Робота в Люксембурзі для росіян і українців в 2019 році

Люксембург – це невелика держава в Західній Європі, розташоване між Бельгією, Францією і Німеччиною з населенням в 2019 році всього близько 587 тисяч чоловік. При цьому за офіційною статистикою, близько 40% місцевих жителів приїхали з-за кордону. У Люксембурзі одна з найвищих заробітних плат в світі, що, безсумнівно, привертає трудових мігрантів з різних куточків планети.

Робота в Люксембурзі для росіян і українців в 2019 році – це можливість істотно підвищити сімейний бюджет, насолодитися приголомшливою природою, архітектурними спорудами і іншими місцевими пам’ятками. Незважаючи на велику конкуренцію в Люксембурзі знайдуться вакансії як для висококласних фахівців, так і для працівників некваліфікованої праці.

В країні стабільна і динамічно розвивається економіка, причому в різних сферах – промисловості, сільському господарстві та фінансовому секторі. У 2019 році безробіття в Люксембурзі близько 6%, а інфляція практично відсутня. Рівень життя люксембуржців вважається найвищим в єврозоні, а за рівнем ВВП на душу населення країна займає одне з перших місць в світі. Про те як знайти роботу в Люксембурзі, доступних вакансіях і зарплатах, а також вимоги до іноземців поговоримо далі в статті.

Працевлаштування в Люксембурзі іноземців

На відміну від громадян Європейського союзу, які можуть вільно здійснювати трудову діяльність в Люксембурзі, іноземцям з країн СНД, в тому числі Росії та України, необхідно пройти ряд процедур ще до приїзду в країну. Головне завдання полягає в пошуку роботодавця і укладанні трудового контракту. Переконати місцеву компанію в своїх конкурентних перевагах не так то просто, адже в Люксембурзі працює велика кількість європейців, часто навіть без постійного проживання в цій країні.

Для прийняття на роботу іноземця з так званих третіх країн роботодавець повинен повідомити про вакансії в Національну адміністрацію з питань зайнятості (Agence pour le developpement de l’emploi – ADEM). Якщо протягом 3 тижнів кандидатів на робоче місце серед місцевих жителів або європейців не знайдеться дозволяється оформити здобувача з інших держав. Після підписання трудового контракту іноземець зобов’язаний звернутися в Консульство Люксембургу за тимчасовим дозволом на перебування і візою.

Документи про видачу тимчасового дозволу на перебування розглядає Департамент у справах іноземців Люксембургу. Звичайно потрібно надати такі відомості:

  1. Копія дійсного закордонного паспорта.
  2. Свідоцтво про народження.
  3. Копії дипломів та інших сертифікатів, що підтверджують кваліфікацію.
  4. Належним чином заповнену резюме, коротка біографія та мотиваційний лист.
  5. Довідка про відсутність судимості.
  6. Копія трудового контракту та сертифікат про право працевлаштування, отриманого від ADEM.

Більш детальну допомогу в питанні збору документів нададуть співробітники дипломатичного відомства Люксембурга. Єдине, варто відзначити, що вся документація повинна бути правильно завірена і перекладена на один з наступних мов – французька, німецька або англійська. У разі позитивного рішення про видачу тимчасового дозволу на перебування оформлюється довгострокова віза тип D.

Після прибуття в Люксембург протягом 3 робочих днів необхідно зареєструватися в муніципальному бюро (Комуні) за місцем проживання і можна приступати до роботи. Крім того, протягом 3 місяців знадобиться пройти медичний огляд і звернутися в імміграційне управління за дозволом на проживання. Спочатку документ видається на один рік з правом продовження і дозволяє працювати тільки в певній професії. Через 5 років постійного проживання в Люксембурзі оформляється постійне проживання, а 10 років дозволять отримати громадянство.

Як знайти роботу в Люксембурзі. Пошук вакансії без посередників.

Для успішного пошуку роботи в Люксембурзі в 2019 році іноземцям, особливо російським або українцям, потрібно кваліфікація, досвід, знання мови (англійська, французька, німецька) та, найголовніше, терпіння. В основному місцева влада зацікавлені в залученні зарубіжних фахівців, які зможуть заповнити прогалини місцевого ринку праці та принесуть користь для економіки країни.

Доступні вакансії в Люксембурзі публікуються не лише в місцевих спеціалізованих виданнях, а й в засобах масової інформації інших європейських країн, зокрема, Великобританії і Німеччині. Використовуйте комплексний підхід і всі сучасні методи працевлаштування. Виділимо основні варіанти пошуку робочого місця в Люксембурзі.

Офіційний сайт Державної служби зайнятості Люксембургу – www.adem.public.lu

Популярні сайти з пошуку роботи в Люксембурзі

monster.lu

optioncarriere.lu

indeed.lu

luxembourg.expatjobs.eu

Відома газета в Люксембурзі – Luxemburger Wort

Увійдіть у професійній соціальній мережі linkedin.com, звертайтеся до роботодавця безпосередньо або зв’яжіться з кадровим агентством, бажано, чинному в Люксембурзі.

Вакансії і зарплата в Люксембурзі в 2019 році

Середня заробітна плата в Люксембурзі в 2019 році після сплати податків та інших обов’язкових відрахувань близько 3160 євро на місяць. Для прикладу, це на 180 євро більше ніж у Швеції. Мінімальна заробітна плата встановлена ??на рівні 1998,6 євро в місяць. Це найвищий показник в Європейському союзі.

Серед доступних вакансій в Люксембурзі для росіян і українців в 2019 році, перш за все, виділяються професії, що вимагають високої кваліфікації. Це сфера IT, бізнес послуги, фінанси, страхування, інвестиції, транспорт і логістика.

Спад промислового виробництва після фінансової кризи 2008 року, призвела до зниження попиту на робітничі професії, проте ситуації нормалізується і досвідчені інженери, а також будівельники цілком можуть розраховувати на робоче місце.

У Люксембурзі зосереджена велика кількість транснаціональних компаній, інститутів ЄС, міжнародних фінансових і банківських установ. Хороший рівень англійської мови і престижний диплом дадуть непогані шанси на працевлаштування в цих структурах. Для здобувачів некваліфікованої праці знайдуться вакансії в Люксембурзі для нянь, домробітниць, угод, помічників по господарству, в тому числі для сімейних пар.

Оцініть статтю
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *