Робота в Швеції для українців в 2019 році

Швеція одна з небагатьох європейських країн, з досить лояльним ставленням до трудових мігрантів. Особливо що стосується кваліфікованих фахівців або власників дефіцитних професій.

Завдяки ефективній взаємодії профспілкових організацій і роботодавців шведські працівники знаходяться в абсолютній соціальної і правової безпеці. Це відбувається і в відсутності будь-яких дискримінаційних проявів за статевою, етнічною чи релігійною ознакою.

Робота в Швеції для українців в 2019 році – це шанс істотно підвищити рівень доходу, переїхати в Європу на ПМЖ, а через 5 років і зовсім отримати шведське громадянство.

Однією з переваг офіційного працевлаштування в Швеції є можливість отримання посвідки на проживання близькими членам сім’ї іммігранта, у тому числі дітьми до 21 років. Після чого для них відкривається вільний доступ до системи шведської освіти, пошуку роботи та ведення бізнесу в Швеції.

До ще однієї відмітної риси Швеції можна віднести ефективне поєднання високотехнологічної ринкової економіці і системи високих соціальних стандартів. Серед секторів найбільш доступних для іноземних здобувачів виділяються сфера IT, промисловість і охорона здоров’я.

Для тимчасового працевлаштування існує сезонна робота в Швеції на фермах, зокрема, збір ягід. Далі, більш детально поговоримо про особливості трудової міграції та пошуку роботи в Швеції без посередників.

Як виїхати на роботу до Швеції

Згідно шведським законам, громадяни з країн які не входять в Європейський Союз для працевлаштування в Швеції повинні отримати спеціальний дозвіл від місцевої влади. Для цього іноземцю потрібно мати конкретну пропозицію про роботу від шведського роботодавця. Крім того, є ряд вимог до самого робочого місця:

 • інформація про вакансії повинна бути розміщена на європейському порталі EURES і перебувати там як мінімум 10 днів;
 • умови праці та рівень зарплати повинні відповідати встановленим для цієї галузі стандартам або ґрунтуватися на вимогах колективних договорів. Мінімально допустима планка оплати праці до вирахування податків складає не менше 1300 шведських крон в місяць (близько 1350 євро).

Після того як умови зазначені вище дотримані і деталі працевлаштування іноземного працівника узгоджені, шведський роботодавець направляє відповідну інформацію на затвердження до профспілки і готує офіційну письмову пропозицію про роботу.

Далі, документи передаються претендентові, який подає заявку на отримання дозволу на роботу в Швеції. Робиться це через спеціальний сайт міграційного агентства або шведське Консульство. В цей же час члени сім’ї іммігранта можуть звернутися за отриманням дозволу на проживання в Швеції.

Документи для оформлення дозволу на роботу в Швеції

 1. Заповнена форма заяви.
 2. Копії сторінок закордонного паспорта.
 3. Офіційна документація, що підтверджує наявність пропозиції про роботу і затверджена шведськими інстанціями (висилає роботодавець).
 4. Оплата реєстраційного збору (близько 200 євро).

Після цього міграційне агентство Швеції ретельно розгляне заяву і винесе відповідне рішення. Термін може розтягнутися на 2-5 місяців, а то і більше, в залежності від способу подачі документації та виду робіт. У будь-якому випадку іноземця обов’язково повідомлять про прийняте рішення.

Наступним кроком йде оформлення робочої візи і, в разі працевлаштування на строк понад 3 місяців, працівникові видадуть карту посвідки на проживання в Швеції. Термін дії карти максимум 2 роки, з правом подальшого продовження. Через 4 роки можна отримати постійне місце проживання, а ще через рік подати заяву на громадянство Швеції.

Детальну інформацію про процедуру працевлаштування в Швеції і плануванні подальших кроків після отримання дозволу на роботу читайте на офіційному шведському ресурсі work.sweden.se.

Для деяких видів професій в Швеції існують спеціальні правила, які можуть значно спростити процедуру отримання дозволу на роботу, особливо що стосується короткострокового працевлаштування. Наприклад, це відноситься до спортсменів, представникам творчих спеціальностей, помічникам по господарству, збирачам ягід. У виняткових випадках дозвіл не потрібен взагалі.

Як знайти роботу в Швеції без посередників

Протягом як мінімум останніх десяти років, найбільш доступним і ефективним способом працевлаштування в будь-якій країні світу є інтернет. Тому робота в Швеції для українців в 2019 році, особливо без посередників і за умови знаходження в своїй країні, також пов’язана зі зверненням, в першу чергу, до Всесвітньої павутини.

Найкраще почати з офіційного сайту державної служби зайнятості Швеції. Там представлена найбільша база вакансій і маса корисної інформації, пов’язаної з працевлаштуванням. Для тих хто вже перебуває в Швеції є можливість зареєструватися в одному з 320 місцевих відділень зайнятості.

Популярні сайти з пошуку роботи в Швеції

 • monster.se
 • jobb.blocket.se
 • metrojobb.se
 • jobbsafari.se

Спеціалізовані ресурси

 • Сфера IT – csjobb.idg.se, itjobb.se.
 • Медицина – lakarjobb.se, medrek.se.
 • Інженери і будівельники – ingenjorsjobb.se, byggindustrin.se.

Далі, звертаємо увагу на оголошення в засобах масової інформації, в цьому допоможуть сайти шведських газет. Ось найбільш популярні:

 • Dagens Nyheter
 • Svenska Dagbladet
 • Dagens Industri

Іноді хороший результат дає відвідування офіційних сайтів конкретних шведських компаній, де можна не тільки виявити пропозиції про роботу, а й звернутися до роботодавця безпосередньо. Для пошуку підходящої фірми використовуйте ресурс gulasidorna.eniro.se.

У Швеції дуже часто проходять різноманітні ярмарки вакансій та фестивалі, найчастіше організовані за підтримки місцевих служб зайнятості. На таких заходах присутні представники великої кількості шведських компаній, націлених на пошук потрібного фахівця. Правда, для участі в ярмарках потрібно перебувати в Швеції.

І останній, а в сучасному світі може і один з найефективніших способів пошуку роботи в Швеції – це соціальні мережі.

Поради для успішного пошуку роботи в Швеції:

 • Грамотне складання резюме. Бажано використовувати зразки, рекомендовані шведськими сайтами. Виклад має бути коротким і ємним. На опис біографії і супровідний лист потрібно постаратися витратити не більше 1-2 сторінок. Крім кваліфікації та досвіду обов’язково варто вказати хобі, захоплення і рекомендації колишніх роботодавців.
 • Співбесіда. Тут потрібна грунтовна підготовка і спокій. Інтерв’ювання іноземців на першому етапі зазвичай проводиться по відеозв’язку через інтернет. Потрібно заздалегідь зібрати докладну інформацію про діяльність компанії, і при першій нагоді ненав’язливо продемонструвати свої знання. У разі необхідності не варто боятися ставити уточнюючі питання.

На закінчення хотілося б відзначити, що для пошуку підходящої вакансії в Швеції не обійтися без тверезої оцінки своїх професійних навичок, досвіду, рівня освіти і володіння іноземними мовами. А в іншому розумне завзятість і активні дії обов’язково приведуть до позитивного результату.

Вакансії і зарплати в Швеції в 2019 році

Офіційно встановленої мінімальної заробітної плати в шведському законодавстві не передбачено. Цей показник, а також умови праці та соціальні гарантії працівників в різних напрямках діяльності, позначені в колективних договорах профспілок і роботодавців.

Єдине, що можна стверджувати напевно, якщо вірити офіційній статистиці Швеції, це те, що близько 90% шведських найманих працівників мають рівень мінімальної оплати праці в районі 60-70% від середньої зарплати. Це вище ніж в більшості європейських країн.

Середня заробітна плата в Швеції в 2019 році становила 3 930 крон в місяць (Близько 4 120 євро). Якщо взяти окремі професії, то доходи шведів в порядку убування виглядають наступним чином (євро в місяць):

 • Фінансисти, страховики і керуючі компаній – понад 7 500
 • Депутати і чиновники вищого рівня – 7 000-7 500
 • Лікарі – 6 500-6 700, медсестри – 3 910
 • Юристи – 5 510
 • Фахівці сфери IT – 4 000-5 000
 • Інженери і будівельники – 3 500-4 500
 • Продавці, кухарі – 2 450-2 800

Водії, охоронці, офіціанти, няні, доглядальниці і представники інших категорій некваліфікованої праці в Швеції отримують від 2000 до 2500 євро на місяць.

Серед доступних вакансій в Швеції для іноземців найбільш виділяються область IT, медичні працівники, інженерні та будівельні спеціальності, сфера освіти. У громадян України і Росії користується популярністю сезонна робота в Швеції на фермах. Збір різних ягід і грибів може принести 2000-3000 євро на місяць.

Робоча віза в Швецію

Після того як дозвіл на роботу отримано, іноземцю з країн за межами Європейського союзу необхідно оформити робочу візу в Швецію. Для перебування в країні терміном понад 90 днів подається заява на довгострокову візу тип D.

Ця процедура безпосередньо пов’язана з отриманням дозволу на проживання в Швеції. По суті, це одне і те ж. Відповідно позитивне рішення про видачу карти посвідки на проживання практично гарантує робочу візу в паспорті. Головне, правильно оформити потрібні документи.

Документи на робочу візу в Швецію

 1. Заповнена анкета на візу.
 2. Дві кольорові фотографії (35×45 мм).
 3. Оплата візового збору.
 4. Закордонний паспорт і копії внутрішнього паспорта.
 5. Документи, що підтверджують наявність дозволу на роботу або карти посвідки на проживання.

В кожному окремому випадку співробітники консульського відділу Посольства Швеції можуть зажадати додаткові документи.

5 - Оцінок: 2
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *