Вища освіта в Бельгії і кращі університети

Навчання в вузах Бельгії – це можливість отримати якісну вищу освіту і престижний європейський диплом, який дає хороші перспективи в побудові майбутньої кар’єри. Крім того, Бельгія і столиця країни Брюссель є центром політичного та економічного життя Європи, де розташована величезна кількість міжнародних організацій, представництв великих компаній і бізнес-центрів.

Бельгійські студенти мають шанс навчатися як на одної з офіційних мов країни, в основному французькою або нідерландською, так і вибрати один з численних курсів англійською. Вартість вищої освіти в Бельгії залежить від вузу, програми, мови навчання та громадянства студента, але в будь-якому випадку ціни цілком прийнятні. В середньому іноземці з третіх країн, в тому числі українці, платять від 890 до 4175 євро на рік.

Близько чверті бельгійського населення, загальна чисельність якого трохи більше 11,5 млн осіб – це іммігранти. Місцеві жителі привітні і доброзичливі. У країні високий рівень життя, безліч місць для туризму, багата культура і традиції, чудова кухня. Іноземні студенти, після закінчення вузу, мають хороші шанси знайти гідну роботу в Бельгії або іншій країні Європейського союзу, а можливо і зовсім зареєструвати власну бельгійську компанію.

Вища освіта в Бельгії

Університети Бельгії незмінно займають високі позиції в престижних міжнародних рейтингах. Наприклад, в ТОП-300 QS World University Rankings 2019 розташовано 6 бельгійських вузів. Найвища позиція, 71-е місце у Католицького університету Левена, який вважається одним з кращих вищих навчальних закладів Європи.

Особливістю системи вищої освіти Бельгії вважається розподіл вузів по мовних групах в залежності від регіону. В основному курси читаються на французькому і нідерландському. Як правило, нечисленні представники німецькомовних бельгійців їдуть навчатися до Німеччини або відвідують програми французькою та англійською мовами.

Типи університетів Бельгії:

  • університети;
  • університетські коледжі;
  • інститути мистецтв, архітектури та військова академія.

В даний час в Бельгії функціонує понад 100 вищих навчальних закладів, в яких навчається понад 300 тисяч студентів. Структура вищої освіти побудована на основі Болонського процесу, яка включає систему кредитів (ECTS) і пропонує наступні цикли навчання:

  1. Бакалаврат (3 роки)
  2. Магістратура (1-2 роки)
  3. Докторантура (3-4 роки)

Диплом бакалавра передбачає профільну професійну освіту або академічну, яке розраховане на подальше навчання в магістратурі. Після цього студенти можуть присвятити себе науково-дослідницької діяльності і отримати докторську ступінь.

Навчальний рік в університетах Бельгії складається з двох семестрів:

  • осінній (вересень-січень)
  • весняний (лютий-червень)

Як вступити до університету Бельгії

Порядок вступу до бельгійського вузу залежить від конкретного навчального закладу. Зазвичай для зарахування досить атестата про повну загальну середню освіту, який відповідає бельгійським вимогам. Залежно від мови навчання студентам з України необхідно звернутися в одне зі спеціальних установ Бельгії, які проводять відповідну оцінку. У цьому допоможуть наступні ресурси:

  • Університети Фландрії (нідерландська мова) – ond.vlaanderen.be
  • Університети французької групи – equivalences.cfwb.be

Далі, багато чого буде залежати від напрямку навчання. Наприклад, для вступу на технічні та медичні спеціальності потрібно скласти іспит. При виборі навчальної програми в області мистецтв буде потрібно пройти вступні тести. Після зарахування до вищого навчального закладу необхідно відкрити студентську візу і оформити посвідку на проживання в Бельгії.

Для студентів з України, при отриманні візи обов’язковою умовою є достатня фінансова забезпеченість для покриття повсякденних витрат, близько 600 євро на місяць. Також, в залежності від курсу, може знадобитися сертифікат про володіння іноземною мовою. У будь-якому випадку детальну інформацію про вимоги до вступу слід дізнаватися безпосередньо в навчальному закладі.

Для іноземців, які планують пов’язати своє майбутнє з цією європейською країною потрібно знати, що можливість отримати бельгійське громадянство з’являється не раніше, ніж через 5-10 років постійного проживання в Бельгії.

Вартість навчання та проживання студентів у Бельгії

Витрати на навчання в університетах Бельгії для іноземців багато в чому залежать від самого вузу, навчальної програми та громадянства студента. Більшість місцевих вищих навчальних закладів фінансуються за рахунок держави, тому уряд щорічно встановлює спеціальний реєстраційний внесок, величина якого варіюється виходячи з територіальної приналежності вузу.

Вище всього вартість навчання в університетах французької групи. Для бельгійців і європейців ця сума близько 375-837 євро на рік. Для інших іноземців в районі 890-4175 євро. У вузах Фландрії студенти з третіх країн платять до 1,5 тисячі євро на рік. В рамках різних програм міжнародного співробітництва іноземці можуть розраховувати на стипендії та гранти для повного або часткового покриття витрат на навчання в Бельгії.

Витрати на проживання в основному залежать від міста і способу життя кожного студента. У Брюсселі знадобиться не менше 1000 євро на місяць, без урахування оренди житла. В Антверпені часто досить 700 євро. Кімната в студентському гуртожитку обійдеться в середньому в 150-450 євро на місяць. Оренда квартири або кімнати в приватному будинку від 500-600 євро. На харчування доведеться витратити не менше 150-200 євро щомісяця.

Кращі університети Бельгії

Католицький університет Левена (Katholieke Universiteit Leuven)

Перший бельгійський університет в місті Льовен (недалеко від Брюсселя) був заснований в далекому 1425 році. Сьогодні це найбільший і найпрестижніший вуз в країні, центр науково-дослідного потенціалу Бельгії. Основна мова навчання – нідерландський, однак, велика кількість програм пропонуються англійською. Сьогодні в стінах вузу налічується понад 56 тисяч студентів, з яких близько 9 тисяч іноземці з більш ніж 150 країн світу.

Підрозділи Льовенського університету розташовані ще в 11 бельгійських містах, в тому числі Брюсселі, Генті і Антверпені. До складу вузу входять 16 факультетів, найбільша бібліотека, 15 студентських кампусів, сучасні спортивні споруди, наукові лабораторії та парки. Англійською мовою представлені програми бакалаврату в галузі технічних наук, бізнесу, філософії і теології. З 180 магістерських програм понад 80 також англійською.

Офіційний сайт Католицького університету Левена – kuleuven.be

Гентський університет (Universiteit Gent)

Другий за престижністю ВНЗ Бельгії бере свою історію з 1817 року. Навчальний заклад подарував світу безліч видатних особистостей, серед яких астронавти, державні діячі та навіть нобелівські лауреати. Перший бельгійський університет з викладанням нідерландською мовою. В даний час у вузі навчається понад 41 тисячі студентів, а навчальний процес забезпечують близько 9 тисяч співробітників.

Структура університету складається з 11 факультетів і 117 департаментів з більш ніж 230 курсами навчання. Особливою популярністю у студентів користуються такі напрями, як мікроелектроніка і біотехнології, а серед іноземців переважно інженерні науки. Велика кількість програм представлені англійською мовою.

Офіційний сайт Гентського університету – ugent.be

Брюссельський вільний університет (Universite Libre de Bruxelles)

Один з найпрестижніших франкомовних вузів розташований в столиці Бельгії місті Брюсселі. Дата заснування – 1834 рік. Випускниками університету є чотири нобелівські лауреати та володарі ряду інших міжнародних премій, зокрема, в галузі медицини. Більше 30% студентів і викладачів вузу – це іноземці з різних країн. Навчальний заклад активно співпрацює з найвідомішими вузами світу, наприклад, з Каліфорнійським і Оксфордським університетами.

Студентам пропонується пройти навчання на 12 факультетах, з великим переліком дисциплін, включаючи право, філософію, архітектуру, медицину, економіку, мистецтво та інші науки. Мова викладання в основному французька, проте велика кількість програм, особливо магістерських, представлені англійською. Сучасна інфраструктура вузу включає 4 студентських кампусу, бібліотеки, музеї, спортивні майданчики і університетські лікарні.

Офіційний сайт Брюссельського вільного університету – ulb.ac.be

5 - Оцінок: 1
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *