Як відкрити бізнес в США в 2019 році

Відкриття власного бізнесу в США є ідеєю фікс для мільйонів іноземців з різних куточків планети, включаючи росіян, українців та інших громадян пострадянського простору. Багатьом зарубіжним бізнесменам справді вдається домогтися великих успіхів. Широко відома «американська мрія», іншими словами, непорушна віра в те, що абсолютно будь-яка людина при належному рівні старанності і праці може досягти процвітання в США – це потужний мотиваційний чинник, що не втрачає актуальності на протязі довгих років.

Сполучені Штати Америки утримують міцні позиції на світових ринках товарів і послуг, в 2019 році економіка як і раніше найбільша в світі, хоча конкуренція з Китаєм набирає все більших обертів. До речі, це дає додатковий стимул американському уряду залучати в країну іноземні інвестиції і не створювати зайвих бар’єрів для підприємців з-за кордону. У США вільна ринкова економіка, заснована на розвитку високих технологій в найрізноманітніших галузях виробництва, починаючи від космічної і військової сфери, закінчуючи сільським господарством.

Прозора правова система і справедливі суди гарантують іноземним бізнесменам збереження приватної власності і рівні умови для ведення підприємницької діяльності нарівні з місцевими громадянами. Бізнес-імміграція в США дозволить не тільки підвищити добробут, а й дасть можливість залишитися в країні назавжди, тобто отримати американське громадянство. В державі створені комфортні умови для життя, університети США вважаються кращими в світі, система охорони здоров’я, інфраструктура, соціальні гарантії – все на вищому рівні.

Поради перед відкриттям бізнесу в США

Підприємницька діяльність іноземців в будь-якій країні світу грунтується на ряді підготовчих заходів, які дозволяють оцінити шанси на успіх і мінімізувати втрати в разі провалу. Ось кілька порад для створення нового бізнесу в США.

 • Обов’язково відвідайте Сполучені Штати по туристичній візі або будь-яким іншим законним способом. Ознайомтеся з особливостями ділового середовища, прийміть участь в бізнес-форумах і зустрічах. Американці досить відкриті люди, постарайтеся завести якомога більше контактів і зв’язків.

 • США – це батьківщина стартапів, в країні високо цінуються молоді підприємці та свіжі ідеї. Зберіть максимум інформації про місцевий ринок. Оцініть попит і пропозиція в залежності від штату. Аналізуйте дані і запропонуйте стоїть бізнес-ідею.

 • Практично неможливо відкрити бізнес без двох головних складових – фінансового ресурсу і найманих працівників. Початковий прогноз витрат має тенденцію до збільшення, а планований рівень доходу досягається повільніше. Пам’ятайте про це.

 • Уважно вивчіть всі моменти, пов’язані з імміграцією в США – вимоги і умови для відкриття бізнесу, процедуру реєстрації компанії, види ділових віз і так далі. Цілком ймовірно, що відкрити бізнес в Сполучених Штатах самостійно не вийде і знадобиться допомога американських фахівців або спеціалізованих компаній.

Як відкрити бізнес в США

Щорічно мільйони мігрантів прагнуть опинитися на американській території. Левова частка таких людей намагаються проникнути в США нелегально. Це змушує місцевий уряд приймати досить жорсткі заходи і вдосконалювати імміграційне законодавство. Для кожного способу офіційного переїзду, наприклад, тимчасового перебування, туристичних поїздок, навчання або для роботи в США, існують спеціальні візи.

Відповідно, для законного і повноцінного ведення бізнесу в Сполучених Штатах іноземець повинен попередньо відкрити візу, що дозволяє перебувати в США і керувати власною компанією. Невиконання цієї вимоги загрожує великими штрафами і депортацією з країни. В теорії допускається почати бізнес, бути акціонером йди директором американської компанії віддалено, але на практиці такий варіант використовується вкрай рідко.

Типи бізнес-віз в США

Віза в США Е-1. Віза трейдера Е-1 доступна іноземним підприємцям з країн, уряди яких підписали з США спеціальні двосторонні угоди. Наприклад, Росії в цьому переліку немає, а Україна і Казахстан є. З повним офіційним списком держав можна ознайомитися тут. Для отримання візи необхідно мати не менше 50% акцій американської компанії, крім того, більше половини торгових договорів повинні бути пов’язані з рідною країною бізнесмена.

Віза в США Е-2. Інвестиційна віза Е-2 також вимагає наявності угоди про співпрацю між Сполученими Штатами і країною підприємця. Відмінний спосіб створити або купити малий бізнес в США. Головна умова для отримання візи – частка власності іноземця в американській компанії не менше 50% і суттєві інвестиції. На практиці сума коштів в грошовому еквіваленті повинна бути понад 100 тисяч доларів, хоча конкретний розмір не встановлений. Не менш важливо також створити мінімум 3-4 нових робочих місця для американців.

Віза в США EB-5. Самий витратний спосіб бізнес-імміграції в США – оформлення візи EB-5. З іншого боку, на відміну від двох попередніх віз, це найбільш реальний варіант отримати Грін-карту, яка дозволяє вільно здійснювати професійну діяльність і постійно жити на американській території. Основні вимоги:

 • Інвестиції в економіку США не менше 1 млн доларів або 500 тисяч доларів в спеціальні зони, де переважає сільська місцевість або рівень безробіття в 1,5 рази вище середніх показників по країні.

 • створення не менше 10 повноцінних робочих місць для американських громадян протягом максимум двох років.

Більш докладно про види бізнес-віз в США та вимоги до іноземців читайте на офіційному сайті американської Служби громадянства та імміграції – uscis.gov.

Процедура реєстрації компанії (бізнесу) в США

У щорічному звіті агентства Doing Business 2019 з 190 країн світу за легкістю ведення бізнесу США займає 6-е місце. Зрозуміло, врахувати всі процедурні моменти, з якими стикаються іноземні підприємці при реєстрації компанії, досить складно. Це залежить від багатьох факторів, включаючи розташування і масштаб бізнесу, вид діяльності, форму власності, потреба в спеціальній ліцензії і так далі. Швидше за все, знадобиться допомога місцевих юристів і консультантів.

Позначимо основні і обов’язкові етапи реєстрації бізнесу в США на прикладі міста Нью-Йорк.

 1. Бронювання назви для нової компанії. Здійснюється онлайн протягом доби через спеціальний сайт – dos.ny.gov. Вартість послуг включає 200 доларів у вигляді державного мита та 75 доларів за обслуговування.

 2. Подача заяви в Службу внутрішніх доходів США на отримання федерального ідентифікаційного номера для здійснення податкових платежів. Процедура безкоштовна і у випадку з реєстрацією онлайн займає не більше одного дня. Посилання на сайт – irs.gov.

 3. Реєстрація в Державному департаменті з питань оподаткування та фінансів в якості платника податку з продажів. Робиться це безкоштовно менш ніж за добу через сайт – tax.ny.gov.

 4. Реєстрація в спеціальних департаментах, що відповідають за соціальне страхування працівників на випадок безробіття та інвалідності. Здійснюється безкоштовно протягом декількох днів.

 5. Залежно від сфери діяльності необхідно отримати ліцензію або спеціальний дозвіл від профільних відомств (якщо передбачено).

 6. Публікація в засобах масової інформації відомостей про нову компанію (копія статуту), після чого бізнесменові видається спеціальний сертифікат. У кожному штаті різні вимоги, вартість та терміни. Наприклад, в Нью-Йорку це потрібно зробити протягом 4 місяців після реєстрації, причому в кількох газетах. Оплата становить до 450 доларів.

Ще раз відзначимо, що в різних американських штатах процедура реєстрації компанії може відрізнятися, але в основному передбачені кроки, представлені вище.

Форми власності для бізнесу в США

Вибір форми власності для бізнесу в Сполучених Штатах залежить від безлічі речей. Починаючи від суми інвестицій, закінчуючи ступенем залученості в управління компанією і кількістю податків. Для деяких видів діяльності, наприклад, індивідуального підприємництва, реєстрації на федеральному рівні не потрібно, що істотно полегшує процес старту бізнесу в США. У будь-якому випадку з плином часу організаційно-правову форму компанії дозволяється змінити.

Найпопулярніші форми власності в США

корпорація. Акціонери несуть відповідальність в рамках вкладів до статутного капіталу, але в разі банкрутства компанії можливі додаткові витрати. Передбачена обов’язкова подача щорічної федеральної податкової декларації. Активи корпорації юридично відокремлені від акціонерів.

Для управління компанією вибираються уповноважені директора. Незважаючи на організаційну складність і безліч формальних особливостей, корпорація вважається найбільш прийнятною формою власності в США для зарубіжних бізнесменів.

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Відповідальність власників строго обмежена сумою вкладів. Система оподаткування досить гнучка. У випадку з одним власником федеральна податкова декларація не передбачена.

Керівництво компанією здійснюється власниками, права і обов’язки яких прописані в операційному угоді. За статистикою, для іноземних підприємців ТОВ – це не найкращий варіант для відкриття бізнесу в США.

Податки в США

У США дуже складна, але в той же час гнучка податкова система. Для ефективного ведення бізнесу та мінімізації витрат допомогу американського фахівця точно знадобиться. У цій країні навіть звичайні громадяни вважають за краще користуватися послугами податкових консультантів, не кажучи вже про бізнесменів.

Крім федеральних податків, в кожному штаті існують місцеві та міські податкові збори, тобто діє багаторівнева система. З 1 січня 2019 року в сфері оподаткування США вступили в силу ряд кардинальних змін, зокрема, корпоративний податок на прибуток зменшився майже в два рази.

Ставки основних податків у США в 2019 році

Корпоративний податок на прибуток – 21%

Податок з продажу. У кожному штаті окрема ставка, в середньому від 5,4 до 9,3%.

Податок на прибуток. Прогресивна ставка варіюється від 10 до 37% залежно від річного доходу. Для самотньої людини передбачена наступна шкала оподаткування:

 • Річний дохід від 0 до 9 525 доларів – 10%

 • Річний дохід від 9 526 до 38 700 доларів – 12%

 • Річний дохід від 38 701 до 82 500 доларів – 22%

 • Річний дохід від 82 501 до 157 500 доларів – 24%

 • Річний дохід від 157 501 до 200 000 доларів – 32%

 • Річний дохід від 200 001 до 500 000 доларів – 35%

 • Річний дохід понад 500 001 доларів – 37%

Мінімальна сума коштів в розмірі 4 150 доларів, яка не підлягає оподаткуванню в США, з 2019 року скасовано.

Щодо перспективного напрямку для бізнесу в США дуже складно порадити щось конкретне. Це дійсно країна великих можливостей. Краще зверніть увагу на географічний ознака, тобто штат. Оцініть конкуренцію, наявність кваліфікованої робочої сили, інфраструктуру, якість життя, особливості місцевих законів і податки. Подумайте і почніть діяти.

Оцініть статтю
Рекомендуємо почитати:

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *