Робота в Сербії для росіян і українців в 2019 році

Сербія – це невелика держава в південно-східній частині Європи, яка не має виходу до моря, проте для туристів доступні безліч мальовничих та історичних місць, а особливою популярністю користуються санаторно-курортні та оздоровчі напрямки. В країні комфортний клімат, помірні ціни, доброзичливі люди. Проте робота в Сербії для росіян і українців в 2019 році – це не найкращий спосіб істотного підвищення добробуту.

Безробіття в Сербії в 2019 році в залежності від регіону досягає 13-15%. Чи не повністю вирішені економічні та політичні проблеми, високий рівень корупції та брак іноземних інвестицій не дозволяють створювати досить нових робочих місць, що, в свою чергу, посилює конкуренцію і робить процес працевлаштування в Сербії для іноземців більш складним. Однак при належному завзятості знайти роботу в цій країні цілком можливо. Далі, розберемося з основними варіантами пошуку вакансії в Сербії і процедурою переїзду працівників з-за кордону в 2019 році.

Як виїхати на роботу до Сербії

Короткострокова поїздка до Сербії (до 30 днів) в туристичних цілях для громадян Росії або України не передбачає оформлення візи. Це правило може полегшити пошук сербського роботодавця, проходження співбесіди і підписання трудового контракту. Проте для здійснення трудової діяльності в Сербії, відповідно до місцевого закону «Про працевлаштування іноземців», закордонний здобувач зобов’язаний отримати робочу візу, дозвіл на роботу і тимчасовий вид на проживання.

Після прибуття до Сербії протягом доби необхідно звернутися до місцевого департамент поліції, який відповідає за надання дозволу на тимчасове перебування. Зазвичай документ видається на один рік з правом продовження на той же період. Зрозуміло, попередньо повинен бути підписаний трудовий контракт і оформлено дозвіл на роботу, яке для іноземного співробітника отримує роботодавець.

Вимоги для отримання дозволу на роботу в Сербії

    1. Протягом місяця на вакансію не претендують місцеві жителі.
    2. Вільне робоче місце виникло не за рахунок звільнення працівника в результаті будь-яких економічних або організаційних змін.
    3. Підписаний робочий контракт з умовами праці відповідно до місцевих вимог.

Крім того, іноземець повинен мати достатню кваліфікацію, знаннями і досвідом для виконання професійної діяльності, що також перевіряється Національною службою зайнятості Сербії, відповідальної за видачу дозволів на працевлаштування. Для сезонної роботи в Сербії терміном до півроку протягом 12 місяців, наприклад, в будівництві або сільському господарстві, може знадобитися гарантія від роботодавця про надання здобувачеві житла і забезпечення харчуванням на період трудової діяльності.

Також в Сербії передбачено отримання особистого дозволу на роботу, що дозволяє іноземцю вести власний бізнес на сербській території, і дозвіл для особливих випадків, наприклад, стажування, працевлаштування керівних співробітників або експертів в певній сфері. За порушення законодавства Сербії за наймом іноземних працівників передбачені великі штрафи, аж до 8 тисяч євро, а також заборона на роботу в країні в майбутньому.

Працевлаштування в Сербії. Пошук вакансії.

Населення Сербії в 2019 році становить близько 8,8 млн осіб, при цьому основна частина – це цілком кваліфікована робоча сила. Сьогодні в країні щонайменше 800 тисяч безробітних, а якщо говорити про молодь, то приблизно 50% не можуть знайти роботу на місцевому ринку праці. Відповідно пошук вакансії в Сербії для росіян, українців та інших іноземців з країн СНД в 2019 році – це дуже клопітна процедура.

Перш за все, варто подбати про навичках сербського та англійської мов, хоча і російська в країні використовується досить часто. Особисті знайомства та ділові зв’язки – це великий плюс. Само собою, освіту і досвід допоможуть знайти більш високооплачувану роботу. Дуже часто доступні вакансії відкриваються в філії та представництва зарубіжних компаній в Сербії.

Самостійний пошук вакансії в Сербії

Офіційний сайт Національної службою зайнятості Сербії – nsz.gov.rs

Професійна соціальна мережа – linkedin.com

Пошукові системи з працевлаштування в Сербії

learn4good.com

careerjet.rs

rs.gigajob.com

serbia.xpatjobs.com

poslovi.rs

Використовуйте різні варіанти пошуку робочого місця, в тому числі звертайтеся до сербських роботодавцям безпосередньо або вдавайтеся до послуг місцевих кадрових агентств.

Вакансії і зарплата в Сербії в 2019 році

Середня зарплата в Сербії в 2019 році після сплати податків близько 47,2 тис динар на місяць або 400 євро. Багато в чому цей показник відноситься до столиці країни Белграду. У більш дрібних сербських містах оплата праці ще нижче. Найбільше отримують фахівці нафтової, газової, фінансової, страхової, інформаційної та фармацевтичної галузей. Самий низькооплачуваної вважається сільськогосподарська сфера. Офіційна мінімальна зарплата в Сербії з 1 січня 2019 року – 192,61 динар або 1,6 євро на годину.

У 2019 році російські і українці можуть розраховувати на вакансії в Сербії в галузі будівництва, виробництва, інформаційних технологій, торгівлі, туризму. Наприклад, росіяни в більшості випадків працюють в філіях російських або інших зарубіжних компаній, де працевлаштуватися значно легше. Знайти сезонну роботу в Сербії, на відміну від тієї ж Чорногорії, яку відвідує значно більшу кількість туристів, дуже проблематично.

Іноді є вакансії в Сербії для іноземних здобувачів в сфері некваліфікованої праці. Наприклад, потрібні офіціантки, няні, домробітниці та доглядальниці. Але варто враховувати, що заробити в цих професіях практично нереально. Основна частина коштів піде на покриття повсякденних витрат. Проте у кожного свої причини для імміграції до Сербії і працевлаштування може бути лише приводом для інтеграції в цю чудову європейську країну.

Оцініть статтю
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *