Робота в Ризі для росіян, українців і білорусів у 2019 році

Сучасна Рига – це красиве європейське місто, політичний, економічний і культурний центр і столиця Латвійської Республіки. Завдяки вигідному географічному розташуванню Рига є найважливішим транспортним і транзитним вузлом Прибалтики. Тут зосереджено основний промисловий потенціал держави. В цілому місто виробляє більше половини ВВП Латвії.

Ризький порт вважається найбільшим в регіоні, а мережа міжнародних автодоріг забезпечує переміщення величезної кількості вантажів зі скандинавських країн в Центральну Європу і навпаки. Більше 60% латвійських компаній базується в Ризі, рівень іноземних інвестицій зростає. До речі, багато вихідців з країн СНД ведуть успішний бізнес в Латвії.

Робота в Ризі для росіян, українців і білорусів у 2019 році доступна в багатьох секторах економіки. Особливо в сфері логістики, інформаційних технологій, промисловості, туризму і будівництва. Більше 50% працездатного населення країни працює безпосередньо в столиці. Зрозуміло, іноземцям знайти гідну вакансію в Ризі зовсім непросто.

Незважаючи на входження Латвії до складу Європейського союзу і досить стабільний розвиток, рівень життя латвійських громадян як і раніше поступається більшості західних країн. Для багатьох претендентів з-за кордону працевлаштування в Ризі служить способом сезонного заробітку або своєрідним «трампліном» для імміграції в більш успішні держави Європи.

Специфіка трудової міграції в Ригу

В принципі жити і працювати в Латвії (особливо в столиці) цілком комфортно. У Ризі цікава архітектура, багато церков, історичних пам’яток та інших пам’яток. У 2014 році місто було удостоєно звання культурної столиці Європи. Латвійські ВНЗ надають якісну освіту, іноземцям в тому числі. Навчатися можна на латиською, англійською і російською мовою. На особливу увагу заслуговує престижний навчальний заклад Латвії – Ризький технічний університет.

У Ризі досить сприятливий клімат, прийнятні ціни на житло і продукти харчування, низький рівень злочинності, розвинена система громадського транспорту. Міжнародний ризький аеропорт один з найбільш завантажених у Східній Європі. Більше 90% туристів, які щороку відвідують Латвію, спрямовуються саме в Ригу. Доходи від сфери туризму формують значну частину столичного бюджету, а сама галузь – це важлива складова економіки і генератор робочих місць.

Населення Риги в 2019 році становить близько 641,4 тисяч осіб. Це найбільше місто не тільки в Латвії, але і у всій Прибалтиці. Варто відзначити, що на початку 90-х років латвійська столиця налічувала понад 900 тисяч жителів. Високий відсоток трудової міграції латишів в більш розвинені європейські країни і низька народжуваність викликають чималі побоювання в уряду Латвії. Тому кваліфікованим фахівцям з-за кордону, включаючи росіян, українців і білорусів дорога в Ригу відкрита.

Етнічний склад Риги виглядає наступним чином:

 • Латиші – 44%

 • Росіяни – 37,9%

 • Українці – 3,7%

 • Білоруси – 3,7%

 • Поляки – 1,8%

 • Інші – 8,9%

Експерти стверджують, що кількість російського населення в Ризі буде поступово знижуватися. Проте сьогодні значно частина жителів столиці Латвії російськомовні, що істотно полегшує пошук роботи. Для офіційного працевлаштування в Ризі латвійські закони вимагають від громадян Росії, України і Білорусі виконання ряду умов. Одне з головних – це відсутність претендентів на робоче місце серед латишів і громадян Європейського союзу протягом мінімум 30 днів.

Порядок трудової міграції в Ригу

 • Пошук роботодавця.

 • Отримання дозволу на роботу.

 • Підписання трудового контракту.

 • Відкриття робочої візи.

 • оформлення посвідки на проживання в Латвії (період зайнятості більше 90 днів).

Детальніше про процедуру переїзду до Риги з метою працевлаштування та вимоги до іноземців можна дізнатися на офіційному сайті Управління у справах громадянства і міграції Латвії – pmlp.gov.lv.

Як знайти роботу в Ризі

Рига – це ключовий економічний, фінансовий та діловий місто Латвії та країн Балтії в цілому. Тут зосереджені найбільші латвійські підприємства. Наприклад, Latvenergo, Latvijas Gaze і airBaltic. Фондова біржа і центральний банк Латвії також розташовані в Ризі. Постійно зростає кількість міжнародних компаній. Тому складіть грамотне резюме і супровідний лист. Пишіть пропозиції про працевлаштування великим роботодавцям безпосередньо.

Відвідайте Ригу по туристичній візі. Допомогти з пошуком вакансії можуть російськомовні громадяни або трудові мігранти, які проживають в Латвії. Переглядайте оголошення в місцевих газетах, загляньте на ярмарки вакансій, прагнете налагодити ділові контакти. Можливо, вдасться пройти співбесіду і переконати місцевого роботодавця в своїх конкурентних перевагах. Пам’ятайте, що латиші і європейці мають пріоритетні позиції при занятті вакансії в Ризі. Тверезо оціните свої шанси, особливо кваліфікацію і мовні навички.

Кваліфікація. Високооплачувана робота в Ризі для росіян, українців інших іноземців доступна претендентам з високою кваліфікацією, що володіють затребуваною для економіки міста професією. Важливе значення має рівень освіти, досвід і практичні навики працівника. Більше шансів на працевлаштування в Ризі в 2019 році мають технічні фахівці.

Мова. Офіційна мова в Латвії – латиська. Англійською вільно розмовляє переважно молоде покоління, як правило, жителі столичного регіону. На відміну від багатьох міст ЄС, при пошуку роботи в Ризі російського і початкових навичок латиського може виявитися цілком достатньо. Англійська знадобиться для працевлаштування в міжнародних компаніях.

Пошук вакансії в Ризі

Державне агентство зайнятості Латвії – nva.gov.lv

Перелік великих роботодавців в Ризі – glassdoor.com

Професійна соціальна мережа – linkedin.com

Відомі газети в Латвії та Ризі – onlinenewspapers.com

Популярні сайти з пошуку роботи в Ризі

cv.lv (латиською)

ss.lv (російською)

careerjet.com (англійською)

Якщо знайти роботу в Ризі без посередників не вийде, зверніться до кадрового агентства. Бажано ризьке. Проявляйте активність в інтернеті. Відвідуйте тематичні форуми, групи в соціальних мережах і спеціалізовані сайти. Спілкуйтеся з однодумцями і бувалими трудовими мігрантами, які мають досвід роботи в Ризі.

Вакансії і зарплата в Ризі в 2019 році

На жаль, рівень оплати праці ризьких працівників значно поступається більшості європейських столиць. Тож не дивно, що молоді латвійці прагнуть виїхати працювати в такі країни, як Великобританія чи Німеччина. Якщо працевлаштування в Лондоні може забезпечити оклад в розмірі 3-3,5 тисяч євро (після сплати податків), то в столиці Латвії ці цифри в 4 рази нижче. Середня заробітна плата в Ризі в 2019 році близько 700-800 євро на місяць. Мінімальна ставка – 430 євро.

Вакансії в Ризі для росіян, українців і білорусів у 2019 році пропонуються власникам робочих (будівельних) професій – малярам, ??штукатурам, гипсокартонщик, електрикам, сварщикам, мулярам. Заробити можна від 800 до 1500 євро на місяць, як пощастить. Є попит на досвідчених програмістів та інженерів. У цьому випадку оплата праці може перевищувати 1500 євро. Часто на роботу в Ригу запрошуються водії-міжнародники.

Робота в Ризі для іноземців доступна в офісах міжнародних компаній. Найчастіше потрібні IT-фахівці або торгові представники зі знанням англійської мови. Непогані шанси на працевлаштування є в області туризму. У сфері некваліфікованої праці знайти вакансії в Ризі дуже важко. Такі професії, як домогосподарки, покоївки, няні, доглядальниці і так далі практично не затребувані. Тим більше зарплати в цих сферах дуже низькі.

Оцініть статтю
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *