Робота в Малайзії для росіян, українців і казахів в 2019 році

Малайзія – це розвивається швидкими темпами держава в південно-східній Азії. За рахунок впровадження ряду заходів, спрямованих на залучення іноземних інвестицій, розвитку науки, сфери високих технологій і послуг, місцевий уряд навмисно підвищити якість життя малайзійців до високого рівня вже до 2020 року.

Сьогодні доходи бюджету Малайзії все ще багато в чому залежать від експорту традиційних товарів, наприклад, нафти, пальмового масла і каучуку. Однак ситуація стрімко змінюється, економіка трансформується, що створює додаткові передумови для припливу трудових мігрантів.

Робота в Малайзії в 2019 році, наприклад, для росіян, українців, білорусів і казахів доступна кваліфікованим фахівцям у сфері послуг, інформаційних технологій, медицини, туризму та деяких галузях виробництва. Трохи більше третини місцевої робочої сили зайнято в промисловому секторі (36%), сільське господарство займається до 11% працівників і близько 53% – це послуги.

Безробіття в Малайзії в 2019 році близько 3,5%. В країні прийнятні ціни, розвинена інфраструктура, чудова кухня, доступна медицина і безліч красивих місць для туристичних вилазок. Далі, дізнаємося як знайти роботу в Малайзії, які вакансії і зарплати доступні в 2019 році і визначимо особливості працевлаштування для іноземців.

Особливості трудової міграції в Малайзію

Населення Малайзії в 2019 році становить 31,8 млн осіб, з яких близько 14,3 млн – це цілком реальна робоча сила. Крім того, в країні знаходиться велика кількість трудових мігрантів з інших азіатських країн. Все це створює відчутну конкуренцію при пошуку роботи в Малайзії для росіян. Також місцева влада зацікавлені в забезпеченні максимальної зайнятості для своїх громадян і висувають певні вимоги для працевлаштування іноземців.

Насамперед забудьте про нелегальній роботі в Малайзії. На цей рахунок у країні діє дуже суворе законодавство, порушникам загрожують великі штрафи, депортація і навіть тюремне ув’язнення. Для переїзду на малайзійській територію необхідно заздалегідь знайти роботодавця, який оформить іноземному здобувачеві дозвіл на роботу, після чого в Консульстві Малайзії видається робоча віза.

Процес розгляду заявок на працевлаштування іноземців та видачу дозвільних документів курирує Департамент імміграції Малайзії. У більшості випадків для найму зарубіжного працівника місцевої компанії потрібно довести крайню зацікавленість в прийнятті на роботу фахівця з іншої країни в зв’язку з відсутністю таких на місцевому ринку праці.

Також існують вікові обмеження, іноземцю має бути не менше 27 років. Винятком є ??IT-сектор, де допускається вік 23 роки. Зазвичай дозвіл на роботу в Малайзії видається на термін від 2 до 5 років. Процедура отримання документа досить складна і тривала, може розтягнутися від 2-3 місяців до півроку.

Як правило, більш високі шанси на працевлаштування і отримання робочої візи мають кваліфіковані технічні фахівці і керівники компаній. Іноді потрібен досвід роботи не менше 2 років і заробітна плата не менше 8 тисяч малайських рінггіт (близько 1700 євро).

З офіційною інформацією про вимоги до іноземних працівникам можна ознайомитися на сайті Департаменту імміграції Малайзії – imi.gov.my.

Як знайти роботу в Малайзії. Пошук вакансії без посередників.

Робота в Малайзії для російських вимагає наявності мовних навичок і кваліфікації. Основна мова, що використовується населенням цієї країни – малайський. Також широко поширені англійська і південнокитайських діалекти. Знайти престижну вакансію в Малайзії без володіння хоча б англійською мовою на високому рівні практично неможливо. Вища освіта і досвід роботи за фахом щонайменше 2-3 роки часто є обов’язковими умовами для найму іноземців.

По можливості відвідайте Малайзію по туристичній візі, озирніться на місці і поспілкуйтеся з місцевими жителями. Найбільше вакансій для зарубіжних здобувачів пропонується в великих містах, особливо в столиці країни – Куала-Лумпурі. Тут зосереджена величезна кількість як малайзійських, так і міжнародних компаній. Наприклад, Shell, CIMB Group, Exxon Mobil, HSBC, Tenaga, PetGas, Accenture. Звертайтеся до роботодавців безпосередньо.

Запасіться терпінням і використовуйте максимальну кількість варіантів для пошуку роботи в Малайзії. Відвідуйте тематичні форуми і спілкуйтеся з досвідченими трудовими мігрантами в соціальних мережах, особливо в професійних – linkedin.com.

Пошукові системи Малайзії з пошуку роботи

jobstreet.com.my

bestjobs.com.my

gradmalaysia.com

Міжнародні портали з працевлаштування в Малайзії

careerjet.com.my

indeed.com.my

learn4good.com

Сайти малайзійських газет

The Star Online

New Straits Times

Daily Express

Якщо робота в Малайзії без посередників виявиться недоступною, зверніться в міжнародне кадрове агентство. Наприклад, adecco.

Вакансії і зарплата в Малайзії в 2019 році

Сьогодні в Малайзії досить комфортний рівень життя і як вже було згадано уряд робить конкретні практичні кроки щодо збільшення доходів місцевого населення. Мінімальна оплата праці в країні в залежності від регіону дорівнює 1000 малайзійських рінггіт щомісяця (близько 205 євро). Останнє збільшення цього показника на 11,1% відбулося 1 липня 2016 року. У поточному році очікується чергове підвищення. Середня заробітна плата в Малайзії в 2019 році становить близько 2500 рінггіт в місяць або 515 євро.

Доступні вакансії в Малайзії в 2019 році для російських та інших іноземців

  • Сфера IT і комунікації.

  • Нафтогазова галузь.

  • Медицина.

  • Туризм та готельно-ресторанний бізнес.

  • Банківський і фінансовий сектор.

  • Викладання іноземних мов, в основному англійська.

  • Електроніка та інші галузі промисловості.

Як правило, престижну і високооплачувану роботу в Малайзії для чоловіків, з оплатою праці від 2 тисяч євро і більше, пропонують великі міжнародні компанії, що функціонують в країні. В основному потрібні кваліфіковані технічні фахівці і менеджери вищої ланки. Для дівчат є вакансії в туристичній галузі. У сфері некваліфікованих професій робота в Малайзії, зокрема, для громадян пострадянського простору, практично недоступна.

Оцініть статтю
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *