Робота в Саудівській Аравії для росіян і українців в 2019 році

Протягом останнього десятиліття Саудівська Аравія значно змінилася, це відноситься як до економічних аспектів, так і соціальним. Наприклад, з 2015 року місцеві жінки отримали право на участь в муніципальних виборах, а в 2019 році представниці прекрасної статі зможуть самостійно керувати автомобілем. Також були істотно розширені можливості для професійної зайнятості. Проте робота в Саудівській Аравії для дівчат, до того ж з-за кордону, носить дуже обмежений характер. Невеликі шанси на працевлаштування є в сфері охорони здоров’я або освіти.

Робота в Саудівській Аравії в 2019 році для чоловіків, включаючи росіян і українців, перш за все, пов’язана з нафтовим сектором. Близько 87% доходів країни і 90% всього експорту припадає на нафтопродукти. З іншого боку, місцева влада намагається модернізувати економіку і диверсифікувати джерела наповнення бюджету. Кваліфіковані іноземні фахівці можуть знайти вакансії в Саудівській Аравії в сфері туризму, будівництва, інформаційних технологій, телекомунікацій та деяких інших галузях.

Особливості працевлаштування в Саудівській Аравії

Саудівська Аравія – це багата близькосхідна країна, що володіє не менше однієї шостої частиною світових запасів нафти. Кліматичні умови не найприємніші, в основному по всій території переважає спекотна і суха погода. Населення Саудівської Аравії в 2019 році становить близько 33,2 млн чоловік.

До 90% місцевих жителів – це араби, решта в основному вихідці з Азії та Африки. Офіційна релігія – іслам. В країні суворі закони і особливі традиції, які необхідно знати і враховувати трудовим мігрантам ще до переїзду в Саудівську Аравію.

Трудове законодавство Саудівської Аравії розраховане на максимальне забезпечення робочими місцями громадян країни, особливо молоді. Іноземцям пробитися на ринок праці цього арабської держави дуже складно. Щорічно влади встановлюють спеціальні квоти на кількість іноземних працівників і в разі невиконання цих умов компаніям загрожують великі штрафи.

У сфері некваліфікованої праці основну конкуренцію складають жителі південно-східної Азії, багато з них прибувають в країну нелегально, що робити категорично не рекомендується. Також за деякими підрахунками в Саудівській Аравії працює понад 125 тисяч фахівців із західних країн.

Основне завдання іноземного здобувача полягає в попередньому пошуку роботодавця, який виступить в якості спонсора і оформить всю необхідну документацію, включаючи дозвіл на роботу і візу. Зазвичай це процес займає тривалий час, тому важливо запастися терпінням.

Для отримання робочої візи в Саудівську Аравію (Iqama) необхідно мати трудовий контракт, відповідну освіту для виконання професійної діяльності і пройти комплексне медичне обстеження. Як правило, віза видається на тривалий термін, який попередньо запитує роботодавець.

важливо. Закордонним працівникам слід знати, що покинути Саудівську Аравію дозволяється тільки за згодою компанії і місцевої влади, навіть паспорт іноземця часто зберігається у роботодавця.

Пошук вакансії в Саудівській Аравії без посередників

Як уже було згадано знайти роботу в Саудівській Аравії для російських та інших іноземців з країн СНД дуже складно. Конкурентні переваги повинні бути досить значними. Наприклад, володіння англійською мовою, а бажано ще й арабським – це необхідні умови.

Також буде потрібно вищу освіту, кваліфікація і досвід. Тобто майбутній роботодавець повинен бути вкрай зацікавлений в залученні закордонного здобувача, за якого він буде нести чималу частку відповідальності, включаючи дотримання іноземцем місцевих законів.

Дуже часто вакансії в Саудівській Аравії отримують іноземні співробітники міжнародних компаній, що функціонують в країні (Procter Gamble, Nestle і Siemens). Популярними напрямками для працевлаштування вважаються міста Ер-Ріяд, Джидда та Янбу. Особливу увагу приділіть великим компаніям Саудівської Аравії, які нерідко відкривають робочі місця для зарубіжних фахівців. Наприклад, Saudi Aramco і Saudi Telecom Company.

У більшості випадків іноземці знаходять роботу в Саудівській Аравії через спеціалізовані рекрутингові агентства, які функціонують у багатьох країнах світу. За допомогою таких компаній набираються фахівці конкретних професій, на які існує попит. Найчастіше з працівника стягується плата за посередницькі послуги в розмірі 10-20% від річної заробітної плати. Довшим варіантом вважається самостійний пошук вакансії в Саудівській Аравії.

Популярні сайти з пошуку роботи в Саудівській Аравії

aljazeerajobs.com

bayt.com

gulftalent.com 

careerjet.co.uk

learn4good.com

Газети Саудівської Аравії

arabnews.com

gulfnews.com

Активно використовуйте соціальні мережі, відвідуйте форуми, звертайтеся до роботодавців безпосередньо або шукайте кадрові агентства. У цьому допоможе ресурс saudianyellowpages.com.

Вакансії і зарплата в Саудівській Аравії в 2019 році

До безперечних переваг працевлаштування в Саудівській Аравії можна віднести відсутність прибуткового податку, помірні ціни, медичне забезпечення та інші соціальні виплати. У порівнянні з іншими країнами регіону місцеві працівники мають високі оклади.

Зрозуміло, багато що залежить від професії. Середня заробітна плата в Саудівській Аравії в 2019 році досягає 2-3 тисяч доларів на місяць. Однак іноземці найчастіше отримують нижчу суму.

Так, для саудитів встановлена ??мінімальна заробітна плата в розмірі 3 тисяч місцевих ріял (близько 800 доларів), але тільки для державного сектора. У приватному секторі мінімального рівня оплати праці на сьогоднішній день не передбачено. Це саме можна сказати і до іноземців.

Якщо розглядати конкретні професії в Саудівській Аравії, то в середньому офіціантка отримує близько 600 доларів, помічник по господарству до 800 доларів, гід до 1200 доларів, будівельник до 3000 доларів, IT-фахівець до 4000 доларів, працівники нафтової сфери до 5500 доларів.

Крім нафтової промисловості, вакансії в Саудівській Аравії для російських або українців в 2019 році доступні для будівельників, лікарів, програмістів, викладачів англійської мови в приватних навчальних закладах, іноді потрібні фінансисти і банкіри. В принципі перелік можливих варіантів для роботи в Саудівській Аравії досить різноманітний. Головне – це завзятість і в якійсь мірі удача.

Оцініть статтю
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *