочі місця в галузі будівництва, транспорту, банківського сектора, туризму, охорони здоров’я, сільського господарства, торгівлі та інших сферах. В цілому середня заробітна плата в Канаді в 2019 році близько 3,4 тисяч доларів США на місяць (до сплати податків). Офіційна мінімальна оплата праці в залежності від регіону коливається від 10,75 до 13 канадських доларів за годину.

Вакансії в Канаді для росіян, українців і білорусів у 2019 році, в першу чергу, доступні серед дефіцитних професій. Це медичні працівники, інженери-нафтовики, фінансові та банківські аналітики, досвідчені технічні фахівці.

Великою популярністю у громадян СНД користується робота в Канаді водієм-далекобійником, зварювальником, покрівельником, бетонщиком, каменярем, а також тимчасове працевлаштування на фермах. Часто потрібні соціальні працівники та власники некваліфікованих професій.

Жінки можуть знайти роботу в Канаді прибиральницею, домробітницею, доглядальницею, офіціанткою, покоївкою, швачкою і продавщицею. Чоловіки, крім будівельних робіт, можуть влаштуватися кухарем, барменом, охоронцем. В незалежності від статі потрібні іноземні працівники для збору овочів і фруктів. У цих сферах можна заробити 1,5-2 тисячі доларів на місяць.

Канада – це красива, багата і комфортна для життя країна. Імміграційні програми в основному розраховані на досвідчених і кваліфікованих фахівців, проте шанси на працевлаштування в Канаді є у представників різних професій. Головне, запастися терпінням і не опускати руки.

Оцініть статтю
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *