Як відкрити бізнес в Польщі в 2019 році

Сьогодні Польська Республіка – це стабільна держава, член Європейського Союзу, яка протягом останніх років демонструє стійкі показники економічного розвитку. І незважаючи на деяке невдоволення польських підприємців, в частині адміністративного тиску на бізнес, уряд країни вживає необхідних заходів із реформування економіки, податкової та судової системи. Тому в довгостроковій перспективі експерти прогнозують істотне зростання ділової активності в Польщі.

Польські вузи надають якісну освіту, рівень життя поляків зростає, це сприяє притоку трудових і бізнес-іммігрантів із сусідніх країн, наприклад, України. Відчутна частина доходу припадає на експорт промислових товарів, транспортного обладнання та продуктів харчування в такі країни, як Німеччина, Великобританія, Чехія, Франція і Росія.

В країні існує проблема безробіття і відтоку молодих фахівців, які направляються в більш розвинені країни Західної Європи за високими зарплатами. Тому польська влада всіляко сприяють залученню іноземних інвестицій та розвитку підприємництва, що дозволяє поповнювати бюджет і створити нові робочі місця в Польщі.

У цій статті спробуємо розібратися як відкрити бізнес в Польщі українцю. Така ідея може бути дуже перспективною, тим більше що в порівнянні з іншими членами Євросоюзу, культурні, ментальні та мовні особливості цієї країни більш комфортні для жителів України.

Як відкрити бізнес в Польщі іноземцю

У законодавстві Польщі існують деякі особливості для ведення бізнесу іноземцями, в першу чергу, це стосується країн СНД. Як зазначено на сайті Польського агентства інформації та іноземних інвестицій, на рівних умовах з поляками здійснювати підприємницьку діяльність можуть громадяни Європейського Союзу та країн-членів Європейської асоціації вільної торгівлі. Також такі права виникають у іноземців після оформлення офіційного статусу в Польщі, наприклад, отримання польського ВНЖ. Ці норми регулюються законом «Про свободу господарської діяльності».

Інші особи можуть претендувати на відкриття підприємств в наступних формах власності:

 • Товариство з обмеженою відповідальністю
 • Акціонерне товариство
 • Командитне товариство
 • Командитне-акціонерне товариство

Крім того, іноземці мають право відкривати в Польщі філії або представництва своїх компаній, купувати і розміщувати акції в польських фірмах.

Ведення бізнесу в Польщі. Варіанти напрямків

При виборі сфери діяльності Польща надає повну свободу. Лише на деякі види бізнесу потрібно отримувати спеціальний дозвіл від місцевої влади. До них відносяться:

 1. Розвідувальні роботи, пов’язані з видобутком корисних копалин.
 2. Виробництво і торгівля зброєю, боєприпасами та вибухівкою.
 3. Бізнес в сфері палива та енергії.
 4. Захист громадян і власності.
 5. Сфера телебачення і радіомовлення.
 6. Азартні ігри та авіаційні послуги.

Найпопулярнішим способом ведення бізнесу в Польщі є відкриття Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ), на частку яких у 2019 році припадає понад 80% всіх комерційних підприємств країни. На прикладі ТОВ розглянемо деякі особливості реєстрації та відкриття фірми в Польщі.

Ця форма власності дозволяє здійснювати практично будь-яку підприємницьку діяльність. Винятком можуть бути хіба що банківський сектор і страхові послуги. Величина статутного капіталу 5000 злотих (близько 1150 євро). Кількість засновників необмежено, можна і на одну особу. Термін реєстрації компанії, з урахуванням всіх необхідних процедур, в середньому 1-2 місяці. Багато в чому це залежить від способу реєстрації, є варіант провести цю процедуру в режимі онлайн.

Якщо підібрати перевірену фірму-посередника, яка допоможе в складанні статутних документів, установчого договору, забезпечить реєстрацію компанії у всіх державних інстанціях, то термін істотно скоротиться. Оформивши довіреність, дозволяється і зовсім не виїжджати на територію Польщі. З документів знадобляться громадянський та закордонний паспорт. Правда, за послуги доведеться заплатити кілька тисяч євро.

Що стосується оподаткування, то в 2019 році в Польщі встановлені ставки основних податків у таких розмірах:

 1. ПДВ. Основна ставка – 23%. Знижені 8% (поставка медичного обладнання, харчових продуктів) і 5% (окремі види продуктів і книг).
 2. Податок на прибуток – 19%.

У разі успішного ведення бізнесу в Польщі та створенні робочих місць для польського населення, можна розраховувати на спрощену процедуру отримання ВНЖ, а в подальшому і польського громадянства.

При виборі сфери діяльності для відкриття бізнесу в Польщі, якщо відсутній достатній підприємницький досвід і діюче підприємство в своїй країні для реєстрації філії, дуже важливо уважно вивчити польський ринок. Визначити конкурентів, оцінити можливість оптимізації податків, ймовірність отримання пільг і субсидій, перспективи подальшого розвитку, зокрема, можливість виходу на споживачів інших країн Євросоюзу.

Бажано відвідати Польщу заздалегідь, вибрати відповідне місто, скористатися консультаціями польських юристів і спеціальних фірм, і після цього приймати рішення. Якщо говорити про дрібний бізнес, то все залежить від можливостей і фантазії.

Наприклад, можна відкрити продуктовий магазин, кафе, ательє з ремонту взуття або пошиття одягу, салон краси, послуги прокату (автомобілів, велосипедів), інтернет-сервіс і багато іншого. Як варіант, купити бізнес в Польщі та продовжити його розвиток. Однак, в більшості випадків це не найнадійніший спосіб. Аудиторські перевірки, юридичні послуги, тимчасові і фінансові втрати обійдуться дорожче, ніж реєстрація нової фірми. Але у кожного свої цілі і на це варто звернути увагу.

Бізнес-віза в Польщу

Для здійснення підприємницької діяльності, після реєстрації фірми (або під час) необхідно отримати бізнес-візу в Польщу. Крім стандартного списку необхідних документів напевно будуть потрібні докази ведення бізнесу на території Польщі. Тому в польському консульстві потрібно заздалегідь з’ясувати всі умови і вимоги для отримання ділової візи.

Стандартний пакет документів для отримання бізнес-візи в Польщу

 • Візова анкета
 • Громадянський та закордонний паспорт
 • Якісна кольорова фотографія (не старше 6 місяців)
 • Медичний страховий поліс (покриття не менше 30000 євро)
 • Довідка з місця роботи або інший документ, який свідчить про рід діяльності і фінансових зобов’язаннях
 • Підтвердження фінансової спроможності (виписка з банку)
 • Наявність місця для проживання
 • Документальне обгрунтування причини поїздки
 • Візовий збір

Термін розгляду близько тижня, максимум місяць. Рішення про вид візи приймається в польському консульстві, це може бути довгострокова, одноразова або мультивіза терміном дії до одного року і правом перебувати на території Польщі до 180 днів.

4.5 - Оцінок: 2
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *