Як отримати громадянство США в 2019 році?

Які асоціації виникають у більшості жителів планети при згадці слова Америка, а якщо бути більш точним США? Відкинувши політичні аспекти, на думку спадають такі поняття – демократія, безкраї можливості, високий рівень життя, справедливі суди і верховенство права, повагу до закону, потужна економіка, ідеальна інфраструктура і багато іншого.

Зрозуміло, такій великій країні, з населенням близько 325,5 млн осіб абсолютно різних національностей, без певних проблем не обійтися. Наприклад, соціальна нерівність, доступ до системи вищої освіти, високі податки, расизм, насильство, загроза тероризму і так далі.

Незважаючи на все це, позитивні фактори від проживання на американській території перекривають негативні сторони, і щорічно сотні тисяч іноземців з усього світу розглядають різні варіанти імміграції в цю країну, в тому числі не зовсім законні, що дозволяють в подальшому отримати громадянство США.

Однак стати повноцінним громадянином Сполучених Штатів Америки вдається далеко не всім. Місцевий уряд чудово розуміє привабливість рідної країни і вживає дієвих заходів, спрямованих на боротьбу з нелегальною міграцією, і видає обмежену кількість американських паспортів.

У листопаді 2016 американці вибрали нового президента, яким став мільярдер Дональд Трамп. Якщо вірити передвиборній риториці, то міграційна політика в країні стане ще жорсткішою. Як то кажуть, поживемо побачимо. У будь-якому випадку в рамках цієї статті будуть розглянуті виключно законні способи отримання громадянства США в 2019 році для українців та інших іноземців.

Переваги американського паспорта

Протягом десятиліть мільйони іноземців офіційно іммігрують в США, проживають в країні досить довгий час і не поспішають отримувати громадянство. В принципі багатьох це цілком влаштовує, так як навіть такий стан передбачає велику кількість переваг. Проте наявність американського паспорта дає ряд додаткових прав в порівнянні зі статусом постійного жителя. Виділимо основні.

Що дає громадянство США

 • Право на спеціальну фінансову допомогу у вигляді грантів і стипендій для покриття витрат на навчання в американських навчальних закладах, а також додаткові пільги і соціальні виплати.
 • Виключається можливість депортації з країни.
 • Безвізові поїздки в більшість країн світу і в разі необхідності отримання допомоги від американських дипломатичних відомств.
 • Ширші можливості для ведення бізнесу та роботи в США, включаючи працевлаштування в органах державної влади.
 • Діти іноземців з американським паспортом в більшості випадків отримують громадянство США в незалежності від країни народження.
 • Члени сім’ї американця можуть більш швидко переїхати і отримати громадянство США.
 • Право бути членом журі присяжних на судових засіданнях і можливість брати участь у федеральних виборах.

Ще один бонус і перевага – це законодавча норма, що дозволяє мати в США подвійне громадянство.

Основні способи отримати громадянство США

Імміграційне законодавство США досить заплутане, а в частині оформлення громадянства і зовсім вимагає допомоги юристів або професійних консультантів. Розібратися самостійно буває дуже складно. В цілому отримання громадянства США процес тривалий і вимагає виконання ряду умов. У деяких випадках, наприклад, при наявності шлюбних відносин з американським підданим або службі в місцевій армії, отримати паспорт набагато легше.

Розглядає заяви і надає вичерпну офіційну інформацію про умови та вимоги до претендентів для отримання американського громадянства, а також інші аспекти, пов’язаних з переїздом в цю країну, спеціально уповноважена урядове агентство – Служба громадянства та імміграції США (USCIS). Відштовхуючись від цих відомостей, в доступній для розуміння формі позначимо основні процедурні моменти, що дозволяють відповісти на питання як отримати громадянство США українцю і будь-якого іншого іноземцю.

Відразу перерахуємо основні способи отримання громадянства США

 • Натуралізація;
 • Народження і батьки;
 • Шлюб;
 • Служба в американській армії.

Залежно від ситуації умови можуть дещо відрізнятися, але загальні вимоги до іноземців в момент подачі заяви на громадянство США такі:

 1. Вік не менше 18 років.
 2. Наявність «Грін-карти» (Green Card) і статусу постійного жителя США протягом 5 років, крім того, останні 30 місяців потрібно фізично знаходитися на американській території і 3 місяці безпосередньо в тому штаті, де подається заява.
 3. Відсутність порушень американського законодавства, особливо кримінального характеру, і в принципі демонстрація гарної поведінки.
 4. Знання основних фактів історії американської держави, повагу і дотримання місцевої конституції.
 5. Базові навички читання, письма, розмовної мови на англійській мові.
 6. Готовність прийняти присягу на вірність США.

Натуралізація

Натуралізація вважається основним і найпоширенішим варіантом оформлення американського паспорта. Всі 6 вимог до іноземців для отримання громадянства США, перераховані вище, в повній мірі відносяться до цієї процедури. Безсумнівно, головна умова і труднощі здобувача полягає в отриманні заповітної Грін-карти. Це документ у вигляді пластикової картки з зеленим відтінком, що дозволяє іноземцю законно жити і працювати на американській території на постійній основі.

Існують різні варіанти оформлення Green Card – лотерея Diversity Immigrant Visa Program, возз’єднання сім’ї, шлюб з громадянином або постійним жителем США, офіційне працевлаштування, інвестиції, беженство або політичний притулок. З моменту подачі заяви на громадянство за процедурою натуралізації (форма N-400) до отримання паспорта залишати територію США не дозволяється.

Шлюб

Подружжя американських громадян мають право отримати громадянство США в разі виконання 3 базових умов:

 • Наявність статусу постійного жителя і Грін-карти не менше 3 років, а також останні 18 місяців безперервного перебування на американській території.
 • Протягом цих же 3 років необхідно перебувати в шлюбних відносинах з громадянином США.
 • Виконання загальних вимог (крім пункту 2) до іноземців для отримання громадянства.

Деякі винятки передбачені для іноземців, які претендують на громадянство США, якщо чоловік з американським паспортом здійснює професійну діяльність за кордоном. В цьому випадку не потрібно дотримання часових рамок щодо постійного і безперервного проживання в США, терміну володіння Грін-картою та періоду перебування в шлюбних відносинах.

У момент подачі заяви в будь-якому випадку потрібно перебувати на американській території. Також необхідно взяти зобов’язання приєднатися до чоловіка за кордоном відразу після отримання свідоцтва про натуралізацію, а після закінчення трудового контракту повернутися в США для постійного проживання.

Народження і батьки

Будь-яка дитина, народжена на території США, автоматично отримує американський паспорт в незалежності від громадянства батьків. Винятком є хіба що діти співробітників дипломатичних відомств іноземних держав. Ось чому така кількість іноземців, включаючи українців, намагаються організувати пологи в Сполучених Штатах Америки. Для подачі заяви на громадянство США на підставі народження передбачена спеціальна форма N-600.

У разі народження за межами США існують певні обмеження. Розрізняють автоматичне отримання і придбання громадянства (до 18 років). Законність отримання американського паспорта при народженні в іншій країні залежить від багатьох факторів – починаючи від дати народження дитини, закінчуючи статусом кожного з батьків, в тому числі, громадянством, наявністю Грін-карти, термінами проживання в США, оформленням опікунства і так далі.

Служба у армії США

Іноземці, які проходять службу в рядах американської армії, в тому числі ветерани, мають право на спрощену процедуру натуралізації або зовсім скасування деяких вимог при отриманні громадянства США. Відповідна заявка може бути подана в будь-який час.

Термін служби повинен становити не менше 1 року в так званий мирний час, а в разі активних бойових дій досить 1 доби. Більшість пунктів, зазначених у загальних вимогах до іноземців для отримання американського паспорта в будь-якому випадку потрібно виконати.

Етапи оформлення громадянства США

Процес отримання громадянства США можна умовно розділити на 6 основних етапів:

 1. Виходячи з вимог до іноземців і способам отримання громадянства США, описаних вище, визначте можливість претендувати на американський паспорт в принципі. Особливо це стосується термінів постійного проживання і дати оформлення Грін-карти.
 2. Усуньте будь-які прогалини, які можуть привести до негативного рішення про надання громадянства. Можливо, на цьому етапі буде потрібна допомога юристів. Наприклад, якщо з’являться питання, пов’язані з незначними правопорушеннями або безперервністю знаходження на території США.
 3. Підготуйте документи – копію Грін-карти, кольорові фото, а потім подайте заяву встановленої форми (N-400) в Службу громадянства та імміграції США. Попередньо ознайомтеся з інструкцією щодо заповнення заявок на сайті USCIS. Загальна сума державного мита при подачі заяви на громадянство США становить 680$. Особи старше 75 років вносять 595$, а військові звільняються від сплати мита повністю.
 4. Після того як заяву буде прийнято, на пошту заявника прийде лист із запрошенням в найближчий офіс USCIS для проходження процедури дактилоскопії, тобто зняття відбитків пальців і інших біометричних даних. Інформація направляється для перевірки в Федеральне бюро розслідувань США.
 5. Далі, в заздалегідь встановлений час здобувач проходить співбесіду зі співробітником USCIS, тобто здає тест на громадянство США. На цьому етапі перевіряється достовірність інформації, зазначеної в заяві, навички володіння англійською мовою, базові поняття про історію країни і американських законах.
 6. На заключному етапі іноземець приймає присягу на вірність Сполученим Штатам Америки, після чого відбувається урочисте вручення свідоцтва про натуралізацію, іншими словами, присвоюється американське громадянство.

Вся процедура оформлення громадянства США від моменту подачі заяви до отримання на руки паспорта може зайняти від 6 до 12 місяців и більше. Багато що залежить від правильності заповнення заявки, конкретного штату і завантаженості співробітників офісу USCIS.

5 - Оцінок: 1
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *