Робота в Празі для росіян, українців і білорусів у 2019 році

Чеська Республіка вважається одним з найбільш популярних напрямків для трудової міграції серед громадян пострадянського простору, особливо України та Росії. Найчастіше іноземців цікавить робота в Празі – столиці і найбільшому місті країни. Зачаровує красою і культурними пам’ятками місце в центрі Європи поєднує старовинну і сучасну архітектуру, унікальні культурні особливості і традиції. Громадяни Чехії дуже гостинні і дружелюбно ставляться до іммігрантів.

Робота в Празі для росіян, українців, білорусів та інших громадян країн СНД в 2019 році може стати як хорошим шансом для переїзду в Європейський союз на постійне проживання, так і можливістю поповнення сімейного бюджету для тимчасових працівників. Сьогодні рівень життя в столиці Чехії можна порівняти з найбільш розвиненими містами Європи, а ціни на житло, продукти харчування та інші послуги вельми прийнятні. Далі, дізнаємося про специфіку працевлаштування, пошуку робочого місця, доступних вакансіях і зарплатах в Празі в 2019 році.

Особливості трудової міграції в Прагу

В даний час робота в Чехії, зокрема в Празі, має ряд переваг і користується великим попитом у зарубіжних здобувачів з різних країн. Зарплата столичних працівників перевищує середні показники по країні, а ринок праці пропонує помітно більше вакансій для іноземців. Істотний відтік випускників чеських вузів, які не можуть в повній мірі реалізувати свої амбіції в рідній країні, сприяє створенню додаткових робочих місць, які із задоволенням займають українці і росіяни. Наприклад, у медичній і будівельній галузі.

Прага – це діловий центр і найбільший економічно розвинене місто країни, де зосереджено основний масив чеського бізнесу. Доходи столиці становлять близько 25% ВВП Чехії. Практично в рівній мірі тут можуть знайти роботу як професіонали в промисловій галузі, так і в сфері послуг. Населення Праги в 2019 році перевищує 1,3 млн осіб. За деякими підрахунками до 30% – це іноземці, серед яких багато вихідців з України та Росії. Зрозуміло, конкуренція на місцевому ринку праці дуже істотна.

Місцеві жителі і громадяни ЄС мають пріоритетне право на працевлаштування в Празі і тільки в разі відсутності протягом мінімум 30 днів претендентів на робоче місце серед цих категорій працівників вакансію можуть зайняти здобувачі з інших країн. Це є основною складністю для росіян чи українців, які хочуть знайти роботу в Празі в 2019 році. Досить часто чеський уряд встановлює спеціальні квоти на працевлаштування іноземних фахівців з країн СНД, що володіють дефіцитними професіями, і не вимагає дотримання вищевказаного умови. Також винятком може бути сезонна робота в Празі терміном до 6 місяців.

В цілому для здійснення легальної професійної діяльності в Празі необхідно заздалегідь знайти роботодавця і укласти трудовий контракт. Після цього в Департаменті з працевлаштування місцева компанія оформляє новому співробітнику дозвіл на роботу, а іноземець подає документи на робочу візу в чеське дипломатичне відомство у своїй країні. Зазвичай дозвіл на працевлаштування видається максимум на 2 роки з правом продовження і має на увазі отримання посвідки на проживання в Чехії. Вже через 5 років можна стати постійним жителем, а потім і громадянином.

Досить часто російські або українці живуть і працюють в Празі на підставі трудової карти. Це спеціальний документ для іноземних громадян з країн не входять в ЄС, що дає право на працевлаштування і перебування в Чехії. Основні умови – щомісячна заробітна плата не нижче мінімального рівня по країні і не менше 15 робочих годин на тиждень. Ще один варіант працевлаштування в Празі – блакитна карта ЄС. У цьому випадку обов’язково потрібна вища освіта і оклад, в 1,5 рази перевищує середню оплату праці в Чехії.

Робота в Празі без посередників

Самостійний пошук вакансії в Празі в 2019 році заняття вельми складне. При плануванні тривалого працевлаштування, бажано, побачити культуру і спосіб життя чехів на власні очі, а для цього потрібно відвідати країну в якості туриста. На місці ознайомитися з ситуацією на ринку праці та оцінити доступ до робочих місць набагато легше. Можливо, вдасться завести ділові контакти або потрібні знайомства з російськомовної діаспорою.

Конкуренція за гідну роботу в Празі дуже висока, навіть незважаючи на прийнятний рівень безробіття в місті, що не перевищує 4-5%. Вирішальне значення має досвід роботи, навички і затребуваність спеціальності іноземця. Дипломи українських, російських і білоруських вузів вимагають обов’язкового підтвердження. Володарям багатьох професій напевно доведеться здавати спеціальні іспити або проходити додаткове навчання. Наприклад, медичним працівникам. Заздалегідь вчіть чеська та англійська мова.

Значна кількість іноземців знаходять вакансії в Празі в 2019 році в представництвах міжнародних корпорацій. Більшою мірою це відноситься до висококваліфікованим фахівцям, що працюють в сфері інформаційних технологій, промисловому і фінансовому секторі. Разом з тим багато росіян і українців цілком успішно займають робочі місця безпосередньо в чеських компаніях. Складіть грамотне резюме і пропонуйте свої послуги роботодавцям безпосередньо.

Як знайти роботу в Празі

Увійдіть у професійній соціальній мережі – linkedin.com

База вакансій для іноземців і можливість залишити резюме існує на сайті Міністерства праці та соціального забезпечення Чехії – portal.mpsv.cz

Популярні сайти з пошуку роботи в Празі

jobs.cz

jobspin.cz

prace.cz

Сайти празьких газет

Prague Daily Monitor

Prague Morning

Якщо знайти роботу в Празі без посередників не виходить, зверніться в надійне кадрове агентство. Наприклад, manpower.cz.

Вакансії і зарплата в Празі в 2019 році

Часи активного промислового зростання столиці Чеської Республіки, а відповідно і підвищена потреба у фахівцях виключно інженерних професій, залишилися в минулому. У 2019 році до 80% вакансій в Празі пропонуються в сфері послуг. В основному робота пов’язана з фінансами, банківською справою, торгівлею, інформаційними технологіями та туризмом. Іноземці найчастіше знаходять робочі місця в офісах транснаціональних корпорацій, великих міжнародних і чеських компаніях.

Середні зарплати в Чехії вище ніж в більшості країн Східної і Центральної Європи, а в Празі тим більше можна заробити дуже пристойні гроші. Мінімальна оплата праці становить 12 200 крон або 475 євро. Після сплати податків середня заробітна плата в Празі в 2019 році близько 900-1000 євро на місяць. Кваліфіковані іноземні фахівці можуть отримувати від 1500 євро і більше. Сезонна робота, яка потребує особливих навичок, принесе приблизно 600-700 євро.

Затребувані вакансії в Празі для росіян, українців і білорусів у 2019 році – це медичні працівники, фахівці в сфері IT, автомобілебудування, будівництва, фармацевтичної та електротехнічної галузі. Серед чоловіків часто потрібні водії та досвідчені робітники – зварювальники, монтажники, слюсарі, токарі, столяри. Жінки можуть працювати в Празі доглядальницями, нянями, офіціантками, швачками, покоївками і так далі. Некваліфіковану працю оплачується скромно, в межах 400-500 євро.

Оцініть статтю
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *