Робота в Румунії для росіян і українців в 2019 році

Румунія – це досить велика за європейськими мірками держава з населенням близько 19,6 млн чоловік. Розташовується в південно-східній частині Європи, омивається Чорним морем і має спільний кордон з Україною. З 2007 року входить до складу Європейського союзу. Робота в Румунії для українців і росіян в 2019 році – це цілком прийнятний варіант збільшення доходу. По крайней мере, географічна близькість цьому сприяє.

Справедливості заради варто відзначити, що рівень румунських заробітних плат один з найнижчих в ЄС. З іншого боку, безробіття в Румунії в 2019 році близько 5%. Крім того, велика кількість місцевих громадян їде в більш розвинені країни Європи. Це істотно знижує ступінь конкуренції і дозволяє закордонним фахівцям знайти гідне робоче місце. Хоча, це і не так просто.

Останні роки румунська економіка показує невелике, але стабільне зростання. Левову частку в поповненні бюджету становить експорт промисловий продукції. Тому кваліфіковані технічні фахівці мають більше шансів на успішне працевлаштування. Далі, дізнаємося як виїхати на роботу в Румунію, позначимо доступні вакансії і зарплати в 2019 році, розглянемо на яких румунських ресурсах рекомендується шукати робоче місце.

Як виїхати на роботу в Румунію

Румунська влада дотримуються аналогічних з більшістю країн ЄС принципів прийняття на роботу іноземців з третіх країн. Наприклад, громадянам Росії і України для переїзду в Румунію з метою працевлаштування необхідно заздалегідь знайти роботодавця, який погодиться оформити дозвіл на роботу для зарубіжного фахівця в місцевій інспекції у справах імміграції. А це є обов’язковою умовою для законної трудової діяльності на румунській території.

Дозвіл на роботу в Румунії видається в разі виконання наступних умов:

 1. На вакансію претендують місцеві жителі і громадяни ЄС.
 2. Робоче місце не виходить за рамки щорічних квот, прийнятих урядом Румунії щодо найму іноземних працівників.
 3. Кваліфікація, досвід і освіту дозволяють зарубіжному фахівцю зайняти відкриту вакансію. Великим плюсом в утвердженні цього пункту буде диплом одного з румунських вузів.
 4. Довідка з медичного закладу, що підтверджує можливість працівника виконувати професійну діяльність.
 5. Відсутність судимості.
 6. Роботодавець повинен мати чисту податкову історію, дотримуватися законів в сфері легальної зайнятості та займатися тим видом діяльності, на яку оформляє дозвіл на роботу для іноземця.

Термін розгляду заявки для отримання дозволу на роботу в Румунії може зайняти до 45 днів, але зазвичай рішення приймається протягом місяця. Спочатку документ видається максимум на один рік з правом продовження. Розрізняють такі категорії іноземних працівників:

 • постійний. Передбачає звичайний трудовий договір.
 • тимчасовий. З перекладу з зарубіжної компанії.
 • сезонний. Контракт не більше 6 місяців протягом року.
 • прикордонний. Для громадян сусідніх з Румунією держав, які працюють на прикордонній території, які не менше одного разу на тиждень повертаються в свою країну.
 • висококваліфікований. Довгостроковий контракт не менше 1 року на посаді, що вимагає особливих навичок і освіти.
 • стажер. Тимчасова робота щодо підвищення професійного досвіду.

Не пізніше 2 місяців з моменту отримання дозволу на роботу здобувач звертається в румунське консульство у своїй країні за довгостроковою візою з метою працевлаштування. Після прибуття до Румунії не пізніш 60 днів працівник подає заяву на дозвіл на проживання в інспекцію у справах імміграції за місцем прописки.

Продовження посвідки на проживання здійснюється щорічно, за умови, що роботодавець залишається колишнім. В іншому випадку буде потрібно проходити всю процедуру заново. Члени сім’ї трудового іммігранта не отримують автоматичного права на роботу в Румунії, для цього також потрібно оформити дозвіл. Через 8 років постійного проживання на румунській території з’явиться можливість отримати громадянство Румунії.

Як знайти роботу в Румунії. Пошук вакансії без посередників.

Робота в Румунії без знання мови – шлях в нікуди. Це потрібно чітко розуміти ще до початку пошуку вакансії. Якщо тільки важка фізична праця, зазвичай нелегальний і низькооплачувана. В іншому будуть потрібні навички румунського.

Володіння англійською, французькою, італійською послужить додатковою перевагою перед румунським роботодавцем. Більше шансів знайти вакансію в великих містах, в першу чергу, це столиця Румунії – Бухарест. Деякі іноземці розглядають навіть варіант відкриття свого бізнесу в Румунії.

Варіанти пошуку вакансії в Румунії в 2019 році

Національне агентство з питань зайнятості Румунії – anofm.ro. Містить масу актуальної інформації про ситуацію на місцевому ринку праці, включаючи відкриті робочі місця, майбутні ярмарки вакансій та багато іншого.

Пошукові системи Румунії з пошуку роботи

ejobs.ro

myjob.ro

bestjobs.ro

Міжнародні ресурси з румунськими вакансіями

careerjet.ro

ro.indeed.com

learn4good.com

Сайти відомих газет Румунії

nineoclock.ro

thediplomat.ro

zf.ro

Професійна соціальна мережа LinkedIn.

Особисті контакти ніхто не відміняв. Відвідайте Румунію в туристичних цілях і використовуйте цей час для пошуку вакансії. Скористайтеся послугами численних кадрових агентств або зверніться в румунську компанію безпосередньо.

Вакансії і зарплата в Румунії в 2019 році

За рівнем оплати праці, якщо говорити про країни ЄС, румунські працівники випереджають тільки сусідню Болгарію. Середня заробітна плата в Румунії в 2019 році становила близько 520 євро в місяць після сплати податків. Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2019 року – 1900 лей (близько 410 євро). Безсумнівно, для європейської держави з ринковою економікою це дуже мало.

Беручи до уваги конкуренцію з місцевими жителями, вакансії в Румунії в 2019 році для росіян і українців доступні в наступних напрямках:

 • промисловість;
 • туризм;
 • будівництво;
 • сектор IT;
 • енергетика;
 • автомобільна галузь;
 • послуги.

Велику увагу варто приділити великим румунським компаніям, де часто потрібні кваліфіковані закордонні фахівці, наприклад, Automobile-Dacia SA, OMV Petrom SA, RomPetrol Rafinare SA. Для працевлаштування знадобиться хороший рівень англійської мови та профільну освіту. Оплата праці тут вище середнього по країні.

Іноді потрібні працівники в галузі фінансів і банківському секторі. Знайдеться робота в Румунії в 2019 році і для некваліфікованих претендентів. Як правило, потрібні няні, вантажники, продавці, помічники кухаря, прибиральниці, доглядальниці, охоронці. Хороші шанси на працевлаштування мають різноробочі, особливо в будівництві – зварювальники, електрики, столяри, муляри і так далі.

Робоча віза в Румунію в 2019 році

Після пошуку роботодавця, підписання трудового контракту та оформлення дозволу на роботу іноземці з країн СНД повинні звернутися в Консульство Румунії в своїй країні за робочою візою.

Причому затягувати з цим не варто, офіційно подати заяву потрібно протягом 60 днів з моменту отримання дозволу на працевлаштування. Зазвичай оформляють довгострокову візу (тип D), що дозволяє перебувати в Румунії більше 3 місяців.

Документи на робочу візу в Румунію

 1. Заповнена та підписана анкета на візу.
 2. Кольорова фотографія (3,5×4,5 см).
 3. Закордонний паспорт з мінімум двома порожніми сторінками і терміном дії не менше 3 місяців після дати запланованого повернення.
 4. Копія громадянського паспорта, а також всіх сторінок закордонного паспорта і минулих віз.
 5. Довідка про відсутність судимості.
 6. Медична страховка з сумою покриття не менше 30 тисяч євро.
 7. Дозвіл на роботу і трудовий контракт.
 8. Документальне підтвердження місця для проживання в Румунії.
 9. Документи про спосіб переїзду в Румунію (квиток або бронювання квитка на літак, відомості про автомобіль та інше).
 10. Оплата візового збору. Для громадян Росії і України становить 35 євро, за термінове оформлення 70 євро.

Зазвичай віза надається протягом 7-10 календарних днів, в окремих випадках до 30 днів. За додатковою інформацією звертайтеся до співробітників Консульства Румунії.

Оцініть статтю
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *