Робота в Парижі для росіян і українців в 2019 році

Франція вважається одним з найбільш насичених туристичних напрямків у світі. Щороку десятки мільйонів іноземців відвідують цю дивно красиву країну і левова частка прагне побувати безпосередньо в столиці держави – Парижі. Для розуміння тільки знаменита Ейфелева вежа щорічно приймає до 7 млн ??осіб з-за кордону. До речі, сфера туризму займає досить значну частку на ринку праці і пропонує іноземцям багато варіантів для працевлаштування в Парижі.

Розвинена економіка, спокійний спосіб життя французів, висока зарплата і соціальні гарантії викликають жвавий інтерес трудових мігрантів з різних куточків планети, яких цікавить робота в Парижі і можливість оформлення громадянства Франції. Крім того, безліч студентів з-за кордону прагнуть отримати якісне (найчастіше безкоштовне) освіту у французьких вузах.

Особливе місце серед вищих навчальних закладів Франції займає Паризький університет Сорбонна. Сприятливий інвестиційний клімат сприяє притоку великих іноземних підприємців, які вкладають величезні кошти у французькі компанії. В цілому робота в Парижі для росіян, українців та інших іноземців з країн СНД в 2019 році доступна в багатьох секторах економіки, а життя у Франції дуже цікава і перспективна.

Специфіка трудової міграції в Париж

Париж вважається економічним, політичним, культурним центром країни і «будинком» для багатьох міжнародних організацій. Один з найрізноманітніших і мультикультурних міст в Європі, який генерує близько чверті сукупного ВВП Франції. Населення Парижа в 2019 році становить трохи більше 2,2 млн чоловік. Понад 25% жителів – це іммігранти. Доходи парижан зазвичай вище, ніж в інших регіонах, а середній вік працівників менше. Найвищі заробітні плати пропонуються в західних районах Парижа.

Комфортний клімат, якісна система охорони здоров’я, розвинена інфраструктура, маса визначних пам’яток, вишукана кухня і незабутня атмосфера Парижа роблять працевлаштування та проживання в цьому місті мрією тисяч іноземців. Разом з тим ціни на нерухомість і продукти харчування в столиці вельми високі. Велика кількість працівників вважають за краще орендувати житло в передмістях Парижа. За деякими оцінками, в паризькому регіоні проживе більше 10,5 млн осіб. Ефективна система громадського транспорту дозволяє досить легко і швидко добиратися до робочого місця в різні райони міста.

Безробіття в Парижі в 2019 році становить близько 5%. Це істотно нижче ніж по країні в цілому (9,4%). Значний вплив на зайнятість надає міграційний криза останніх років і деякі трудові реформи, що вводяться урядом. Для громадян Росії або України пошук роботи в Парижі ускладнює величезна конкуренція з місцевими жителями і європейцями, яким не потрібні додаткові дозволи для працевлаштування у Франції. Особливо це актуально, коли мова йде про високооплачуваних робочих місцях.

Для здійснення легальної професійної діяльності в Парижі іноземці з третіх країн, включаючи російських, повинні попередньо знайти роботодавця і укласти контракт. Після цього оформляється дозвіл на працевлаштування, а в дипломатичному відомстві Франції відкривається робоча віза. Більш докладно про вимоги та процедури трудової міграції в Париж читайте на офіційних порталах державних відомств. Зокрема, на сайті французького управління з питань імміграції та інтеграції OFII.

Акцентуємо увагу на тому, що робота в Парижі в 2019 році може виконуватися на тимчасовій або довгостроковій основі. У разі працевлаштування на строк понад 90 днів необхідно отримати посвідку на проживання у Франції. Сезонна робота (туризм, сільське господарство) дозволяє здійснювати діяльність не більше 6 місяців в році. Більш високі шанси на заняття робочого місця в Парижі мають кваліфіковані технічні фахівці, вчені і володарі Блакитної карти ЄС.

Як знайти роботу в Парижі

Пошук вакансії в Парижі в 2019 році може зайняти досить багато часу. Бажано використовувати всі доступні способи офіційного працевлаштування та заздалегідь підготуватися до бюрократичною процедурою оформлення дозвільних документів. Врахуйте, що в більшості випадків робоче місце віддається французам і громадянам ЄС. Ця норма встановлена ??на законодавчому рівні. Досвід, навички і кваліфікація здобувача з-за кордону повинні бути на вищому рівні.

Багато професій у Франції регулюються і в принципі недоступні іноземцям. Перевірити визнання зарубіжних дипломів і сертифікатів можна тут. Особливу увагу приділіть вивчення мов. Навіть англійської на високому рівні для більшості місцевих роботодавців недостатньо. Почніть вчити французьку якомога раніше. Робота в Парижі без знання мови вельми обмежена і має на увазі в основному важка фізична праця, часто нелегальний.

Відвідайте Париж в якості туриста. Виділіть час на пошук роботи, загляньте на ярмарки вакансій і постарайтеся налагодити ділові зв’язки. Навіть в разі невдачі, маса позитивних вражень і відмінний відпочинок будуть гарантовані. Складіть лаконічне резюме і супровідний лист. Пишіть великим паризьким роботодавцям пропозиції про працевлаштування безпосередньо. До того ж Париж – це найбільша міська економіка в Європі, де функціонує маса міжнародних компаній.

Пошук вакансії в Парижі

Міністерство праці та зайнятості Франції – travail-emploi.gouv.fr

Професійна соціальна мережа – linkedin.com

Національне агентство зайнятості Франції – Pole Emploi

Перелік відомих французьких і паризьких газет – allyoucanread.com

Популярні сайти з пошуку роботи в Парижі

paris.craigslist.fr

jobsinparis.fr

indeed.fr

Якщо знайти роботу в Парижі без посередників не вийде, зверніться в перевірене кадрове агентство – французьке або міжнародне. Наприклад, monster.fr. Крім того, знайти офіційну посередницьку компанію у Франції можна за допомогою ресурсу pagesjaunes.fr.

Вакансії і зарплата в Парижі в 2019 році

За рівнем заробітних плат Франція займає лідируючі позиції в Європейському союзі. Наприклад, цифри можна порівняти з Німеччиною та Нідерландами. У столиці можна розраховувати на більш високі оклади. Достойно оплачувані вакансії в Парижі для росіян, українців, білорусів та інших іноземців у 2019 році представлені в сфері виробництва, інформаційних технологій, фінансів та туристичної галузі.

Мінімальна щомісячна оплата праці французьких працівників встановлена на рівні тисячу чотиреста дев’яносто вісім євро. Середня заробітна плата в Парижі в 2019 році становить близько 2500 євро на місяць після сплати податків. Найбільше заробляють досвідчені інженери, програмісти, лікарі, фінансисти та інші кваліфіковані фахівці.

Робота в Парижі для дівчат в основному пропонується в сфері некваліфікованої праці. Часто потрібні офіціантки, домробітниці, покоївки, няні, доглядальниці, помічниці по господарству (прибирання, прання, приготування їжі). Російські іммігранти іноді приймають на роботу в сім’ї викладачів французької та англійської мов. Великою популярністю у Франції користується програма Au pair.

Чоловіки з робочими спеціальностями можуть знайти вакансії в Парижі для електриків, столярів, сантехніків, малярів і різноробочих на будівельні об’єкти. Рідше потрібні водії, бармени і кухарі. Заробітна плата в областях, які не потребують особливо високої кваліфікації, повністю залежить від роботодавця і вакансії. Зазвичай сума коливається в межах 1500-1800 євро на місяць.

2.5 - Оцінок: 2
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *